Gólszerzők: 38. Janga - 85. Haskič, 90. Kružliak.

Železiarne Podbrezová - Slovan Bratislava 1:1 (0:1)

Gólszerzők: 63. Bernardina - 10. Rundič.

ViOn Zlaté Moravce - MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:1)

Rossi: Ha sikerül betalálnunk, akkor valószínűleg győzni tudunk

FOTÓK:

Kattints a többi fotóért!

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

xxx

A Nyitrán másodjára sem talált fogást idén a DAC, ezzel pedig az egymást követő második fordulóban játszanak gól nélküli döntetlent a sárga-kékek. Az első félidő második felét és a második félidőből néhány momentumot leszámítva viszont a vendégek teljesen levették a pályáról a DAC kulcsjátékosait, és helyenként még veszélyes kontrákat is produkáltak. A döntetlen tulajdonképpen igazságos.

90-3'
VÉGE A MECCSNEK!

90-2'
ZICCER!

Hroššo nem mozdult ki, Pačinda fejelhetett a bolyból úgy, hogy különösebben magasra nem is kellett ugrania, de nem találta el a kaput.

90-2'

Davis harcol ki egy szögletet a végére.

89'

Pačinda mözgott keresztbe a tizenhatos előtt, de senki nem mozgott rajta kívül, lövőhelyzetet meg nem sikerült kialakítania, végül elvesztette a labdát.

88'

Mervó szalad bele a kapusba komplett feleslegesen, sárgát kap érte.

87'

A szerelő Ljubicic lábára léptek rá, de szerencsére tudja folytatni.

85'
HELYZET!

Ljubicic robbant be a kapu elé, Križanra támaszkodva, de a labda magint kijön!

85'

A második szögletet is kivágták, most jöhet bedobás.

84'

Živković szöglete után a rövid saroknál tisztáztak, jöhet egy újabb szöglet.

83'
Csere

Filip Balaj helyett Patrik Abrahám áll be a Nyitra csapatába.

82'
KALMÁR!

Kalmár kapott jó labdát a tizenhatos előtt, de annyit tologatta - a társak is zavarták - mire végül már csak egy szögletet lehetett összehozni lövés helyett.

80'
Csere

Divkovic jön le, Ashirué az utolsó tíz perc.

79'
Szép lövés!

Machovec ballal küldte kapura a szabadrúgást, ami alig kerülte el Macej kapuját.

77'

Kuník került jó helyzetbe, de a kulcspillanatban elvesztette a labdát, ebből indulhatott a DAC, de a kontra is hamar megfulladt. Jött visszafele a Nyitra, Balaj kevergetett a tizenhatosnál, Huk viszont földre küldte.

76'

A szöglet után Ljubicichez kerül a labda, aki kapásból bombázna kapura. A labda kijön valakiről, de ekkor már belefújt a bíró, mert bent észrevett valami szabálytalanságot. Kifele jöhetnek a vendégek.

76'

Egy beadás után Kalmár fejel, nem éppen jól, de legalább egy szöglet lesz belőle.

74'
Csere

Šimončičot lehozzák Kalmárról a vendégek, Kotrík áll be a helyére.

72'

Mervó támadta le Hroššót, miközben a kapus engedte kigurulni a labdát az alaovonalon túlra. Nem sikerült megszereznie, de ehelyett elvágódott.

70'

Kalmár indította Davist a bal szélen, aki beadás helyett inkább megkínálta volna egy lövéssel Hroššót, de nem találta el a kaput.

68'
CSere

Vida helyére Mervó áll be.

67'
LJUBICIC!

Üresen hagyták a nyitrai tizenhatoson belül, le is kezelte a labdát, de végül kifele jöhettek a vendégek szabadrúgással, mert tényleg kézzel ért hozzá.

xxx
A nézőszám: 8 727

62'

Šimončič nem hagyja levegőhöz jutni kalmárt a középpályán, a DAC egyik legjobb játékosa így most olyan, mintha a pályán sem lenne.

