Gólszerzők: 26. Sarr, 37. Horváth, 52. Stephens  - 36. Leško

Sárga lapok: 70. Davis, 76. Stephens - 45. Leško, 70. Šmehyl, 73. Krč, 76. Hladík

FC DAC: Tujvel - Brašeň, Michalík, Ljubičič, Davis - Štepanovský (72. Polievka), Huk (57. Ľupták) , Horváth, Pačinda - Sarr (90. Mészáros) - Stephens

FK Senica: Šulla - Mehremič, Pavlík, Hladík, Šmehyl - Morong, Hušek, Kontár, Klec (57. Krč) - Hromada, Leško

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

'
90

VÉGE a mérkőzésnek. A DAC megérdemelten győzött. Talán most jött össze a tavasz folyamán, hogy jól is játszottak, és a szerencse is melléjük szegődött. Eddig tulajdonképpen egyik sem volt minden kétséget kizáróan igaz.

89'

Sarr a meccs egyik legjobbja volt, most Mészáros András áll be a helyére.

87'

Sarr cselezgetett két védő között a tizenhatosnál, majd ellőtte a lábuk között a labdát. Nem ment sokkal mellé.

85'

Brašeň marad a földön a támadás után, egy percre rá pedig Hladíkot is ápolni kell a vendégektől.

84'
ZICCER!

Létszámfölényben érkeztek a senicaiak a DAC tizenhatosa elé, ahol Hromada kapott jó labdát, lövését azonban a védők blokkolták. A labda ezután a jobbról érkező Moronghoz került, aki pedig ellőtte a hosszú sarok irányába. Tujvel biztosított, de a labda alig kerülte el a kaput.

83'

Hladík ment a tizenhatoson belülre betörő Polievka elől.

82'

Pačinda próbált lövőhelyzetet kialakítani a tizenhatos előtt, de inkább elesett. A bíró viszont továbbot intett.

80'
PIROS LAP!

Krč sokadszor szabálytalankodott a sárga lapja után is, és most megkapta a másodikat is egy teljesen felesleges becsúszás után. Mehet zuhanyozni.

77'
SZÉP LÖVÉS!

Mehremič kapott jó labdát, amivel egészen a tizenhatosig szaladt, Michalík nem tudta szerelni, ő pedig valamivel mellé lőtt. Tujvel rajta volt.

76'

Horváth kapott egy keményet a lábára a középpályán, úgy tűnik, ápolni kell. Közben a Senica kpauja előtt van némi kakaskodás, Stephens és Hladík akasztja össze a nem létező bajszát. A bíró büntet: mindketten besárgulnak.

74'

Polievka a bal szélről laposan centerezett, de Pavlík kivágta a labdát.

73'

Brašeň előzi meg egy átadásnál Krčot, aki viszont otthagyja a lábát. Sárgát kap érte.

72'

Cserélnek a sárga-kékek: Štepanovský hagyja el a pályát, Polievka érkezik helyette.

71'

Mehremič indította a védők mögé befutó Morongot. Tujvel kilépett a labdára és meg is szerezte, de közben kiderült, hogy Morong egyébként is lesen volt.

70'

Kisebb nézeteltérés alakult ki az oldalvonalnál, aminek a végén a bíró Davisnak és Šmehilnek is sárgát ad.

68'

Sarr kapott labdát a tizenhatos előtt, majd el is lőtte, de a lövése gyenge volt és méterekkel a kapu mellé gurult. Šulla mindenesetre biztosított.

67'

Hromada került a földre egy Michalíkkal folytatott párharc után.

66'

Mehremič élesen középre lőtte a labdát, de Hromadáék nem tudták megtartani.

63'

Leško egy pöpec csellel tartotta bent a labdát, és majdnem sikerült Ljubicicet is becsapnia, de végül is róla ment ki.

62'

Szabadrúgáshoz jutott a DAC az ellenfél tizenhatosának bal oldalán. Horváth nagyon érzi most a dolgokat, de azért mindent nem kéne kapura lőni. Most is azzal próbálkozott, éles szögből azonban a sorfalba lőtt, az ismétlése pedig az égbe szállt.

60'

Leško terítette le Brašeňt. Neki már van egy sárgája, de a bíró nem bünteti most még eggyel.

58'

Ebben a pillanatban cserél a DAC is. Ľupták váltja a védő Hukot.

57'

Cseréltek a vendégek. Krč állt be Klec helyére. Ljubicicet közben ápolni kell.

56'

Beszorította egy picit a Senica a DAC-ot a kapuja elé, de helyzetig nem jutottak. Hromada a tizenhatoson belül egy köténnyel próbálta megetetni az egyik védőt, de a labda közben kigurult.

54'

Štepanovskýnak ívelték előre a labdát a jobb szélre, de őt szerelték.

52'
GÓÓÓL! 3:1!

Davis cselezgetett a bal szélen, majd kétvédő között megjátszotta Horváthot, ő megpróbált lövőhelyzetet kialakítani, de miután ez nem sikerült, kitette a labdát a második vonalban érkező Ljubicic elé. Ő egyből tüzelt, de a labda egy védőről Stephens elé pattant a tizenhatoson belül, aki pedig végre bevágta a kapuba!

