Fortuna Liga: FC DAC 1904 – AC Trenčín 1:2 (Online)

A DAC soron következő mérkőzésén a Trencsén gárdáját fogadta.

Gólszerzők: 28. Pačinda - 3. van Haaren, 70. Janga.

Játékvezető: Sedlák - E. Weiss, Jenčura.

Sárga lapok: Lawrence, El Mahdioui, Beridze, Šulek (mindhárman Trencsén)

A csapatok összeállításai:

FC DAC 1904: Macej - Živkovič, Šatka, Huk, Davis – Ljubičič - Čmelík (67. Aluku), Ľupták (72. Olasunkanmi), Kalmár, Pačinda - Malec (58. Divkovič)

AS Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - El Mahdioui - van Haaren, Ubbink (66. Zubairu) - Paur, Janga (90.+3 Mance), Beridze (83. Azango)

xxx

A Trencsén ugyanolyan arányban verte meg idehaza a DAC-ot mint a sárga-kékek elleni első idei meccsükön kikapott tőlük hazai pályán. A vendégek épp annyival voltak jobbak, hogy belőtték azt a helyzetüket, ami a győzelmet eredményezte.

90-3'
VÉGE

90-3'
Csere

Még egy csere a vendégeknél: Janga megy le, Mance áll be.

90-2'

Janga lövését a bal saroknál bravúrosan védte Macej.

90'

Ljubicic fejesét ezúttal gond nélkül védte Šemrinec.

87'
MI MARADT KI?!

Elegáns átadást kapott a DAC védelem mögé Van Haaren, aki a kifutó Macej mellett még el is vitte a labdát, de azután a kapufánt találta el!

86'
ZICCER!

Davis beadása után Ljubicic fejelhetett a kapu előtt, de fejese mellé ment.

85'
HELYZET!

Van Haaren beadása után a rövid saroknál érkezett Janga, de melléfejelt.

83'
Sárga lap

Šulek kapja.

83'
CSere

A vendégeknél: Berizdze hagyja el a pályát: Azango áll be a végére

82'

Davis beadása félrement, kiúgással jön a Trencsén.

80'

Most a DAC támadhatott egészen jó tempóban, de Ashiru elbaltázta a helyetet, belelőtte egy védőbe a labdát.

78'

Van Haaren vezethette a sárga-kék védelemre a labdát létszámfölényes helyzetben, de a DAC védelme ezúttal jól muzsikált, szögletre tisztáztak.

77'
LESGÓL!

Pačindaegy lefejelt labdánál volt lesen, és ugyan elpöckölte a labdá a kapus mellett, a gól nem ért.

75'

Kalmár beadása után Skovajsa tisztázott a tizenhetoson belül Pačinda elől.

74'

Davis kanyarította a labdát a kapu elé, Šemrinec csak ki-tni tudta, de oda, a DAC-osoknak nem sikerült idben reagálniuk.

73'
Sárga lap

Beridze kap sárgát, miután a tizenhatos előtt buktatta Živkovićot.

72'
HELYZET!

Divkovičnak sikerült megszöknie a jobb oldalon, lapos beadásánál azonban Paur szerelte a Kalmárt a kapu előtt.

71'
Csere

Ľupták ment le, Ahsiru áll be a DAC-nál.

70'
GÓL!

Van Haaren centerezett a tizenhatos bal sarkától, Janga pedig megcsúsztatta a labdát, ami a kapuban kötött ki. Szép fejes. 1:2

66'
Csere

Zubairu áll be Ubbink helyett a vendégeknél, a DAC-nál rögtön ezután Aluku Čmelík helyére.

65'

Egy jobboldali lapos beadást követően Macej nem tudta megfogni a labdát, a társaknak viszont sikerült felszabadítaniuk.

64'

Divković csapott le egy gyenge átadásra, az ő passzát viszont Kleščík semlegesítette.

62'

Divkovićot buktatták a vengégtizenhatos előtt, de a bíró továbbot intett.

61'

Kalmár alakította ki a helyzetet a tizenhatos előtt, de lövését blokkolta Kleščík.

59'

Čmelík lövését fogta magabiztosan Šemrinec.

59'
Csere

Malec lejött, Divković folytatja a helyén.

58'

Čmelík szaladt el a jobb szélen, lövése/centere viszont mell ment

57'

Kalmár lépett oda a félpályánál.

55'

Macej kapus előtt sikerült tisztázni hátul.

52'

Lawrence indította Van Haarent a DAC tizenhatosánán belül, de ezen ő is leglepődhetett, mert nem sikerült jól levennie a labdát.

