FC DAC: Tofiloski - Živkovič, Huk, Šatka, Davis – Ljubicic, Aluku (73. Ľupták) – Brašeň (46. Mészáros), Simon, Pačinda (90. Kocsis)– Šafranko

Žilina: Volešák – Mabouka, Kaša, Hanck, Holúbek – Káčer, Diaz, Škvarka (86. Jánošík) – Špalek, Šejdajev, Hlohovský

László Csaba: Az egy pont megérdemelt, de többet akartunk

MFK Ružomberok - 1. FC Tatran Prešov 5:0 (2:0)
Gólszerzők: 10., 79. Gál-Andrezly, 45., 72. Faško, 77. Gerec

FK Senica - Slovan Bratislava 0:1 (0:1)
Gólszerző: 23. Vittek

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

xxx

A meccs onnantól lett jó, hogy a DAC elkezdte hajtani az eredményt. Mintha szükségük lenne saját maguk begyújtására ahhoz, hogy vesztésre álljanak... A döntetlen végeredményben igazságos.

90-2'
VÉGE a mérkőzésnek.

90-2'

Mabouka beívelését Tofiloski szedi le.

90-1'

Mészáros András is besárgul.

90'

A DAC-ból Pačinda az utolsó csere, Kocsis Gergő áll be az utolsó percekre.

89'

CSere a vendégeknél: Škvarka helyett Jánošík érkezik.

89'

Živković érkezett jobbról, majd a védők lábai között megpróbálta középre teni, ahol viszont Mészáros nem fért hozzá.

88'

Hlohovský centerez szabadrúgásból, egyenesen Tofiloski karjaiba.

87'

A másik oldalon Pačinda ívelt mélyen, Volešák jöhet kirúgással.

85'
GÓLHELYZET!

Egy jobbról beívelt labda Živković mellett eljutott egészen a túloldalon érkező Hlohovský elé, aki egy kissé éles szögből azonnal rá is lövi, de Tofiloski jól zárta a szögeket.

84'

Pačinda lesen.

83'

Ljubicic szerezte meg a labdát a félpályánál, majd kitette jobbra Živkovićnak, aki pedig egyből a tizenhatoson belülre, ott azonban a zsolnai védők tisztáztak.

81'

Špalek próbálta megnyújtani a jobb szélen, de szorosan őrizték ketten.

79'

Živkovićot visszarántották, de ment tovább, aztán mikor bolyba keveredett, feldobta magát. A bíró nem ette meg.

77'

Ljubicicet akasztották meg, mikor kihozta volna a labdát. Szabadrúgás van, sárga nincs.

75'

Pambou iramodott meg a jobb szélen, de kicsit hosszan tette maga elé a labdát, és a védője kipöccintette előle.

75'

Živković besárgult.

74'

Hajtja, űzi a DAC-ot a közönség, a csapat pedig egyik szögletet végzi el a másik után, de ezúttal eredmény nélkül.

73'

Cserél a DAC: Aluku számára véget ért a mérkőzés, Ľupták folytatja helyette.

72'

Davis szerelt ügyesen a bal szélen, majd egy támadó szabálytalanság miatt szabadrúgással jöhet a DAC.

71'

Tofioski öklözte el a befutó Mráz elől a labdát.

69'

A nézőszám: 5152.

68'

A gól után egyből cseréltek a vendégek: Mráz állt be Šejdajev helyett.

67'
GÓÓÓL!

Egyenlít a DAC. Davis kilőtte a jobb felsőt!

67'
TIZENEGYEST KAP A DAC!

Šafranko tette volna be a labdát, de Kaša kézzel ért bele.

66'

Živković, ügyesen sarokkal tette tovább hátul a labdát...

64'

Volešák az előbbi vetődésénél ütközött a kapufával, egy percig ápolták, addig állt a játék.

63'

Ljubicic lövése megpattan egy védő lábán, így lesz igazán veszélyes, de Volešák leér a bal alsóhoz.

62'

Šejdajev lőtt a DAC kapujába, de a bíró pillanatokkal korábban les miatt már lefújta az akciót, így a gól érvénytelen.

60'

Živković ütközött Hlohovskýval, a játékvezető azonban nem ítél szabadrúgást.

59'

Mészáros nyújtotta meg, de nem tudta megelőzni a védőt, akivel együtt üldözték a labdát.

57'

Nyomás alatt tartja a zsolnai kaput a DAC az utóbbi percekben. Most jobbról érkezett egy beadás, egy védő fejéről csúszott tovább Pačindához, aki ezúttal az égbe lőtt.

55'

Egy szöglet után a kifejelt labda Pačinda elé került, ő pedig megpróbálta egyből kapura tűzni, de mellé ment.

53'

Hlohovský tette a labdát a DAC tizenhatosán belül Šejdajev elé, akit viszont szereltek.

52'

Diáz marad lenn egy ütközés után, de tudja folyatni.

50'

Próbálkozás a másik oldalon is, Volešák végül megszerezte a labdát.

49'

Šejdajev kapta elöl a labdát, Tofiloski azonban megelőzte.

47'

Hlohovský és Škvarka röviden játszották meg a szögletet, utóbbi beadása végül túl hosszú lett.

46'
Indul a második félidő.

