Fortuna Liga: FC DAC 1904 - AS Trenčín 0:2 (Online)

Az aktuális bajnokot fogadta otthonában a DAC a Fortuna Liga 5. fordulójában.

Nézőszám: 5274

A csapatok összeállításai:

FC DAC 1904: Tujvel - Štepanovský, Michalík, Kwin, Brašeň - Sarr Sarr (68. Polievka), Ljubičič (87. Jurčo), Straka (78. Stephens), Pačinda - Ľupták - Szarka

AS Trenčín: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Rundič, Madu - Lobotka - Guba (87. Hulúbek),, Koolwijk (68. Wesley), Bero, Skovajsa (46. Van Kessel) - Rabiu

Edzői vélemények: Marič: Nem értékesítettük a helyzeteinket, aztán kaptunk két gólt

_________________________________________________________

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK:

Spartak Myjava - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:0)

gólszerzők: 45. Piroska, 78. Daniel – 83. Šimčák.

FK Senica - Slovan Bratislava 1:1 (0:1)

gólszerzők: 68. Mráz – 32. Gorosito.

ViOn Zlaté Moravce - ŽP Šport Podbrezová 2:2 (1:0)

gólszerzők: 8. Tawamba (11-esből), 78. Bamba - 69. Sabler, 77. Almaský.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

A DAC első vereségét ugyan hazai pályán, de a bajnokság egyértelműen legerősebb csapata ellen szenvedte el négy nehéz meccs után. A Trencsén öt meccs után is száz százalékos és mégcsak gólt sem kapott.

90+ perc: A bíró két perc hosszabbítás után lefújja a meccset.

90+ perc: Rabiu kapott sárga lapot.

90. perc: Pačinda úgy 35 méterről egyből kapura akarta tűzni a szabadrúgást, a labda azonban egy védőn megpattanva hagyta el a pályát.

89. perc: A DAC ellentámadása során Pačinda tette ki a labdát Jurčo elé a jobb szélre, aki egy csellel befele mozgott, majd egy hatalmas lövést adott le, a felső léc alá tartó labdát azoban Šemrinec a kapu fölé ütötte.

87. perc: Ismét kettős csere - a trencsénieknél Guba helyett Holúbek áll be, míg a DAC-nál a támadó Jurčo jön a védő Ljubicic helyett.

85. perc: A másik oldalon Polievka kapott egy jó labdát a tizenhatosnál, lövését azonban Šemrinec bravúrral hárította.

84. perc: Kevés hiányzott, hogy tovább növelje előnyét a Trencsén: Bero tört be a tizenhatoson belülre, majd sikerült átjátszania magát Michalíkon. Már csak Tujvel lett volna hátra, lövését azonban a kapus kiütötte, ám csak Van Kessel elé, aki elől viszont a védők felszabadítottak.

83. perc: Pačinda szöglete a hosszú sarokhoz érkezik, Kwin onnan fölé fejel.

81. perc: Pačinda ívelne a kapu elé szabadrúgásból, de a vendégek csapnak le a rövid labdára még a tizenhatos előtt.

78. perc: Straka helyett Stephens áll be a DAC-nál.

76. perc: Pačinda szögletből ívelt középre, a védőknek nem sikerült teljesen felszabadítaniuk, és egy visszafejelt labdát Szarkának sikerült szintén fejjel a kapura továbbítania, Šemrinec viszont odaért rá, és szögletre mentett.

74. perc: Polievka egy csúnya ütközés után a földön marad. Ápolásra szorul, de úgy tűnik, folytatni tudja a játékot.

A trencséni kapus már 430 perce nem kapott gólt.

70. perc: Polievka beadása a kapu fölé száll - a gólok lefagyasztották a hazaiak játékát.

68. perc: Csere mindkét oldalon: a vendégeknél Koolwijk hagyja el a labdát, Wesley áll be, a sárga-kékeknél pedig a korábbi mérkőzéseken kezdő Polievka áll be Sarr helyett.

