Skalica: Krnáč - Dobrotka, Hudák, Majerník, Hlavatovič - Mazan (82. Svrček), Hillary, Hlinka, Šebesta (72. Vaško)  - Jakubek (65. Ulrich), Masaryk

Marič: Számítottunk rá, hogy nehéz meccs lesz

MFK Ružomberok - Spartak Myjava 1:0 (1:0)

gólszerzők: P. Pavlík (20.), ill. Majkics (53.).

MFK Žilina–AS Trenčín - elhalasztva

Slovan Bratislava–Zemplín Michalovce - elhalasztva

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

Egyetlen góllal tudta legyőzni hazai pályán a DAC a sereghajtót. Megvan a három pont, de ez így meglehetősen rizikós, hiszen az ellenfélnek az utolsó pillanatokban is volt alkalma egyenlíteni. Szarka hiánya érződik a támadósorból, és sok az értetlenség a középpályán is. Pačinda nincs igazán formában, az aktív Štepanovský másodszor is csak csereként állt be, a DAC fiatal tehetségeit, Černákot és Mészárost pedig ilyen körülmények között is mellőzi az edző.

90+ perc: A bíró lefújja a mérkőzést.

90+ perc: A beadást Dobrotka csúsztatja tovább, Tujvelnek azonban sikerült leszednie.

90. perc: A vendégek kiharcolnak még egy szögletet a végére.

88. perc: Hillary lába görcsölt be, hordágyon kell levinni.

88. perc: Horváth Béla kap sárgát.

87. perc: Štepanovský lövése vágódik le egy védőről, Ljubicic ismétlése eljut a kapuig, de Krnáč lér rá.

85. perc: Vélhetően az edzőnek szól a füttyszó a lelátóról, ugyanis Marič lehozza Polievkát, és ahelyett, hogy valamelyik hazai fiatalt küldené csatasorba, Asanovičot állíja be (megint).

83. perc: Pačinda beadása után Hlavatovič ment Štepanovský elől a kapu előterében.

82. perc: Harmadszor cserél a vendégcsapat: Mazán le, Švrček be.

81. perc: Davis beadását hárman várják bent, de neki sikerült úgy centereznie, hogy egyiküknek se jó.

80. perc: Sokadszor fordul elő, hogy nem értik meg egymást a DAC játékosai. Ezúttal Štepanovský indítását engedi el Polievka, de közben nem indul rá senki.

79. perc: Davis iramodik meg a bal szélen, beadását azonban a védelem semlegesíti.

78. perc: Pačinda szögletét csak öklözni tudja Krnáč.

77. perc: Polievka játssza át magát egy védőn az ellenfél tizenhatosánál, de borszasztóan, félmagasan teszi vissza a jó pozícióban érkező Sarr elé, aki így nem tudja se elllőni egyből, se lekezelni a labdát.

75. perc: Vaško fújhat Brašeňre, mert ezúttal a középpályán szállt masszírozta meg megint. A bíró ezúttal elengedi.

74. perc: A most beállt Vaško kegyetlenül beleszállt Brašeňbe. Csúnyán odalépett a bokájára, teljesen értelmetlen helyzetben. Sárgát kap érte.

73. perc: Masaryk jó labdát kapott a bal szélen, de annyira meglepődhetett azon, hogy nem intették le lesen, hogy késve indult meg vele. Michalík szerelte.

72. perc: Csere a szakolcaiaknál: Šebestát Vaško váltja.

72. perc: Helyzetecske a vendégek részéről: Mazán fejjel véti el a kaput.

71. perc: Ljubicic kézzel ért a labdához.

70. perc: Hukot váltja Horváth Béla a DAC-nál.

69. perc: BÉNÁZÁS! Óriási labdát kap Štepanovský a védők mögé, de ahelyett, hogy maga vinné kapura, továbbpöcköli Polievka elé, aki viszont elfelejtett rámozdulni. Oda az akció.

67. perc: Beszorította kissé a DAC-ot a kapuja elé a Szakolca: szép rövidpasszos összjátékot követően Masarykot próbálták kiugratni, de Michalík résen volt. Fél percen belül két további indítást is Michalík fékezett meg.