A félidőben cserélt a DAC: Mészáros András állt be Brašeň helyére.

45-1'

Vége az első félidőnek.

45'

Šafranko akrobatikus mozdulattal próbálta visszatenni a labdát az alapvonaltól a kapu elé, de ott szinte csak zsolnai volt.

44'

Hlohovský ívelte be erősen a labdát a kapu elé, de az elment keresztbe.

43'

A támadó Špalekot buktatta Davis a jobb szélen.

42'
ÉRIK AZ EGYENLÍTÉS?

Egy újabb szöglet után a védők között Ljubicic próbálta kapura tenni a labdát, de az egy védőről kivágódott, a tizenhatos előtt érkező Aluku lőtte vissza, Volešák azonban nagy bravúrral, vetődve hárított.

40'
ÚJABB ZICCER!

Živković szöglete után Huk fejelhetett, Volešák viszont kiejtette a labdát. Az előtte álló Pambou megpróbálta fordulatból a kapuba tenni, de nem jött össze.

38'
GÓÓÓÓL!

Gyönyörű összjáték végén szépít a DAC! Živković passzolt a tizenhatosnál Brašeňhez, aki sarokkal tette vissza Ljubicic elé a labdát, ő pedig a hálóba lőtt!

36'

Davis iramodott meg a bal szélen, a tizenhatos magasságában azonban szerelték. A labda kiment, bedobás.

34'

Brašeň a rövid sarokhoz ívelte a labdát, Pambou-t azonban megelőzték.

31'

Hlohovský az ápolás után folytatni tudja a játékot.

29'

Aluku támadás közben talplata le Hlohovskýt. Előbbi sárgát kap, utóbbit ápolni kell...

28'

Davis és Živković is átugrotta a labdát, amit végül Ljubicic megpróbált elcsavarni a sorfal felett, de valaki fején megpattant a labda. Szöglet.

27'

Mabouka buktatta kb. 22 méterre a zsolnai kaputól Šafrankót. A zsolnai játékos besárgul. Jó szögből jöhet szabadrúgással a DAC.

25'
HELYZET!

A zsolnai kapu előtti kavarodás közben a balról befutó Pačinda elé kerül a labda, aki a hosszú alsót veszi célba, de a lövése egy kevéssel elkerüli a kaput.

23'
KETTŐ ODA!

Škvarka kapott jó labdát a DAC tizenhatosánál, és úgy vette le, hogy azzal becsapta Hukot, majd kilőtte a rövid alsót, Tofiloski nem ért oda.

22'

A labda ezután az ellenfélhez került, a Zsolna pedig egy gyors kontrát próbált vezetni, Škvarkát indították a jobb szélen, aki laposan próbálta középre tenni, de ezt a védelem lefülelte.

21'

Pačinda szöglete után a kifejelt labda Živković elé került, aki egy védőbe lőtt.

18'

Mindkét cspat továbbra is kóstolgatja a másikat, de különösebb eredmény nélkül. A gólon kívül nem sok minden történt ezen a meccsen.

16'

Šejdajev cselezgetett a DAC tizenhatosának bal szélénél, majd sikerült beemelnie, de a védelem felszabadított.

14'

Leült a meccs, mindkét csapat próbál kevergetni a másik térfelén, de nem igazán sikerül közel kerülniük a másik kapujához. Sok a pontatlanság.

12'

Šafrankóval szemben szabálytalankodtak ezúttal, ismét a középpályán.

9'

Brašeň cselezgetett a félpályánál, az ellenfél csapatkapitánya, Škvarka állította meg szabálytalanul.

7'

Az első DAC-szöglet után Volešák kapus kaparintotta meg a labdát.

5'

Špalek kapott jó labdát, de Tofiloski kifutott és megelőzte.

3'
VEZET A ZSOLNA!

Megint pontrúgásból kap gólt a DAC. Hlohovský ívelte be a szögletet, Kaša pedig senkitől nem zavartatva emelkedett a magasba kb hét méterre a kaputól, és befejelte. Tofiloskinak egyébként nem volt esélye, a fejes nagyon pontos volt, a kapufa mellé.

2'
Vendéghelyzet!

Škvarka elé tették le mellel a labdát a tizenhatos előtt, lövésébe egy védő beleért, szöglet következik.

1'
A DAC kezdte a mérkőzést.

A lelátón közben a magyar himnuszt éneklik.

KEZDŐCSAPATOK:

FC DAC 1904: Tofiloski – Ljubicić (C), Huk, Pambou, Brašeň – Živković, Šatka, Aluku, Davis – Pačinda, Šafranko.
Cserék: Száraz – Michalík, Ľupták, Mészáros, Kocsis, Černák, Štepanovský.

MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Kaša, Hancko, Holúbek – Diaz, Škvarka (C), Káčer, Špalek – Hlohovský, Šejdajev.
Cserék: Mandous – Cociuc, Mráz, Jánošík, Minárik, Jaramillo, Jankauskas.

A szombati összecsapáson a sárga-kékek vezetőedzője, László Csaba nem küldheti csatába a sérüléssel bajlódó Vidát, de Slávik kapus szereplése is kérdéses. Kontár a keddi kupameccsen piros lapot gyűjtött be, ezért kényszerpihenőre szorul. Bővebben...