67. perc: Pačinda fut neki a labdának, a lövése azonban az egyik védőről levágódik.

66. perc: Szarka és Rundič akadt össze a tizenhatos előtt, a bíró most a DAC javára ítél, pedig Szarka egy kissé rájátszott a dologra.

65. perc: ÚJABB GÓL! Már kettővel megy a Trencsén. Van Kessel indult meg a jobb szélről, a védők nehezen érkeztek vele, ő pedig kissé kiszorított helyzetből, de a kapuba lőtt Tujvel mellett.

64. perc: A trencséniek gyönyörűen fedezik fel a réseket a hazai védelemben - ezúttal Rabiu kapott jó labdát a védők között, de nem tudta jól átvenni, így odalett a helyzet.

62. perc: GÓL: A Trencsén szerez vezetést. Koolwijk ugratta ki Van Kesselt, aki pedig Tujvel mellett a hosszú sarokba helyezett.

60. perc: A berobbanó Čögley a rövid alsót vette célba a tizenhatoson belülről, Tujvel azonban a helyén.

58. perc: Pačinda beívelése után Rundič és Szarka is elesik a trencséni tizenhatoson belül, a bíró azonban kifele ítél szabadrúgást, és nem befelé büntetőt.

Bemondták a nézőszámot: 5274

54. perc: Ľupták a tizenhatos bal sarkától a jobb felsőt vette célba, és lövése csak egy kevéssel kerülte el a kaput!

53. perc: Van Kessel jutott volna lövéshez, de Michalík a legjobbkor lépett közbe.

52. perc: Kleščík hozta nehéz helyzetbe kapusát, amikor magasan adta haza a labdát - Šemrinecnek mellel kellett levennie, de még el tudta lőni, mielőtt Szarka odaért.

50. perc: Főként a trencséniek támadnak a második félidőben...

48. perc: A félidőben beállt Van Kessel azonnal helyzetbe került: tisztára játszotta magát a tizenhatos előtt, az ezt követő lövése azonban fölé ment.

46. perc: A DAC kezdte a második félidőt. A Trencsén cserélt a félidőben, Skovajsa helyére Van Kessel állt be.

____________________________________________

45+ perc: VÉGE az első félidőnek.

45+ perc: ÓRIÁSI ZICCER MARAD KI! Sarr szerzett labdát a középpályán, majd Szarka  elé játszott, aki gyönyörűen meglátta, hogy balról tisztán érkezik Pačinda. Elé passzolt, aki viszont a kapura lövést választotta passz helyett - lövését nagy bravúrral védte Šemrinec.

45. perc: Skovajsa találta el hátulról Sarrt, ő is sárgát kap.

42. perc: Szarka kemény belemenését már sárgával bünteti a bíró.

41. perc: GÓLHELYZET: Štepanovskýról pattan a labda a hátsó sorban Bero elé, akinek lövését gólhelyzetben becsúszva blokkolja Michalík!

40. perc: Pačinda beadása egy védőn megpattanva a kapus kezeiben landol.

38. perc: Szarkával szemben szabálytalankodott Lobotka.

36. perc: Skovajsa a jobb szélről túlságosan kisodródott és már csak a kapu mögé tudott centerezni...

34. perc: Három a három ellen támadtak a vendégek - Guba megpróbálta megkerülős csellel becsapni az egyik DAC-védőt, de nem jött össze.

32. perc: A vendégek Skovajsa révén eljutottak a DAC tizenhatosáig, aki balról centerezett, Kwin pedig felszabadított.

30. perc: Sarr Szarka elé tette volna a labdát a trencséni tizenhatoson belül, ami viszont egy védő lábáról visszakerült elé, csakhogy Šemrinec előbb ért oda rá. Sarr közben ütközött a kapussal, aki lent maradt a földön. Ápolni kell.

28. perc: Čögley beadását Pačinda blokkolta.

