Gólszerzők: 5. Davis (11-esből) – 61. Šatka (öngól.)

FC DAC 1904: Macej – Živkovič, Šatka, Huk, Davis –  Ľupták, Ljubičič, Pambou – Pačinda (87. Kontár), Šafranko (78. Divkovič), K. Vida (65. Čmelík)

MFK Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Daniel (89. Sapara) - Takáč (86. Kostadinov), Qose, Kochan, Gerec - Haskič (77. Lačný), Gál-Andrezly

Rossi: A játékkal elégedett vagyok, az eredménnyel kevésbé

FOTÓK: FC DAC 1904 - MFK Ružomberok

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

xxx

A DAC jól védekezett, szépen építgette a támadásait, helyenként egész látványos focit is produkált. A döntetlen azonan mindkét csapat számára megérdemelt.

90-2'
VÉGE.

90-1'

A vendégek húzzák az időt, ahol csak lehet, most pl. egy bedobásnál.

88'

Davis beadása nagyon mély, Macík is alig tudja megfogni...

87'
Csere

A sárga-kékek utolsó cseréje:

Pačinda már nem mutatkozott egy ideje, le is hozza Rossi, Kontárt küldi be az utolsó percekre.

86'
Csere

A vendégeknél:

Takáč le, Kostadinov be.

85'

Az akció még folytatódott, a labda a rózsahegyi kapu előtt maradt, Huk kapta meg a tizenhatoson belül, háttal a kapunak, de sikerült lefordulnia, és kapura lőnie, de meglehetősen gyengén, Macíknak nem okozott gondot megfogni. Ha kiejti, Čmelík előtte valószínűleg rámozdul.

84'
GYÖNYÖRŰ LÖVÉS!

Čmelík vezethette a labdát két védőra, balra tőle Divkovič, ő viszont rákészült a lövésre, majd egy technikai megoldással elcsavarta a labdát a hosszú sarok irányába. macík nagy bravúrral vetődve hárított!

82'

Úgy tűnt, Erik Danielnek hosszú a labda, ami az oldalvonal felé tartott, de beérte, és végül még majdnem helyzetig is jutottak. Daniel beadására Gál-Andrezly mozdult rá, épphogy csak sikerült menteni előle.

81'

Čmelík centerét macík szedi le határozottan.

79'
Csere

Cserélnek a vendégek is:

Lačný áll be Haskic helyett.

78'

Daniel rendesen földhöz vágta magát a DAC tizenhatosán belül, mikor Davisszel küzdött a labdáért. A bíró nem ette meg.

77'
Csere

Második csere a DAC-nál:

Marko Divkovič áll be Šafranko helyére.

75'
MI MARADT KI?!

Gerec jobbról ívelte a  labdát a hosszú sarokhoz, ahol Haskic egyedül bólinthatott, de a labda a felső lécről kiment!

72'

Macík húzta az időt egy kirúgásnál. A közönség kifütyülte, de a bíró nem...

69'
GYÖNYÖRŰ FEJES!

Davis szabadrúgásból ívelt középre a bal szélről, Huk pedig a rövid saroknál bemozdult védője elé, és kevés hiányzott, hogy befejelje a labdát a vinklibe.

67'

Živković besárgul.

66'
Csere

Cserélt Marco Rossi:

Čmelík jött be Vida helyére.

66'

Macej rossz kirúgása után a vendégek visszaszerezték a labdát, ami ismét Danielhez került a jobb szélre, ő laposan ppróbálta helyzetbe hozni Gerecet, előle viszont szereltek szögletre.

65'

A rózsahegyiek vezettek ezúttal egy gyorsabb ellentámadást, am azonban a DAC térfelén már lelassult. Haskic kapta a labdát középen, majd kitette Danielnek a jobb szélre, ő beívelte, de nem lett belőle semmi.

64'

Pačinda újabb beívelését blokkolták, megint szöglet.

63'

Gyors támadást vezetett a DAC, Živković íveltközépre a végén a jobb szélről, de a védők szögletre mentettek.

61'
ÖNGÓL!

Egy baloldali beadást követően Šatkának sikerül oylan szerencsétlenül beleérnie a labdába, hogy az a hálóban landol...

58'
Szép lövés!

Gál-Andrezly húzta vissza a labdát a rövid sarokra, nem volt veszélytelen, de Macej azért rajta volt.

57'

Živković rontott be az ellenfél tizenhatosán belülre, laposan középre is tette, de ott nem várta senki. Nem is baj, mert sikerült ebből az egészből egy szögletet kisajtolni.

55'

Šafranko és Peter Maslo fejeltek össze a rózsahegyiek térfelén, szerencsére mindketten tudják folytatni.

54'

Davis lábáról csúszik le két alkalommal is a labda. Lassan meg kéne szokni ezt a fránya esőkét.

52'
HELYZET!

Zavar támadt a rózsahegyi kapu előtt, a védők és a kpaus is kereste a labdát, utóbbi egyszer ki is ejtette, de végül a védelem felszabadított. nem történt semmi egyéb, csak még az első félidőben elkezdett szakadni az eső, és minden vizes, csúszik.

50'
Szép lövés

Pačinda kínálta meg egy lökettel Macíkot, de a kapus magabiztosan fogta a lasztit.