64. perc: Csere a vendégeknél: Ulrich áll be Jakubek helyett.

62. perc: Pačinda beívelése után Kwin csúsztatja meg a labdát a kapu előtt, Sarr éppen emiatt már lemarad róla, és mellé megy!

61. perc: Krnáč csúnyán aláfutott a szögletnek, Jakubek azonban mögötte menteni tudott. Újabb szöglet.

60. perc: Štepanovský biciklicselezett az alapvonalon, egy védőnél még bejött, a következő már szögletre mentett.

59. perc: Brašeň mint egy gyorsvonat, rohamozott a jobb szélen, három védő azonban még neki is sok volt.

58. perc: Hlavatovič ívelt a kapu elé, Kwin azonban megelőzte Mazán.

57. perc: Jön Štepanovský! Az először pályára lépő újonc, Živković helyére áll be a DAC-nál.

56. perc: Brašeň jobbról centerez Polievka elé, akinek a tizenhatosról leadott lövését blokkolják.

55. perc: Mazán beadása után kisebb dulakodás a DAC kapuja előtt, majd Ljubicic hozza ki a labdát. Polievka kontrázhat, de lelassul vele a támadás, majd egy pontatlan passz után el is veszítik a labdát.

54. perc: Huk kap sárga lapot.

53. perc: ZICCER marad ki. Ljubicic szaladt le az alapvonalig a labdával, és jól is tette középre, Polievka azonban lemaradt, Majerník pedig szögletre mentett.

52. perc: Michalík gyönyörű becsúszással ment a bal szélen megiramodó Jakubek elől.

51. perc: Davis jól kapta vissza a labdát egy kényszerítő utn a bal szélen, de aztán addig várt, míg az kigurult.

49. perc: Tujvel szedte le magabiztosan a kapu előtt Hillary beadását.

48. perc: Huk állította meg a félpályánál Masarykot.

47. perc: Pačinda szabadrúgásból ívelt a szakolcai kapu elé, Kwin továbbította a labdát, de Sarr a kapu előtt már nem fért hozzá.

46. perc: Indul a második félidő, a vendégek kezdtek.

45+ perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Polievka cselezget a tizenhatosnál. Úgy tűnik, ellenfele tolta ki a labdát az alapvonalon túlra, de a bíró kirúgást ítél.

43. perc: Pačinda beívelése a hosszú sarokbál Kwint találta meg, aki viszont pontatlanul fejel.

42. perc: Huk beadását Brašeň szelídíti meg, majd küldi kapura, de egy védő blokkolja!

40. perc: Pačinda maradt lent a földön, a térdét fogja.

39. perc: Pačinda balról centerez, de a védők kivágják a labdát.

38. perc: Hlavatovič kapott sárgát, miután hátulról elakasztotta a magát szöktető Hukot.

35. perc: Michalík lépett oda az ellenfelének, aki eljátssza a nagyhalált. Újabb sárgát nem tud kicsikarni a bírótól a DAC csapatkapitányának.

34. perc: Pačinda beívelését Michalík sem érte el, túl hosszú volt.

33. perc: Brašeň kényszerítőzött, de az ellenfél odalépett.

32. perc: Masarykot lesen intette be a partjelző.

31. perc: Mazán pöckölte össze Kwin lábait hátulról, sárgát kap érte.

29. perc: Pačinda szöglete után Krnáč öklöz.

28. perc: Gyors kontrát vezetett a DAC: Davis iramodott meg a bal szélen, középen Polievka kérte a labdát, de mire Davis passzolt volna, Hlavatovič lába útban volt. Szöglet.

26. perc: ZICCER: Masarykot ismét sikerül kiugratni, Kwin és Michalík sem figyelt rá. Kwin loholt utána, de a támadónak sikerült lövéshez jutnia. Ezúttal pontosabban célzott, de Tujvel bravúrral hárított!

25. perc: Mazán beadást választ lövés helyett. A labdát kifejelik a védők, de a vendégeknél marad, csakhogy már nem tudják visszajuttatni a tizenhatoson belülre.

23. perc: Masarykot indították, de Michalík lerántotta. Szerencséjére még ott volt Kwin is, így nem utolsó emberként. Emiatt csak sárgát kapott.