27. perc: A lövés kijött a kapusról, épp a közelben ólálkodó Guba elé, ám a trencséni egy fél méteres lesen állt a lövés pillanatában, a bíró pedig ezt észelte is.

26. perc: Skovajsa vagy 30 méterről tűzte rá kapura - mindenki meglepetésére - Tujvel megint nagyot fogott!

24. perc: Most kicsit beszorította a DAC-ot a Trencsén, de a tizenhatoson belülre ívelt labdáik rendre kijönnek.

22. perc: Ljubicic nagyon rossz ütemben érkezett, elkaszálta Rabiut. A bíró most még őt is csak figyelmezteti.

20. perc: Pačinda indítása után Ľupták a tizenhatoson belül belepöckölt a labdába, ami így kapura ment, de Šemrinecnek nem okozott gondot felszedni.

17. perc: Pačinda szabadrúgásból történt beívelése ezúttal rendkívül magas, mindenki felett elszáll.

16. perc: Skovajsa csúnyán szabálytalankodik Ľuptákkal szemben, a játékvezető figyelmezteti, de még nem ad sárgát.

15. perc: Kis szerencsével, de Ľupták elé került a labda a trencséni tizenhatoson belül, ám ahelyett, hogy középre tette volna az üresen álló Szarkának, megpróbálta maga kapura küldeni, lövése azonban egy védőben elakadt.

14. perc: Pačinda szöktette Szarkát a bal szélen, aki viszont rosszul tette vissza neki a labdát, így oda a helyzet.

13. perc: Letámad a Trencsén a DAC térfelén, Kwin megbotlik a labdában és majdnem elveszíti, de végül sikerül tisztázni.

11. perc: Sarr középről, úgy 25 méterről durrantott fölé.

11. perc: Štepanovský lőtte fel a labdát, Szarka mozdult rá, de Šemrinec kapus gyorsabb volt.

10. perc: A beívelt labdát a hazai védelem a tizenhatostól elfejelte.

9. perc: Szarka lökött az oldalvonalnál, szabadrúgással jöhet e Trencsén.

8. perc: Pačinda kapott hosszú labdát, nem érhette el az oldalvonalnál.

7. perc: Pačinda szögletből ívelt a hosszú sarokhoz, Kwinnek azonban megas volt a labda, nem tudta kapura irányítani.

5. perc: A DAC kapuja nem szabadult fel, visszakerült Koolwijk elé, aki teljesen tisztán lőhetett kapura a középről, a tizenhatoson belülről, de a földbe rúgott és a labda mellé ment.

4. perc: HELYZET: Rabiu játszotta tisztára magát a tizenhatos előterében, lövését nagy bravúrral hárította Tujvel.

3. perc: A trencsénieknek sikerült betörniük a hazai tizenhatoson belülre, de nem értették meg egymást, és egy pontatlan passz után elvesztették a labdát.

2. perc: Sarr egy gyönyörű ollózást mutatott be a trencséni tizenhatosnál! A kaput ugyan nem találta el, de a mozdulat tapsot ér.

1. perc: A vendégek kezdték a mérkőzést.

_________________________________________________

KEZDŐCSAPATOK:

FC DAC 1904: Tujvel – Štepanovský, Michalík, Kwin Kwin, Brašeň – Sarr, Straka, Ljubicić, Pačinda – Ľupták – Szarka.
Cserék: Milošovič – Asanović, Turňa, Pambou, Jurčo, Polievka, Stephens.

AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Madu – Lobotka – Skovajsa, Bero, Koolwijk, Guba – Rabiu.
Cserék: Chovan – Šulek, van Kessel, Holúbek, da Silva, Opatovský.

A mezőny első és második helyezettjének nagy érdeklődéssel várt erőpróbáján színvonalas, izgalmas mérkőzésre, nézőcsúcsra van kilátás. A tabella élén álló trencséniek erejét igazolja, hogy az új idényben még nem vesztettek pontot, de még gólt sem kaptak. Bővebben...