60'

Kóňa passza után Šatka tisztázhatna, de elveszíti a labdát a tizenhatos előtt, Steinhübel pedig lövőhelyzetbe kerül ezzel, lövése azonban fölé megy.

59'

Kalmárnak majdnem sikerüt kiugratnia Divkovicot, de Križan becsúszva akadályozta meg, hogy a DAC támadója egy az egyben mehessen a kapura.

59'

Vida balról centerez, Hroššo szedi le.

58'

Esnek-kelnek a játékosok, néhány pillanatonként játékon kívül kerül a labda, akadozik most a játék.

55'
Csere

Amott is: Steinhübel be, Valenta le.

54'
Csere

Pambou helyett Aluku áll be a DAC-nál.

53'

Kalmár megint labdát veszt a középpályán. Kóňa indul meg az eladott labdával, társai végül eljutnak a beadásig, a tizenhatoson belül viszont Huk ment szögletre.

52'
Kóňa indította volna Valentát, ő viszont lesen állt, és nem mozdult rá a labdára.

51'

Divković centere kijött a védelemről.

50'

Vidától került Kalmárhoz a labda, akinek lövését viszont blokkolták.

49'

Pačinda lövése elkerülte a nyitrai kaput.

48'

Pačinda indította Davist a bal szélen, de őt szerelték.

47'

Szögletből érkezett center a DAC kapuja elé, de a védelem felszabadított.

46'
Elkezdődött a második félidő

Ezúttal a DAC kezdett.

45'
Vége az első félidőnek

44'

Vida lövését fogja Hroššo.

43'

Pambou beívelése után Pačinda fejelt a kapu fölé.

42'

Ljubicic távoli lövése távolról elkerüli a kaput.

41'

Kinyílt a bíró zsebe, Vencl kapta az első lapot a vendégektől.

40'
SZÉP AKCIÓ!

Ljubicic ment át szabályosan a középpályán, hátra hagyva egy fekvő nyitrait, majd Pačindához passzolt, aki jobbról befele cselezve végül a lövést választotta passz helyet, Hroššo azonban megint nagyot védett.

39'

Machovec ment el ügyyesen a jobb szélen, centerét Davis kezelte le, majd lőtte el.

38'

Egy DAC-szöglet után a Nyitra kontrázna, Kalmár viszont odalép a megfelelő pillanatban. A technikai szabálytalanságáért nem kap sárgát.

36'

Vida ollózott, de inkább cssk összetörte magát, komolyabb lövés ebből nem lett.

36'

Kalmár ívelt be balról, Pambou elől szerelnek.

35'

Egy indításra mozult ki Hroššo is a kapujából, fejjel mentett a tizenhatoson kívül.

33'

Ljubicic az x-edik szabálytalanságát követte el, a bíró még mindig megkegyelmez neki.

32'
ÉRIK A GÓL!

Még ha ezúttal les is volt. Pačinda passzolt Divkovićhoz, aki technikásan megpróbálta balról a jobb felsőbe helyezni a labdát, de Hroššo ebbe is beleért. Végül, ugye, kiderült, hogy lesen kapta a labdát.

31'
HELYZET!

Vida centerét Divković csúsztatta meg valahogy a hátával, de a labda mellé ment. Talán hagyhatta volna a mögüle berobbanó Pambounak.

29'
MICSODA VÉDÉS!

Egy baloldali szögletre Ljubicic mozdult rá, fejesét egész jól helyezte, de Hroššo vetődve nagy bravúrral megfogta.

28'

Davis fejesét blokkolta a védelem.

28'
SZÉP LÖVÉS!

A DAC első komolyabb helyzete: Kalmártól indult a kontra, de ő majdnem el is vesztette a labdát, ami végül Živkovićhoz, ő pedig megeresztett egy lapos lövést a hosszú sarokra, de Hroššo leért rá.