48'
ÓRIÁSI ZICCER!

Már elve a felvezetés is gyönyörű volt. Pačinda tette le a labdát Živkovićnak, aki tovább Ľuptáknak a jobb szélen. Utóbbi ívelte középre, ahol azonban Macík elöklözte. Nem elég messzire, Davis csapott le rá, és egy csellel le is rázta a védőjét, majd levezette az alapvonal irányába, onnan tette vissza Šafrankónak, ő peddig egyből kapura, csakhogy Macík megint ott volt, és kiütötte.

46'
Folytatódik a mérkőzés

45-1'
FIGYI:

Fotóinkat az első félidőről megtekinthetitek ITT.

45-1'
Vége a félidőnek

Így is marad, negyedóra múlva jövünk vissza.

45'

Egy percet hosszabbít a játékvezető, de senki nem igyekszik cselekedni még valamit ebben a játékrészben.

43'

Vida centerét Macík szedi le könnyedén, majd indítaná a társait, de ők nem eszmélnek időben, elmarad a kontra.

41'

Haskic ugratta volna ki ezúttal Gerecet, de macej is jól olvasta a szándékukat, és kimozdult.

40'
GYÖNYÖRŰ KONTRA!

Szép ellentámadást vezetett a DAC, melynek végén Davis a bal szélről ívelt középre, Pambou pedig egész prímán csúsztatta meg a labdát. Fölé ment, de a támadás ettől még szemrevaló volt.

38'

Az utóbbi percekben szinte csak a vendégek támadtak, azonban a sok pontatlanság, vagy épp ötlettelenség miatt ez a fölény egyelőre meddő.

38'

Erik Daniel beadása hosszú Gál-Andrezlynek, Macej szemmel kikíséri a labdát.

37'

Haskicot ugratják ki, de a DAC lestaktikája megint bejött.

36'

Gál-Andrezly a bal szélről ívelt a kapu elé, pontosan macej kezébe.

35'

A szöglet után úgy tűnt, felszabadul a kapu, sokáig a tizenhatos előtt passzolgattak a vendégek, Daniel végül középre ívelte a labdát, de a bolyból ismét kifele jött.

34'

Davis a földön maradt egy rövid időre, miután felállt, a közönség a nevét skandálta.

33'

Erik Daniel iramodott meg a jobb szélen, majd tört be a tizenhatoson belülre, Davis azonban rendkívül precízen csúszott be, amikor az ellenfél épp középre adta volna a labdát. Szöglettel jöhetnek a vendégek.

32'

Haskic ziccerbe kerülhetett volna, de mint kiderült, lesről indult.

32'
HELYZET!

Pačinda indította a szélen Živkovičot, ő gyönyörűen ívelt Vida fejére, ő viszont jó helyzetben lefejelte a labdát a földre.

31'

Végül a bedobás után sikerült mégis csak középre ívelni a labdát, nem is veszélytelenül. Macej azonban magabiztosan rohant ki, és emelte le a levegőgől a lasztit, még mielőtt Haskic helyzetbe kerülhetett volna.

30'

A bal szélen kevergettek a vendégek, Šatka szépen lépett oda Gerecnek, és akadályozta meg ezzel a beadást.

28'

Šafrankót szereli Maslo a rózsahegyi tizenhatos közelében, szabályosan.

26'

A rózsahegyiek próbálják kombinálni a játékot, egyelőre azonban nem találják a DAC-védelem ellenszerét.

24'

Ljubicić próbálta meglepni az ellenfelet egy kiugratással, csak nem ugrott senki.

xxx
Íme a gólöröm:

22'

Pačinda kínálta volna meg egy beadással a társakat, de a labda Macík kapusé.

19'
Sárga lap

Alig egy perccel később Pačinda buktatja meglehetősen keményen Gál Andrezlyt a pálya szélén, ő is besárgul.

18'
Sárga lap

Kristi Qose szabálytalankodott a középpályán, majd szájalni kezdett a bíróval, ezért kapott egy lapot.

17'

Ljubicic várja, hogy Macej kimozduljon egy labdára, de ő lecövekelt a helyén, csakhogy a csapatkapitány így magát hozta nehéz helyzetbe, és csak épphogy ki tudta vágni a labdát szögletre a rámozduló Gerec elől.

14'

A középpályán szerzett labdát a DAC, ezután Ľupták szöktette volna Pačindát, de a DAC támadójának ez hosszú volt.

12'

Ľupták esett rosszul, a kezét fogja.

10'

Takáč szabadrúgásbó ívelt a kapu elé, macej azonban magabiztosan leszedte a labdát.

8'

Egy veszélyes rózsahegyi beívelést követően egy rövid ideig keresték a labdát a hazai védők, de végeredményben helyzetet nem sikerült kialakítania az ellenfélnek.

5'
GÓÓÓL!

Davis értékesítette a büntetőt. A kapus, Macík elvetődött balra, Davis meg belőtte a helyére, középre.

4'
TIZENEGYES!

A játékvezető büntetőt ítélt a DAC javára! Pačinda kevergetett az ellenfél tizenhatosán belül, majd Kružliak buktatta...

2'

Davis - úgy tűnt - kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, de a bíró ebben nem látott szándékosságot.