Gólszerzők: 62. Harba - 1., 25., 76. Mance, 86. Ubbink.

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 0:0

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 1:0 (0:0)

FK Senica - Železiarne Podbrezová 1:0 (0:0)

FOTÓK: DAC – Spartak Trnava

EDZŐI VÉLEMÉNYEK: Rossi: A Nagyszombat nem véletlenül vezeti a tabellát

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

xxx

Nagy taktikai harcnak lehettünk szemtanúi, aminek az eredménye, hogy a játék nem volt túlságosan attraktív. A DAC összességében többet támadott és irányította a mérkőzést, ennek ellenére a döntetlen igazságos.

90-3'
VÉGE a mérkőzésnek.

90-3'
Sárga lap

A kakaskodás után Huk, Čmelík és Egho kapott sárgát.

90-2'

A játékosok összekaptak az utolsó percekben, a bírók alig tudták szétválasztani őket.

90-1'
NAGY LÖVÉS!

A szabadrúgásnál bizony közbe kellett avatkoznia Macejnek, aki vetődve tolta ki a labdát a jobb alsóból.

90'

Egho mögé beállt Huk, a nagyszombati meg eljátszotta a nagyhalált. A bíró nekik ítélt szabadrúgást.

88'

Macej szedte le a labdát egy jobboldali center után.

87'

Kadlec meszelte el Divkovicot, csaknem utolsó emberként. Ez a csaknem azt jelenti, hogy a pálya szélén, és ezért csak sárgát kap.

85'
Csere

A DAC is cserél: a legutóbbi meccsen az utolsó percekben gólt szerző Herc áll be, Kalmár hagyja ela pályát.

83'
Csere

Sloboda megy le, Greššák folytatja az utolsó percekben.

82'

Pambout ápolni kell.

81'

Čanturišvili centerét Jirka várta a hosszú saroknál, de nem jutott el hozzá.

79'

Civic és Ljubicic rúgtak össze.

78'
Sárga lap

Ljubicic kapta.

75'
NAGY LÖVÉS!

Pačinda küldte meg szabadrúgásból, Vantrubának azonban sikerült kitornásznia a kapufa mellől a labdát.

74'

Ljubicic kapott egyet a lábára 30 méterre a kaputól.

72'
Csere

Ezúttal a hazaiak váltanak: Čmelík áll be, Vida ballag le.

70'
Csere

A vendégek cserélnek: Jirka be, Ofosu le.

70'

Kalmár igyekszik a tizenhatoson belülre, Zidane-os csellel próbál átjutni a védőkön, de szerelik őt.

69'
BOMBA!

Ljubicic eresztett meg egy bombát, Vantruba kiöklözi.

65'
A nézőszám: 6709

65'

Létszámfölényben vezettek ígéretes támadást a sárga-kékek, Kalmár azonban úgy 25 méterre a kaputól lövésre vállalkozott, amit blokkolt az előtte álló védő.

65'
Csere

Vlasko helyére áll be Pekár.

64'

Macej könnyedén fogta Egho lövését.

62'

Az elvégzett szabadrúgás után a közelebbi kapufánál tisztáztak a vendégek.

xxx
Fotók az első félidőről:

ITT

60'
Sárga lap

Sloboda kap sárgát, Pačindába ment bele.

57'
Csere

Marco Rossi pályára küldi Divkovicot, Černák számára pedig véget ért a mérkőzés.

55'

Kalmárral szemben szabálytalankodtak a félpályánál. Ő végezte el a szabadrúgást, centerét azonban a vendégvédelem kivágta.

52'

Egho folytatni tudja a játékot az ápolása után.

51'
Sárga lap

Pehlivan kap sárgát szövegelésért.

49'

Huk rövid passza után a félpályán Egho szerezte meg a labdát, de végül még időben sikerült becsúszva szerelnie.

47'

A DAC tizenhatosánál kevergettek a vendégek, de szabálytalanság lett a vége, és a bíró kifele ítélt szabadrúgást.

46'
Folytatódik a mérkőzés.

45'
Vége az első félidőnek.

44'

Kalmár próbált átmenni két védőn, az egyiken sikerült Sloboda azonban rögtön elesett, mikor Kalmár hozzáért. A bíró pedig megette.

42'
KEVÉS HIÁNYZOTT!

Davis centere a hosszú saroknál álló Šatkát találta meg, aki fejjel küldte a labdát egy kevéssel a kapu fölé. Ez helyzet volt.

42'

Davis lökték le a pályáról, a bíró lefújta. Szabadrúgással jöhet a DAC a tizenhatostól balra.

41'

Pontatlanság és számos szabálytalanság tördeli a játékot az utóbbi percekben.

38'

Čanturišvili centere után Macej gyűjtötte be a labdát.

35'

Kalmár szabadrúgása után is tisztázott a nagyszombati védelem.

32'

Pehlivan mellel vette le Davis ívelt szabadrúgását.

30'

Černákkal szemben szabálytalankodtak a középpályán.

28'
BOMBA!

Egy nagyszombati szöglet után Ofosu küldte meg a tizenhatoson kívülről kapásból. Nem sok hiányzott!

26'

Kalmár és Pačinda játszott össze ügyesen, Kalmár végül túl sokáig cipelte a labdát, a tizenhatosnál pedig lelopták a lábáról.

24'

Pačinda indította Davist, aki kissé nehézkesen kezelte le a labdát, a tizenhatos előtt pedig szerelték, tisztán.

23'
ÓRIÁSI VÉDÉS!

Egy balról elvégzett szabadrúgásba a védők gyűrűjében Godál ért bele a labdába, Mcej bravúrjára volt szükség, hogy a labda ne a hálóban kössön ki.

21'

Davis próbálkozott a tizenhatostól jobbra egy ballábas lövéssel, de Vantruba résen volt, könnyedén megfogta.

19'
Szabadrúgás

Kalmár laposan belelőtte a labdát a sorfalba.

18'
Pačindát elkaszálták!

A tizenhatos elől kedvező pozícióból jöhet szabadrúgással a DAC, miután a Kalmár labdájára bemozduló Pačindát elkaszálták.

16'

Kalmár kapott egyet a lábára középen.

15'

Černák individuális akciója végén a bal szélről ívelt középre, a védelem azonban tisztázott.

14'
NAGY LÖVÉS!

Egy baloldali szöglet után Pambouhoz kerül a labda, aki a tizenhatos bal sarkától eresztett meg egy csípős löketet, Vantruba azonban kitolta a labdát a léc alól.

11'

Egy nagyszomabti játékos marad lent a kezdőkörben, ami miatt áll egy keveset a játék.

9'
Gólt lőnek a nagyszombatiak, de nem érvényes!

Egy szabadrúgás után Čanturišvili lőtt kpaura, végül Godál volt az, aki lesről küldte kapuba a labdát. Csak egy fél másodpercig örülhettek a gólnak, mire a játékvezető érvénytelenítette.

7'

Egy balról beívelt labdára mozdul rá Macej magabiztosan.

5'
Itt az első lövés!

Davis félpályás szabadrúgása után a tizenhatos elől Černák próbálkozott egy lapos lövéssel, a hálóőr azonban leért rá.

3'

Javarészt a két tizenhatos között zajlik a játék, helyzetig még egyik csapat sem jutott, csak kóstolgatják egymást.