27'

A szögletből Križan kifejelte a labdát, az ismétlés pedig egy veszélyes center volt, amibe, ha valaki bele tudott volna, érni, nagyon is veszélyes lehetett volna, így viszon érintés nélkül hagyta el a labda a játékteret.

26'

Divkovic helyezkedett a szabadrúgás után a rövid saroknál, és szögletre mentett fejjel.

26'

A bíró Kalmárnak és Šimončičnak magyaráz.

25'

Szabadrúgással jöhet a Nyitra a bal szélről, egész veszélyes helyről.

25'

Živković tisztáz a jobb szélen.

24'

Ljubicicet figyelmezteti a bíró, de ő meg nem bírja abbahagyni a magyarázást...

23'

Hátul passzolgat a DAC-védelem, végül Davis vát ritmust, és indítja Ljubicicet.

22'

Egy baloldali center után Valenta próbálta lekezelni a labdát a tizenhatoson belül, de mivel mögé jött, ez nem volt valami egyszerű. Nem is sikerült.

21'

A másik oldalon Pačinda lő jócskán fölé.

20'
Kóňa lövése mey mellé.

19'

Huk hagyott lepattanni egy beadást, de majdnem ráfizettek, mert a szemfüles Balaj hirtelen ott termett. Végül Macej szerezte meg.

17'

Pačinda centere után fejelgetés kezdődött a nyitrai tizenhatoson belül, de helyzet megint csak nincs.

16'

Egy eltört labdát Davis küld vissza középre a bal szélről, Šatka pedig megpróbálta kapura csúsztatni, de a fejese gyenge volt, Hroššonak könnyű dolga volt.

15'

Elment az első negyedóra, és még különösebben említésre méltó szituáció egyik térfélen sem volt... Ezúttal egy DAC-szabadrúgás után az egyik védő csúsztatta szögletre a labdát.

14'

Kalmár veszített labdát a középpályán, az ilyesmi ritka, de a Nyitra nem tudott igazán élni a lehetőséggel, hamar el is veszítették.

13'

A jobb szélről befele cselezett Živković, majd megeresztett egy passzot Pačindára, de ekkor már közbelépett a védelem.

12'

Ljubicic kapott egyet a bokájára, Križan csúszott be hátulról. A bíró nem ad sárgát.

12'

Egy középpályás letámadás eredménye, hogy Balaj hosszú passzot kapott, a DAC jöhet bedobással.

11'

Pabmou akadt fenn ezúttal a nyitrai védelmen.

10'

Macej került szorult helyzetbe hátul, de Huk kisegítette.

10'

Ljubicic próbált kényszerítőzni Pačindával, de a nyitrai védelmi fal most áttörhetetlen.

8'

Most néhány percre átvette a kezdeményezést a Nyitra, de komolyabb helyzetig nem jutottak.

5'

Itt az első szöglet, mely után bent Divkovic próbált labdához jutni de a vendégek végül tisztáztak.

2'

Próbál támadásokat építeni a DAC, de egyelőre nem sikerült eljutni a kapuig.

2'

Az első támadás nem jött be igazán, kirúgással jöhet Hroššo kapus.

1'
Indul a meccs

A nyitraiak kezdtek.

xxx
KEZDŐCSAPATOK
FC DAC 1904: Macej – Živković, Šatka, Huk, Davis – Ljubicić (C) – K. Vida, Kalmár, Pambou, Pačinda – Divković.
Cserék: Száraz – Mervo, Koštrna, Domonkos, Ashiru, Aluku, Malec.

FC Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Vencl, Chovanec – Šimončič – Kóňa, Machovec – Valenta, Balaj, Ngeyitala.
Cserék: Kolmokov – Fábry, Kotrík, Ivančík, Abrahám, Steinhübel, Charizopulos.

A vendéglátók mezében büntetésük letöltése után ismét csatasorba állnak az együttes meghatározó egyéniségei, a hét találattal házi gólkirály Erik Pačinda és az úgyszintén gólerős középpályás, Kalmár Zsolt. Bővebben...