49'

Hukot buktatták elöl, de a bíró nem fújta le, így indulhattak a vendégek. Négyen támadtak két védővel szemben, Leško azonban addig tétovázott, míg erőtlen és pontatlan passzát Ljubicic már könnyedén megszerezte.

48'

Bemondták a nézőszámot: 2 166

47'
ZICCER!

Egy beívelt labdába Hušek ér bele rosszul, így az Štepanovský elé kerül, aki viszont nem tudja rendesen meglőni, Šulla kapus leér rá.

46'
A DAC kezdi a második játékrészt

'45
Így nyomta be Horváth Béla

Fotó: Paraméter

45'

Leško ezúttal a középpályán szabálytalankodott, besárgul.

44'
LEŠKO ISMÉT HELYZETBEN!

A senicaiak támadója nagyon aktív, ezúttal Michalík és Davis együtt is alig bírták megállítani a tizenhatosnál, de végül nem hagyták lövéshez jutni.

42'

Pačinda szöglete után Michalík fejese elkerüli a kaput.

41'

Horváth szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Pavlík csúsztatása után azonban a labda elhagyja a pályát.

37'
ISMÉT VEZETÉST SZEREZ A DAC!

Hamar visszaszerezte előnyét a DAC. Köszönhető ez a vendégédelem hibájának is, Hromada és Hušek ugyanis hátul vesztették el a labdát, melyre Horváth Béla csapott le, majd bevezette a tizenhatoson belülre, és ellőtte Šulla mellett a hosszú sarokba. Szép gól! 2:1.

35'
EGYENLÍTÉS!

Leško kapott gyönyörű labdát a védők mögé, majd a kapussal szemben már nem hibázott. Tujvel kijött a kapujából, de Leško a bal alsóba helyezett.

'34
Sarr góllövése

33'

Stephens kapott labdát az ellenfél tizenhatosán belül, de két védő között, akik pedig szerelik.

31'

Horváth távoli lövése nagyon pontatlan.

29'

Szép akciót vezettek a vendégek a szélen, csakhogy a végén történt beívelésnél az egyik támadójukat lesen intette le a játékvezető.

26'
SARR GÓLT SZEREZ!

Hamradik gólját szerzi negyedik tavaszi meccsén a középpályás Sarr. Az ellenfél tieznhatosán belül MIchalík szerzett labdát, amit balról középre tett, ott az egyik védőről Sarr elé pattant, ő pedig a kapuba lőtt.

24'

Pačinda beadása Stephenshez kerül, akinek lövése megpattan egy védőn. Szöglet következik.

22'
NAGY LÖVÉS!

A másik oldalon Morong tör be balról a tizenhatosig. Centere kijön a védőkről, de a tizenhatos elől Klec tüzel egy keményet, éppen fölé.

20'
Pačinda lövése centikkel kerüli el a kaput!

Hatalmas labdát kapott a DAC támadója a védők mögé, az ötös sarkától estében leadott lövése csak egy kevéssel kerülte el a kaput.

18'

Tujvel ment megint egy előre ívelt labdánál Morong elől!

18'

Kontár fejese nem jut el a kapuig.

17'
Ismét Morong!

Átjátszotta magát Michalíkon, de Tujvel precízen érkezett és fogta a szögeket.

15'
Rossz hazaadás!

Michalík csaknem röviden adja haza a labdát, a gyors Morong pedig rámozdul, de Tujvel megszerzi előle.

13'

Kontár védők gyűrűjében fordul kapura, de rendkívül pontatlanul céloz.

11'
HELYZET!

Hromada juthatna lövéshez a DAC tizenhatosán belül, de Davis odaér és blokkolja.

8'

Sarr két védőn is átjátssza magát, majd pontatlanul passzol.

6'

Horváth esik el a tizenhatos előterében, de a bíró nem ítél szabadrúgást.

5'

Pačinda és Stephens nem érti meg egymást a szélen, elveszti a labdát a DAC.

3'

Tujvel gyűjt be Leško elől egy előre ívelt labdát.

2'

Štepanovský centere után Pačinda nem érte el a labdát, de a védők szögletre mentettek. A rövid szöglet után Pačinda laposan próbálta meg betenni a labdát, de nem jött össze.

1'
Elkezdődött a mérkőzés.

KEZDŐCSAPATOK:

FC DAC 1904: Tujvel – Davis, Ljubicić, Michalík (C), Huk – Horváth, Sarr, Štepanovský, Brašeň, Stephens – Pačinda.
Cserék: Milošovič – Asanović, Ľupták, Egri, Mészáros, Polievka, Živković.

FK Senica: Šulla – Mehremič, Pavlík, Hromada, Kontár – Klec, Leško, Morong, Hladík – Hušek, Šmehyl.
Cserék: Plach – Krč, Dolný, Mráz, Varga, Ventúra.

Játékvezető: Boris Marhefka – Erik Weiss, Peter Kováč – Michal Smolák.

Michalík sárga lapok miatti eltiltása lejárt, ismét elfoglalja helyét a védelem tengelyében. Alighanem már Ľupták is csatasorba áll, de a Marics-legénység gólfelelőse, Szarka Ákos csak szerdán kezdte el az edzéseket, ezért még nincs olyan állapotban, hogy vállalja a játékot. Bővebben...