21. perc: Brašeň kapott jó labdát, amit még egy védő is megtolt fejjel. Az alapvonalig vezette, ahonnét visszatette a második vonalból érkező Sarr elé, akit viszont védők vettek körbe, így nem tudott egyből tüzelni. Szöglet lett a vége.

19. perc: Felszabadíthatott volna a DAC-védelem, de Sarr csellel próbálta becsapni ellenfelét, ami nem jött össze, így ők jöhetnek bedobással.

18. perc: Masaryk gólt szerez, de a bíró les miatt nem adja meg. Egy szöglet után Masaryk egyedül marad a kapu előtt, de a védelem lesre állítja, így hiába juttatja a kapuba a labdát.

16. perc: Brašeň beadása után Sarr fejelhetett a kapu előtt, de a labda fölé ment.

14. perc: ÓRIÁSI HELYZET MARAD KI! Egyenlíthetnének a vendégek röviddel a bekapott góljuk után, csakúgy, mint a hétvégén a Myjava a DAC ellen. Masarykot indították, akit Michalík próbált megállítani a tizenhatos környékén, de nem bírt vele. Masaryk pedig végül ziccerben, a kapussal szemben csúnyán fölé durrantott.

13. perc: A másik oldalon egy leshelyzet után Tujvel végezhet el szabasdrúgást.

12. perc: Davis ívelt szabadrúgásból a kapu elé, de túlságosan alányúlt a labdának, és az az alapvonalnál hullott alá. Michalík mozdult rá az ellenfél kapusával, Krnáčcsal együtt, de a bíró a kapus támadása miatt kifele ítélt szabadrúgást.

11. perc: GÓÓÓL! Sarr lövi a DAC második tavaszi gólját is! Polievka kapott jó indítást, majd a labdával betört a tizenhatoson belülre, egy védővel a nyakán levezette az alapvonalig, onnan pöckölte vissza a kapu elé, az érkező Sarr pedig a kapuba lőtt. 1:0.

9. perc: Percek óta a szakolcai tizenhatos közelében pattog a labda, de lényegében csak bedobás bedobást követ, helyzetet nem sikerült kialakítani.

7. perc: A szögletet természetesen Pačinda adta be, Sarr emelkedett a legmagasabbra, de nem tudott pontosan fejelni.

6. perc: Pačinda ugratta volna ki Davist a tizenhatos előtt, Mazán becsúszva mentett.

5. perc: Pačinda iramodik meg két védő között az ellenfél tizenhatosának bal szélén, beadását blokkolják, Davis ismétlésébe viszont Polievka nem tud beleérni a kapu előtt.

4. perc: Szép összjáték: egy bedobás után Sarr, Davis és Pačinda játszották ki az ellenfelet, majd Davis adhatott középre. Sajnos azonban bent már nem várta a labdát senki.

3. perc: A megítélt szöglet után a vendégek felszabadítottak.

2. perc: A következő DAC_támadás siorán Polievka vezette le a labdát az alapvonalig, majd sarokkal próbálta visszatenni, de egy védő szögletre mentett.

1. perc: A sárga-kékek kezdték a hazai meccset. Sarr első felíveléséből nem született helyzet.

KEZDŐCSAPATOK:

FC DAC 1904: Tujvel – Huk, Michalík (C), Kwin Kwin, Živković, Davis – Brašeň, Ljubicić, Pačinda, Sarr – Polievka.
Cserék: Milošovič – Asanović, Horváth, Mészáros, Štepanovský, Egri, Stephens.

MFK Skalica: Krnáč – Dobrotka, Mazan, Hlavatovič, Šebesta – Jakubek, Majerník (C), Hlinka, Masaryk – Hillary, Hudák.
Cserék: Bréda – Čermák, Švrček, Vaško, Vrablec, Ulrich, Neoveský.

Az idénynyitón elhullajtott pontok mellett Szarka sérülés miatt történt kényszercseréje is gyarapította Tomiszlav Marics vezetőedző homlokán a ráncokat. A hétközi folytatásban ugyanis nem csak a csapatkapitány Strakát, de a házi gólkirály Szarkát sem küldheti pályára. Bővebben...