DAC: Macej – Živkovič, Huk, Šatka, Davis – Kalmár, Ljubičič, Simon – Divivković (58. Mervó), Pačinda (89. Koštrna), Čmelík (71. Vida)

Slovan: Greif – Sekulić, Božikov, Rundić, Chouchoumis (87. Vittek) – Droppa – Hološko (79. Schet), Holman, Rabiu, Čavrič – Mareš (72. Oršula)

Rossi: Minden erőnket ott hagytuk a pályán

A mérkőzés képgalériája: FC DAC 1904 - ŠK Slovan Bratislava (2:1) FOTÓK

További mérkőzések:

1. FC Tatran Prešov - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)
Gólszerzők: 50. Luberda.

Železiarne Podbrezová - AS Trenčín 1:8 (0:5)
Gólszerzők: 80. Bernardina - 6., 44. Janga, 22. Kostelný (öngól), 33., 48. Ubbink, 43. El Mahdioui, 62. Azango, 68. Šulek.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉSEK UTÁN:

xxx

Ugyan a DAC védelme nem mindig állt a helyzet magaslatán, érezni lehetett, hogy akarnak. Az első félidőben ez még kevésbé jött össze, Pačinda és Kalmár azonban megint összehozták, és góljaikkal sikerült fordítani a nagy rivális ellen. A győzelem megérdemelt, egyértelműen, a DAC többet tett érte.

90-3'
VÉGE!

90-1'
MÉG EGY HELYZET!

Újabb beadás, ezúttal balról, Rabiu fejelhet tisztán, de fölé megy!

90'
ZICCER!

Egy jobboldali beadást követően Vittek fejel a kapu torkából, de macej védeni tud, az aláhulló labdába rabiu fejel még bele kiszorított helyzetben, de a labda a kapu tetejére pottyan.

89'
Csere

Pačinda le, Koštrna be.

88'

Vittek átadásából Schet centerezett, de nem talált meg senkit a labdája.

87'
Csere

Róbert Vittek jön az utolsó percekre Chouchoumis helyére.

85'
Sárga lap

Pačinda kapja.

84'
VEZET A DAC!!!

Pačindának sikerült megtartania a labdát nehéz helyzetben a tizenhatos előtt, majd Kalmár vette át tőle, csinált egy kis helyet és ellőtte a hosszú alsóba. Greif hiába vetődött!

81'
KALMÁRT ÖSSZECSOMAGOLTÁK!

A Slovan tizenhatosa előtt szabálytalansággyanús eset történt, a bíró azonban néma marad.

78'
Csere

A Slovannál érkezik Schet, a gólszerző Hološko pedig mehet pihenni.

xxx
Labdatartás: 61:39

75'
MERVÓ!

Egy baloldali beadást ziccerben fölé lő!

73'

Mervó küldött a földre egy Slovan-játékost, a bíró sípol.

71'
Csere

A DAC-nál pedig Vida Kristopher jelentkezik játékre, Čmelík számára pedig vége a meccsnek.

71'
Csere

A Slovannál Mareš helyett Oršula  érkezik.

69'

Mervó szorul két védő közé és esik el a tizenhatoson belül, de a bíró nem ítél büntetőt. Nem is volt az.

68'
BOMBA!

Ljubicic távoli lövésére Greif is rámegy azért, de egy kevéssel mellé megy.

xxx
A nézőszám: 10 226!

64'
EGYENLÍT A DAC!!!

Davis szöglete után Pačinda emelkedik a legmagasabbra a kapu előtt, fejese pontos, a bal kapufához tart, Greif nem ér oda rá!

63'

Pačinda érkezett egy jobboldali beadásra, de tisztáztak előle.

62'

Pambou közbelépése állította meg a Slovan kombinatív támadását a bal szélen.

60'

Božikov ütközik Pačindával, a vendégek védője lent marad.

58'

Mareš lesen kapta a labdát, ziccerben lett volna.

57'
Csere

Az alig észrevehető Divkovič jön le, Mervó Bence pedig játékra jelentkezik.

56'
Sárga lap

Kalmár lerántotta a középpályán Hološkót, a sárga megérdemelt.

55'
ITT A VÁLASZ!

Čavrič könnyedén átjátszotta magát a tizenhatoson belül Šatkán, majd középre tette a labdát Rabiunak, aki elől viszont ziccerben sikerült mentenie Ljubicicnek.

54'
ČMELÍK NEM KÉPES GÓLT FEJELNI!

Megint jobbról érkezett egy hajszálpontos beadás, Čmelík őrizetlenül, szabadon fejelhetett, de sikerül mégis úgy, hogy a labda elakadjon Greif kapusban!

53'
MI MARAD KI?!

Davis ívelte be a labdát a bal szélről, szabadrúgásból, Ljubicic középen bele tudott érni, de mellé ment!

52'
Sárga lap

Sekulic kapja a meccs első sárga lapját.

50'

Čmelík próbált fordulatból lőni, de a lába fennakadt a berobbanó Rabiuban. Akaratlan volt a dolog, de fájhatott, a DAC támadója lent is marad.

49'

Hološkót indították kissé hosszan a jobb szélen, de Macejnek jönnie kell, hogy elfejelje előle a labdát.

48'

Egy jobboldali centert követően Živkovič mellel teszi haza a labdát Macejnek.

46'
Folytatódik a meccs

45-1'
Egy perc hosszabbítás után vége az első félidőnek

44'

Egy újabb szöglet után tisztáznak a vendégek.

43'
HELYZET MEGINT!

Egy jobboldali beadást követően a hosszú saroknál Čmelík fejelt, de ő is elvéti a kaput!

