Fortuna Liga: FC DAC 1904 - ŽP Šport Podbrezová 5:1 - Szarka mesternégyest lőtt!

1

Szarka Ákos (Fotó: Paraméter)

A bajnokság 7. fordulójában a DAC a Podbrezovát fogadta.

KÉPGALÉRIA A MÉRKŐZÉSRŐL ITT: FOTÓK: FC DAC 1904 – ŽP Šport Podbrezová 5:1

EREDMÉNY:

FC DAC 1904 – ŽP Šport Podbrezová 5:1

Gólszerzők: 10. Ľupták, 23., 40., 59., 82. Szarka, ill. 63. Mehanovic (11-esből)

Bíró: Somoláni

Sárga lapok: Sarr – Migaľa, Szöke, Žilák

Nézőszám: 4418

A csapatok összeállításai:

DAC: Tujvel – Štepanovský, Michalík, Kwin, Brašeň – Sarr (65. Polievka), Ljubicic (90. Asanovič), Straka, Pačinda – Ľupták – Szarka

Podbrezová: Kuciak – Andrić, Vajda, Pimpara, Migaľa – Kochan (46. Szöke) – Pančík (65. Kapor), Mehanovič, Almaský (59. Žilák), Gál-Andrezly – Vaščák

Edzői vélemények: Marič: Amikor 5:1-re győzünk, nyilván elégedett vagyok, de előre kell tekinteni

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK:

FK Senica – AS Trenčín 1:4 (1:1)
Gólszerzők: 17. Hlohovský – 5. Bero, 61. Guba, 74. van Kessel, 87. Bala.

Slovan Bratislava – MFK Skalica 4:1 (3:0)
Gólszerzők: 10. Milinkovič (z 11 m), 27. Zreľák, 32. Vittek, 72. Oršula – 83. Šebesta.

Spartak Myjava – FC ViOn Zlaté Moravce 0:0

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:0)
Gólszerzők: 10. Jakubko, 89. Zošák – 50. M. Regáli, 60. Koscelník.

GÓLLÖVŐLISTA:

6 gólos: Matej Jelič (Žilina), Szarka Ákos (DAC)
5 gólos: Michal Gašparík (Skalica), Gino van Kessel (Trenčín)
3 gólos: Erik Pačinda (DAC), Priskin Tamás (Slovan), Filip Hlohovský (Senica), Mirzad Mehanovič (Podbrezová)

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉSEK UTÁN:

VÉGE a meccsnek. Szarka helyzetkihasználása ezen a mérkőzésen elképesztő volt, a DAC ilyen arányban is megérdemelten győzte le a fásultan játszó Podbrezovát.

90+ perc: ZICCER! Egy szöglet után Kwin egyedül marad a kapu előtt, de mintha az orrával "fejelt" volna, mindenesetre a labda a földről mellé pattan.

90+ perc: Harmadik csere a DAC-nál: Ljubicic helyére Asanovic áll be.

89. perc: GÓLHELYZET: Žilák kapott jó labdát a tizenhatoson belül, csak Tujvel állt vele szemben, de mellé lőtt!

87. perc: Pačinda beívelését kifejelik a védők.

86. perc: Pačinda harmincról teker a kapu közepébe, Kuciaknak nem okoz gondot.

85. perc: Žilák besárgul.

84. perc: Simon Pambou váltja a DAC-nál Strakát.

82. perc: MESTERNÉGYES! Pačinda balról ível a kapu elé, Szarka pedig vetődve fejeli a labdát a kapuba, Kuciak nem tud védeni. Szarka negyedik gólja a meccsen, ezzel behozta a góllövőlistán vezető Jelicet.

81. perc: Migaľa centere után Michalík ment Vaščák elől.

79. perc: Helyzet a DAC kapuja előtt is: egy középre tett labda felpattan, az eléggé gyengén őrzött Vaščák pedig az ötösről a kapunak háttal állva emeli a labdát a felső lécre!

78. perc: Kontrázik a DAC: Polievka teszi ki a labdát a bal szélre Pačindának, aki a középen érkező Szarka elé kissé hosszan tette azt, a támadó pedig kisodródva laposan a hosszú sarok mellé lőtt.

77. perc: Gál-Andrezly beívelése után Tujvel öklöz, ezután több beadást is a védőnek fejelnek ki.

A gólokon kívül kevés az említésre méltó szituáció a második félidőben. A vendégek már lényegében most belenyugodtak a vereségbe. A DAC harcol, de különösebebn már nem igyekszik támadni.

75. perc: Štepanovský a testével fedezi a Žiláknak előre ívelt labdát, míg az ki nem megy az alapvonalon túlra.

