Fortuna Liga: FC DAC 1904 - ViON Zlaté Moravce 2:0 (Online)

Az aranyosmarótiak ellen játszotta utolsó idei bajnoki mérkőzését a DAC.

Fotógaléria itt: FC DAC 1904 - ViON Zlaté Moravce 2:0 - FOTÓK

FC DAC 1904 - ViON Zlaté Moravce 2:0 (1:0)

Nézőszám: 2800.

Összeállítások:

FC DAC: Tujvel - Brašeň, Kwin, Michalík, Davis - Sarr (88. Stephens), Ljubicic, Ľupták, Pačinda (90. Černák) - Szarka, Polievka (60. Asanovic)

FC ViOn: Novota - Pintér, Jhonnes, Kupec, Majkič - Burič (79. Mance) - Orávik, Školník (74. Krznarič), Perišič, Cebara (46. Farras Bamba) - Tawamba

Edzői vélemények: Marič: A játékosok felfogták, hogy ez a meccs a harciasságról fog szólni

További mérkőzések:

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)
Gólszerzők: 37. Klec - 33. Kunca.

MFK Ružomberok – ŽP Šport Podbrezová 3:2 (1:0)
Gólszerzők: 21., 85. Dagbašjan, 51. L. Lupták – 56. Sabler, 61. Viazanko.

péntek:

Spartak Myjava – MFK Skalica 3:0 (2:0)
Gólszerzők: 40., 85. Pekár, 45.+ Kóňa.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

90+ perc: Vége a mérkőzésnek. Nem kérdés, hogy megérdemelten győzött a DAC, a mutatott játékkal azonban csak részben lehetnek elégedettek a hazaiak.

89. perc: Harmadszor cserél a DAC: Černák jut lehetőséghez az őszi szezon legvégén, Pačinda megy le.

87. perc: A panamai Stephens áll be a játékba az utolsó percekre, Sarrt váltja.

83. perc: Pačinda ívelt be szögletből, Szarka pedig nagy helyzetben egy kevéssel melléfejelt!

81. perc: A bal szélső Davis a legjobb pillanatban ért vissza a hátvédsorba, és tisztázott Mance és Bamba elől.

79. perc: Ismét cserélnek a vendégek: Armando Mance áll be a végére, Burič hagyja el a pályát.

77. perc: NÖVELI ELŐNYÉT A DAC! Ľupták a gólszerző: a tizenhatos előteréből egy technikás csavarással juttatta a hálóba a labdát.

75. perc: Csere a vendégeknél: Školnik helyére Krznaric áll be.

74. perc: Ljubicic próbálkozott egy lövéssel távolról, de nagyon pontatlanul célzott.

72. perc: Pačinda ívelte a ViON kapuja elé a labdát, de a sárga-kék támadók nem tudták megszerezni.

70. perc: Kupec besárgult.

69. perc: Ľupták szaladt el, centerét azonban Novota leszedte.

66. perc: A beívelés után Majkic félfordulatból küldi mellé a labdát.

65. perc: Sarr kente el Bambát, Orávik jöhet szabadrúgással.

64. perc. Tujvel ütközött egy picit Tawambával, majd húzza egy kicsit az időt.

2800-an látogattak ki a mérkőzésre - közölték a hangosbemondóban.

62. perc: Bamba iramodott meg a bal szélen, majd középre játszotta a labdát Tawambához, őt azonban az utolsó pillanatban Kwin szerelte.

59. perc: Csere a DAC-nál: Asanovic áll be Poliekva helyére.

57. perc: Perisic küldi kapura az elé kerülő labdát mintegy 25 méterről. A lapos lövés csak egy kevéssel kerülte el Tujvel kapuját, de úgy tűnt, a hálóőr rajta volt.

55. perc: Burič beadása után Bamba kapásból lőtt nagyot. Tujvel ujjheggyel beleért a labdába, de ezt a bíró nem vette észre és nem ítélt szögletet.

54. perc: Pačinda lövésébe beleléptek, ezután Szarka fordulatból, laposan, de gyengén ismételt. Novota leért a labdára.

53. perc: Tawambát keresték a vendégek egy előreívelt labdával, de neki hosszú volt, Tujvel könnyedén megszerezte.

52. perc: Bamba lövése kerüli el Tujvel kapuját, de nem sokkal.

50. perc: Pačinda vagy fél percig ballag a szöglethez. Az első beadása még kijön, a második után Szarka csúsztatott centikkel mellé.

49. perc: Nagy helyzet a másik oldalon is! Orávik centere után Tawamba teljesen szabadon fejelhetett, mégsem találta el a kaput.

47. perc: Polievka hatalmas ziccert hibáz! Szarka passzolta be neki a kapu elé, ahol teljesen üresen állt, de túl sokat szerencsétlenkedett a labdával, mire a kapus odaért, és bele tudott érni lábbal a lövésébe.

46. perc:A félidőben cseréltek a vendégek, Cebara helyére Bamba állt be.

46. perc: Helyreállt a világítás a stadionban, kezdődhet a második félidő.

45. perc: Ebbe az egy percbe már nem is fér bele sok minden. Vége az első játékrésznek.