42'
NAGY LÖVÉS!

A másik oldalon Pačinda eresztett meg egy csípős lövést, de az megint egy picivel elkerülte a bal kapufát.

42'
Három az egy ellen mentett Davis!

A Slovan kontrázott az előbbi akció után, Čavrič vezethette a labdát egész a tizenhatosig, ott viszont beérte a szabadrúgásától visszasprintelő Davis, és bravúrosan keresztezett. Óriási mentés volt!

41'

Davis szabadrúgása után a vendégveédelem tisztázott.

39'
ÚJABB SLOVAN-HELYZET!

Súlyos védelmi hiba után került helyzetbe a Slovan. Holman kapta a labdát, kapura is fordult vele, majd visszahúzta azt a rövid sarokra. Macej vetődött, de nem kellett beleérnie, a labda egy kevéssel mellé ment.

37'

Kalmár indítását még időben, a félpályánál lefülelte Chouchoumis.

35'

Holman átadása nem jutott el Marešig. Ha eljut, az ziccer, de a védelem ezúttal a helyén volt.

xxx

34'

Živkovič kapott jó labdát a jobb szélen, mellyel azonnal berobogott a tizenhatoson belülre, lapos centerébe azonban beleértek. Szöglet.

33'

Čavrič lövését blokkolja a DAC-védelem.

32'

A másik oldalon Pačinda próbálkozik szabadrúgásból, de nem találja el a kaput.

31'
GÓÓÓL!

Holman centere után Hološko őrizetlenül marad, és befejeli. Macejnek esélye sincs, a fejes pontos.

30'

Davis szabálytalansága miatt a Slovan jöhet szabadrúgással úgy 30 méterre a kaputól, ebből beadás lesz.

28'

Támadó szabálytalanság miatt Greif kapus végezhet el szabadrúgást majdnem a szögletzászlótól. Ez felér egy kirúgással.

26'
KALMÁR!

Divkovičot szerelték a tizenhatos közelében, de Kalmárhoz került a labda, aki pedig tolt még egyet rajta, majd ráküldte. A lövése középre ment, Greif kiütötte, majd Pačinda becsúszva ismételt, ezt pedig már megfogta.

25'
SZÉP FEJES!

Pačinda fejesét fogja magabiztosan Greif kapus.

23'
LJUBICIC!

Ljubicic eresztett meg egy löketet a tizenhatos bal sarkától, miközben Rabiu őrizte. A lövés veszélyesen csapódott le a hosszú saroknál, de végül a kapu mögött kötött ki a labda.

22'

Čmelík centere után tisztáz a vendégvédelem.

20'

Most egy kicsit leült a meccs. Mondjuk, nem mintha olyan rettenetesen pörgött volna eddig, de legalább eljutottak a csapatok a másik tizenhatosáig, és ott valamit összehoztak, míg most javarészt a középpályán zajlik a játék, említésre méltó megmozdulás nélkül.

17'

Les miatt állítják meg a DAC támadását.

15'

Živkovič lövése kerüli el a Slovan kapuját.

14'

Hološko centerét Čavrič fejeli tovább, de pontatlanul.

13'

Holman beadását senki sem várta a DAC kapuja előtt, Macej jöhet kirúgással.

12'
NAGY LÖVÉS!

Ljubicic kínálja meg Greif kapust, aki vetődik a labdára, de az egy picivel elkerüli a Slovan kapuját. Ez volt eddig a legszebb momentuma a DAC-nak.

10'

A második szöglet után Divković kevergetett a bal oldali szögletzászlónál. Egy ellenfelét átejtette, a következőnek viszont már nem tudott túljárni az eszén.

9'

Kalmár tört be a tizenhatoson belülre, de ott megfékezték. Szabályosan. Szöglet lett belőle.

6'

Ljubičič maradt lenn, ápolni kellett, emiatt állt egy kicsit a játék.

5'
ZICCER!

Kis híján megszerezte a vezetést a Slovan. Csodásan hozták fel a ladbát, a tizenhatos előtt pedig két védő között Čavričot ugratták ki, aki egyből kapura tekerte a labdát. Macej vetődött, de nem ért bele, a labda pedig egy kevéssel mellément.

3'
Pačindáé az első lövési kísérlet!

Igaz, ez még nem sokat ért, alig pattogott el a kapuig.

1'

Davis fékezte volna meg a Slovan első támadását, de Hološko visszaszerezte a labdát tőle, majd ugyanúgy eladta. Hosszan indította társait.

0'
Bögi Róbert végezte el a szimbolikus kezdőrúgást

-5'
Íme a kezdőcsapatok:

FC DAC 1904: Macej – Živković, Šatka, Huk, Davis – Ljubicić (C), Kalmár, Pambou – Divković, Pačinda, Čmelík.
Cserék: Száraz – Mervo, K. Vida, Malec, Koštrna, Ashiru, Kontár.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Chouchoumis, Božikov, Rundič, Sekulić (C) – Droppa – Holman, Rabiu – Čavrić, Mareš, Hološko.
Cserék: Valach – Kubík, Damnjanović, Oršula, Čikoš, Vittek, Schet.

Világi Oszkár Skyboxa

Fűthető VIP-ülések

Mivel a belga George Leekenst kinevezték a magyar válogatott élére, ezzel Marco Rossi már teljes gőzzel a DAC-nál végzett munkájára összpontosíthat. Mivel pedig eltiltás, vagy sérülés miatt senkit sem kell nélkülöznie, ezért a hazaiak a legerősebb összeállításban lépnek pályára. A futballünepen nagy csatára, színvonalas megmérettetésre van kilátás. Bővebben...