49'

Egí trencséni szöglet után helyzeti gnem jutnak a vendégek.

48'

Davist indították a bal szélen, beadása viszont túl mély volt

47''

Egy apos trencséni lövés megy jócskán mellé.

46'
Folytatódik a mérkőzés

45'-2
VÉGE

Az első félidőnek.

45'-2

Šulek beadásába utá kirúgással jöhet a DAC.

45'-1

Janga lesen.

45'

Kalmár szöglete a rövid sarokhoz érkezett, helyzetig viszont nem sikerült jutni.

42'

Beridze balról befele cselezve lőtt fölé.

39'

Šulek  próbált a kapuhoz közeelebb kerülni, de nem sikerült lövőhelyzetig jutnia.

39'
GÓLHELYZET!

Paur kapott indítást a jobb szélen, aki laposan tette középre, Van Haaren elől azonban becsúszva tisztáztak.

37'
Sárga lap

El Mahdioui beleállt egy lapba.

35

Ľuptákra mentek nyújtott lábbal, átugorta, de azért itt keévs hiányoztt a sérüléshez.

30'3

Bericze próbált Jangával összejátszani, de a védelem útjukat állta.

30'

Čmelíket buktatták a tizenhatos határánál, Davis szabadrúgásából azonban nem sikerült helyzetig jutni

28'
GÓÓÓL!

Davis indított szabadrúgásból hátulról Lawrence hatalmasat hibázott, nem tudta elfejelni a labdát Pačinda elől, aki pedig egyszerre ott termett Šemrinec előtt, és elhelyezte mellette a labdát a kapuban.

27'

El Mahdioui és Van Haaren knyzerítőztek a DAC tizenhatosánál, de a védelem is jól olvasta a szándékukat,

26'

Kalmár alakított ki lövőhelyzetet maga előtt, de jócskán fölé durrantott.

25'

Živković cselezett befele, de a lövését blokkolták.

24'

Egy előre ívelt labdára Macej érkezett a tizenhatosnál és elfejelte a albdát Janga elől.

23'

Pačinda beívelését Šemrinec könnyedén szedte le.

22'
Sárga lap

Lawrence kap sárgát, miután buktatta az egyik sárga-kék játékost.

20'

Beridze jócskán fölé lőtt.

19'

Kleščík indítását semlegesítette a DAC-védelem.

17'

Ľupták indult meg a bal szélen, Davisszel való összjátékából azonban csak egy bedobás lett.

16'
HELYZET!

Jangát ugratták ki, de mire lövéshez jutott, kissé kisodródott, és Majce könnyedén fogta a labdát.

16'

Egy trencséni szöglet után alakult ki veszélyhelyzet a DAC kapuja előtt, de a védelemnek sikerült felszabadítania.

13'

Ubbink centerét szintén Davis fejelte ki.

11'

Beridze beívelését Davis fejelte ki.

9'

kalmárral szemben szabálytalankodik Paur a DAC tizenhatosán belül, kifele jöhet szabadrúgás.

8'

Kalmár szép cselllel indult meg a középpályáról, de mire a tizenhatoshoz ért volna, addigra pontatnlanul apasszolt Čmelíkhez, a labda elakadt egy védőben.

6'

Most a DAC támadott, egy jobboldali center utn Čmelík és Malec is hoppon maradt.

4'
GÓL!

Vezetést szerez a Trencsén. Ubbink teszi Van Haaren elé a labtát, aki fordulíatból estébe olyan jól találta el a labdát a tizenhatos magasságában, hogy Macej nem tud reagálni.

2'

Čmelík centere után Kleščík szabadított fel.

1'
Kezdődik a mérkőzés.

A vendégek kezdtek.

KEZDŐCSAPATOK:

FC DAC 1904: Macej – Ljubicić, Huk, Pačinda, Ľupták – Kalmár, Živković, Malec, Šatka – Čmelík, Davis.
Cserék: Száraz – Mervo, K. Vida, Ashiru, Koštrna, Divković, Aluku.

AS Trenčín: Šemrinec – Skovajsa, Šulek, Beridze, Lawrence – Paur, Ubbink, Janga, El Mahdioui – Kleščík, van Haaren.
Cserék: Chovan – Zubairu, Šalata, Azango, Čögley, Gong, Mance.

A dunaszerdahelyiek a tavalyi stadionavatón elkezdett minisorozatukkal az utóbbi három egymás elleni bajnokijukon sikerrel vették a trencséniek alkotta akadályt. Bővebben...