44. perc: Kialudt a reflektorok némelyike, de azért nagyrészt lehet látni mindent. A bíró meg is egyezik a két csapatkapitánnyal, hogy lejátszák a hátralévő egy percet.

42. perc: A ViON kapuja előtti keveredésben Polievka fejelt kapura, illetve afölé.

42. perc: Tawamba lerántotta Kwint. Örülhet, hogy nem kapta meg második sárgáját.

41. perc: Tawamba lesen...

40. perc: Tawamba kezezett...

39. perc: Tawamba valamin nagyon felkapta a vizet, rengeteget reklamál a játékvezetőnél, és most be is sárgult emiatt.

38. perc: Szarka mellel vett le egy labdát a tizenhatos előtt, majd kapura fordult vele: lövése alig valamivel kerülte el a jobb kapufát!

36. perc: Orávik lőtte az égbe a labdát.

34. perc: A vendégek egyik játékosa maradt lent a földön, Tujvel kirúgja a labdát.

32. per: Pačinda lapos centerére Sarr mozdult rá középen, de nem engedték hozzáférni a labdához.

31. perc: Davis cselezgetett az ellenfél tizenhatosának bal szélénél, de összecsomózódtak a lábai.

30. perc: Brašeň szerzett gyönyörűen labdát a félpályánál, majd egészen a tizenhatosig robogott vele, lövésébe azonban beleléptek.

29. prc: Davis fejelte el a labdát a tizenhatos előtt Tawamba elől.

27. perc: Pačinda akrobatikus mozdulattal próbálta kapura küldeni a labdát, de az égbe ollóz.

26. perc: Tawamba kezéhez ért a labda támadás közben, szabadrúgás kifelé.

24. perc: Orávik beívelt labdáját Tujvel kaparintja meg.

22. perc: VEZETÉST szerez a DAC! De Souza fejéről kerül Ljubicic elé a labda a ViON tizenhatosánál, ő pedig egyből kapuba lő!

20. perc: Szarka fejelt le egy felívelt labdát a tizenhatosnál berobbanó Sarr elé, aki elől visszakerül a labda Szarka elé, ő pedig ziccerben a kapusba lövi a labdát! A labda ezután még felpattant az egyik védő kezére, de a bíró nem látta.

19. perc: Michalík indította Szarkát, de ő nem tudta meg szerezni a labdát a tizenhatoson belül.

18. perc: Gyors kontrát indított a ViON, de a DAC térfelére érve elveszítették a labdát.

17. perc: Egy előre ívelt labdára mozdul ki jól a vendégek kapusa, Novota.

15. perc: Tawambát lesen állítja meg a játékvezető.

14. perc: A szöglet után Tujvel öklöz, Sarr felszabadít. Volt itt egy tizenegyesgyanús szituáció, amikor Tawamba került a földre a kapu előtt, de a bíró nem ítélt büntetőt.

13. perc: ZICCER: Orávik kapott kiváló labdát Brašeň mögé, közeli lövését Tujvel tolta ki szögletre.

11. perc: A vendégek szöglete a kaput veszi célba. Tujvel biztosít, de végül nem kellett beleérnie a labdába.

10. perc: Gyönyörű rövidpasszos támadást vezetett a DAC: Sarr kényszerítőzött először Szarkával a tizenhatos előtt, majd kiugratta a keresztbe mozgó Polievkát, ő eltolta a kapus előtt a labdát, de már túlságosan kisodródott és nem tudta visszakanyarítani a kapuba.

8. perc: Kwin kísér haza egy pontatlan átadást Tujvelig.

7. perc: Burić felívelése hosszú Tawambának, Tujvel szerzi meg a labdát.

6. perc: Polievka próbált labdát szerezni az ellenfél tizenhatosán belül, de nem hagyták.

4. perc:A felfutó Davis helye üresen maradt, ott iramodott meg Tawamba, Ljubicic mellett még elvitte a labdát, de addigra visszasprintelt Davis is és lecsapott rá.

3. perc: Davis indította jól a bal szélen Pačindát, az ő centerébe azonban egy védő belelépett.

2. perc: Szarka lépett oda az egyik aranyosmaróti hátvédnek, de hiába lett meg a labda, a bíró beúfjta a szabálytalanságot.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek kezdtek.

KEZDŐCSAPATOK:

FC DAC 1904: Tujvel – Ljubicić, Michalík, Kwin Kwin, Davis  – Sarr, Ľupták, Pačinda, Polievka, Brašeň – Szarka.
Cserék: Milošovič – Asanović, Horváth, Mészáros, Pambou, Černák, Stephens.

FC ViOn Zlaté Moravce: Novota – De Souza, Kana, Cebara, Majkić – Perišić, Burić, Orávik, Školnik – Kupec, Pintér.
Cserék: Ranilović – Mance, Ploj, Krznarić, Bamba, Klačan.

A párharc pikantériája, hogy ezen a mezőny legeredményesebb góllövői, Tawamba (11 találat) és Szarka Ákos (DAC, 9 találat) is megmérettetnek, a szurkolók által a DAC legjobb őszi futballistájának választott támadó az idényzárón igazolhatja, hogy megérdemli az elismerést. Bővebben...