74. perc: Mehanovic és Straka ütközése után előbbi marad a földön, az arcát fogva. Aztán megbeszélik. A bíró nem avatkozik közbe.

73. perc: Mehanovic beívelése után támadó szabálytalanságért kifele ítél szabadrúgást a bíró.

72. perc: Polievka centere után Szarka esik el a tizenhatoson belül, de a bíró nem ítél büntetőt.

70. perc: Ljubicic tette ki a jobb szélre a labdát Štepanovskýnak, aki erősen küldte középre, de az mindenki előtt elszállt.

67. perc: Žilák kapott egy pontatlan indítást, nem értették meg egymást a társával.

66. perc: Žilák egészen veszélyesen csúszott be Štepanovský lábai alá, de szerencsére a DAC szélsőjének nem esett semmi baja.

65. perc: Harmadik cseréjét is kihazsnálja a vendégcsapat, Pančík számára ér végezt a mérkőzés, Kapor folytatja a helyén.

64. perc: Csere a DAC-nál: Sarr helyére Polievka áll be.

63. perc: Mehanovic büntet. Tujvel elmegy jobbra, a labda viszont középre érkezik a léc alá.

62. perc: TIZENEGYES: Mehanovic kap a védők között egy labdát a tizenhatoson belül, de Straka buktatja.

61. perc: Štepanovský harcol a labdáért ügyes megoldásokkal, a küzdelméért nagy tapsot kap.

59. perc: SZARKA HARMADSZOR IS BETALÁL! A tizenhatos előtt egy lövőcsel után lőtt laposan a jobb alsóba! Kuciak vetődött, de nem tudott védeni.

59. perc: Cserél a Podbrezová: Almaský megy le, Žilák áll be.

58. perc: Ľuptákot indították a bal szélen, aki a tizenhatoshoz érve átívelte a labdát a túloldalon érkező Štepanovský elé, utóbbi viszont eltörte a labdát, és kapásból csúnyán mellé lőtt.

A második félidőben azért kissé leült a meccs, de a DAC továbbra is irányítja a játékot.

56. perc: Pačinda ballal a sorfalba lő, a kipattanót Ľupták küldené vissza, de löését blokkolják.

55. perc: Szöke szabálytalanul állítja meg a tizenhatos előtt Ľuptákot, veszélyes szögből jöhetszabadrúgással a DAC. Szöke sárgát is kap.

53. perc: Sarr centere után Andrič szerelte Pačindát.

52. perc: Sarrt lesen állítja meg a játékvezető.

51. perc: Migaľa lapos beadása elakad Michalíkban. Az ezt követő szöglet után is Michalík nyújtózkodik a legmagasabbra.

50. perc: Štepanovský kapott ezúttal egy labdát a védők mögé, Migaľa azonban szerelte.

48. perc: Pačinda próbált felugorva levenni egy hosszú indítást, de még így sem sikerült elérnie.

Bemondták a nézőszámot: 4 418.

47. perc: Pačinda ívelt a tizenhatoson belülre szabadrúgásból, Michalík elől azonban tisztáztak.

46. perc: A vendégek kezdték a második félidőt. A félidőben cserélt is a Podbrezová: Kochan helyett Szöke lépett pályára.

45. perc: A bíró nem húz rá, vége az első félidőnek. A DAC lehengerlő játékot mutatott az első játékrészben, és a helyzetkihasználásuk is pompás ezúttal.

44. perc: Ľupták a tizenhatos bal szélétől gurított vissza Pačinda elé, aki azonban a tizenhatos vonala előtt kicsit rosszul vette le, lövését így már blokkolni tudták.

43. perc: Brašeň indította Pačindát, akinek beadásába belelépett egy védő.

42. perc: Vaščák kapott jó labdát a DAC tizenhatosa előtt, lövőhelyzetet alakított ki, de jócskán fölé durrantott.

40. perc: GYÖNYÖRŰ GÓL: Szarka ismét betalál! Sarr gyönyörűen vette észre a kiugró Strakát, aki az alapvonalhoz közelről gurított vissza középre, Szarka a kapunak háttal állva vette át a labdát, de befordult és belőtte a jobb alsóba.

39. perc: Michalík ívelt a kapu elé, Pačindának azonban túl magas volt a labda.

38. perc: Ľupták kaposan tette volna a kapu elé a labdát balról, de beleléptek és szögletre mentettek a hazaiak.

37. perc: Kombinatív támadást vezetett a Podbrezová, ami Mehanovic beívelésével ért véget. A centere ugyanis túl hosszú volt.

36. perc: Ľupták centerébe léptek bele a hazai védők.

34. perc: Vaščák kap egy jó labdát a bal szélről két védő közé, de Tujvel is érzi, hogy jönnie kell, és lecsap rá.

32. perc: Štepanovský centerével Szarkát kereste, aki viszont elesett a kapu előtt. A bíró nem ítélt büntetőt.

31. perc: KAPUFA: Gál-Andrezlyt ugratják ki a vendégek, aki maga elé engedte a labdát, kapura fordult vele, lövése azonban a kapufáról ment ki. Tujvel ezúttal verve volt.

30. perc: Szarka csúszik el kulcsfontosságú pillanatban a tizenhatoson belül, így nem tudja kapuba küldeni a labdát.

29. perc: Ľupták próbálta kiugratni Pačindát, de utóbbi egy védő mögül indult, hátrányban

28. perc: Sarr elesik a vendégtizenhatoson belül, de színészkedésért sárgát kap.

26. perc: Gál-Andrezly indítaná Vaščákot, de a labdája túl hosszú, Tujvel csap le rá.

25. perc: Vaščák indítja Pančíkot, akit viszont szerelnek a DAC-védők.

23. perc: GÓÓÓL! Egy védő hibájából került a labda Szarka elé a labda, aki a tizenhatoson belül jobbról kilövi a hosszú sarkat.

22. perc: Mehanoic röviden végez el egy szabadrúgást, a kombináció elsőre ígéretes, de végül helyzetig nem jutnak.

21. perc: Pačinda ezúttal jobbról íveli be a szögletet, a rövid saroknál azonban a vendégek szerzik meg a labdát.

20. perc: Migaľa kapja a mérkőzés első sárga lapját a vendégcsapatból.

19. perc: HATALMAS VÉDÉS! Mechanovic elé gurítják vissza a labdát, aki 15 méterről a jobb felsőt vette célba, de Tujvel vetődve bravúrosan hárít!

18. perc: Pačinda a hosszú sarokhoz ívelte a labdát, ahonnan Kwin fejelte vissza, a kapu torkából viszont kifejelték a vendégek.

17. perc: Kwin beívelése magas Szarkának, de szöglettel jöhet még a DAC.

16. perc: Mechanovic beívelése után nem alakult ki helyzet a DAC kapuja előtt.

15. perc: Vaščák tette maga elé mellel a labdát a jobb szélen, és ezzel be is csapta az őt üldöző Brašeňt, a tizenhatoshoz érve középre gurított, az egyik sárga-kék védő azonban a legjobbkor érkezett és szögletre mentett.

12. perc: Pačinda jobb oldali centerét Szarka kézzel teszi maga elé. Szabadrúgás kifelé.

10. perc: VEZETÉST SZEREZ A DAC: Štepanovský balról ívelt a kapu elé, Szarkának túl magas volt a labda, a mögötte érkező Ľupták azonban egyből a kapuba küldte!

8. perc: ZICCER: Gál-Andrezly gurította be az ötösbe a labdát balról, ahol az alig őrzött Vaščák épphogy lemaradt róla!

6. perc: Andrič jobbról annyira rosszul ívelt be, hogy a labda az oldalhálóban kötött ki.

4. perc: Pačinda ívelt be szögletből, Szarka a rövid saroknál megcsúsztatta a labdát, ami viszont elment a kapu előtt, nem érkezett rá senki a túloldalon.

3. perc: Szép akciót alakított ki a DAC: Pačinda kapta a labdát a bal szélen, majd laposan tette középre, de Primara szögletre mentett a bent érkezők elől.

2. perc: A DAC kapusának, Tujvelnek kell kifutnia a kapujából. Vaščák mozdult rá egy indításra, de az hosszú volt, a kapus elrúgta.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

KEZDŐCSAPATOK:

FC DAC 1904: Tujvel – Ljubicić, Kwin Kwin, Michalík, Straka (C) – Ľupták, Sarr, Brašeň, Štepanovský – Pačinda, Szarka.
Cserék: Milošovič – Asanović, Horváth, Černák, Jurčo, Polievka, Pambou.

ŽP Šport Podbrezová: Kuciak (C) – Migaľa, Vajda, Pimpara, Andrič – Már. Almaský, Gál-Andrezly, Kochan, Mehanovič, Jur. Pančík – Vaščák.
Cserék: Ďurčo – Kupčík, Žilák, Marinković, Szöke, Kapor.

Ez a mérkőzés az utolsó, amelyen a szurkolók még az egész jelenlegi DAC stadiont igénybe vehetik, hamarosan ugyanis megkezdődik az északi lelátók bontása, majd az új stadion építése. A két 3:0-s (bajnoki és kupagyőzelem) után a sárga-kékek jó hangulatban, favoritként fogadják a vasgyáriakat, akiket idén tavasszal két alkalommal is legyőztek. Bővebben…