Fortuna Liga, 6. forduló: Őrült meccs Dunaszerdahelyen, emberhátrányban fordított a DAC!

A DAC 3:2-es győzelmet aratott hazai pályán a Ružomberok ellen a Fortuna Liga 6. fordulójában.

Fotó: Cséfalvay Á. András

Kiegyenlített játékkal kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat aktívan próbálkozott, az első komolyabb helyzetre viszont a 12. percig kellett várni. Balić ívelését követően Divković próbálkozott közelről, de a labda elakadt Macík kapus lábaiban. A kipattanó újfent a horvát támadó elé került, viszont a rózsahegyi hálóőr jól zárta a szöget. Alig telt el pár perc, újabb ordító helyzet adódott a DAC előtt. Ramirez egy az egyben mehetett Macíkra, de kissé kisodródva a kapu mellé lőtt. A túloldalon szinte azonnal jött a válasz: Jedličkának kellett hárítania Takáč éles szögből leadott lövését. A rózsahegyiek ezúttal nem a tipikus bunkerfocit játszották, ennek pedig meg is lett az eredménye. A 20. percben Kmeť továbbított egy beadást Almásinak, aki egyből lőtt, Jedlička viszont olyan szerencsétlenül ért bele, hogy a labda a kapufáról a halóba pattant. A hazaiak kétségbeesetten mentek az eredmény után, de játékuk nem volt túl meggyőző be- becsúszott egy kis pontatlanság is. A 34. percben jött az újabb hidegzuhany: Gerec esett el az utolsó emberként érkező Müller előtt, és úgy tűnt, a DAC védője nem ért hozzá a rózsahegyi játékoshoz, hiszen kb. 1 méterre volt tőle. Sedlák játékvezető azonban azonnali piros lappal kiállította a hazai védőt. A vendégek próbálták kihasználni a váratlanul jött emberelőnyt, de legnagyobb helyzetükben Schäfer blokkolta Takáč lövését. Az első játékrész vége előtt még Divković előtt adódott helyzet, de gyengécske lövését Macík könnyedén hárította.

A második játékrészre mintha egy teljesen másik hazai csapat futott volna ki, ugyanis egyáltalán nem látszott, hogy emberhátrányban futballozna. A sárga-kékek nagyobb sebességre kapcsoltak, sokkal agresszívebbek, sokkal aktívabbak voltak, egy tetszetős akció végén pedig sikerült is egyenlíteniük. Kalmár mesterien hozta el a labdát a saját térfeléről, majd Divkovićhoz továbbított, aki a balról érkező Davist játszotta meg. A panamai védő felnézett, majd középre ívelt, Kalmár pedig védőjét megelőzve a kapuba fejelt. Rohamozott a DAC, Divković centere még elszáguldott a kapu előtt, az 57. percben viszont újfent a kapuban táncolt a labda. Ramirez vagy 35 méterre fordult le védőjéről, majd tolt néhányat a labdán, és egy hatalmas lövéssel mattolta Macíkot. 2:1, de a hazaiak még ekkor sem álltak le! Kalmár kb. 30 méterről lőtt kapura egy szabadrúgást, a labda pedig lepattant Macík előtt, és a bal alsóban kötött ki. A DAC hat perc alatt megfordította a mérkőzést úgy, hogy egyben kétgólos előnyre tett szert. A rózsahegyiek viszont nem adták könnyen magukat. Nem sokkal a DAC harmadik találatát követően Jedlička még védeni tudta Gerec lövését, az ismétlést azonban Kmeť a hálóba varrta. Fél óra volt még hátra, hogy az emberelőnyben játszó vendégek kezdjenek valamit az eredménnyel, de újfent a sárga-kékek előtt adódtak helyzetek – előbb Kalmár életerős szabadrúgását védte Macík, majd Kružliak durrantott a hosszú sarok mellé. Az utolsó negyed órára a rózsahegyiek beszorították ellenfelüket a kapujuk elé, és nem is voltak messze az egyenlítéstől: Jedlička óriási bravúrral védte Brenkus megpattanó lövését. A hajrában a csereként beálló Boďa megkapta második sárgáját így mehetett is zuhanyozni, a hazaiak pedig az utolsó percekre már nem engedték ki a mérkőzést a kezükből.

A DAC emberhátrányban fordítva 3:2-re legyőzte a Ružomberok együttesét, ezzel hat fordulót követően is száz százalékos mérleggel vezeti a bajnokságot.

A mérkőzés: FC DAC 1904 – MFK Ružomberok 3:2

A Slovan a vártnál jóval könnyebben győzte le a Spartak Trnava együttesét. A hazaiak már a 13. percben betaláltak: Ratao beadását követően Medved kapásból a kapuba lőtt. Még tíz perc sem telt el, de a pozsonyiak már a második góljuknak örülhettek – Nono szabadrúgásból tekert a jobb felsőbe. A Slovan ezzel a két góllal el is döntötte a találkozó sorsát, így Darko Milanic győzelemmel mutatkozott be a címvédő kispadján.

Tovább menetel a Sereď, amely Pankarićan és Špehar két találatával már 3:0-ra vezetett az 55. percben a Žilina ellen. Későn jött a vendégek feltámadása: Vallo a 77., Kurminowski pedig a ráadás harmadik percében talált be, de az egyenlítés már nem jött össze. A szerediek ezzel feljöttek a tabella harmadik helyére.

Továbbra is várnia kell szezonbeli első győzelmére a Trenčínnek, amely hiába vezetett Čataković góljával a nagymihályiak otthonában, a hazaiak a DAC-tól kölcsönvett Ricardo Phillips 83. percben szerzett találatával egyenlítettek, így a mérkőzés 1:1-es döntetlennel ért véget.

Vereséget szenvedett Nyitrán a Radványi Miklós által irányított Pohronie, amely Mazan révén még válaszolni tudott Kolčák első félidőben szerzett góljára, a hajrában azonban teljesen összeomlott. A 88. percben a menteni igyekvő Weir a saját kapujába továbbított egy félmagas beadást, majd a ráadás perceiben Danek lőtte a kapufáról kipattanó labdát az üres kapuba.

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 2:0 (2:0)

Gólszerzők: 13. Medved, 22. Nono

FC Nitra – FK Pohronie 3:1 (1:0)

Gólszerzők: 22. Kolčák, 88. Weir (öngól), 90+3. Danek – 65. Mazan

FC DAC 1904 – MFK Ružomberok 3:2 (0:1)

Gólszerzők: 53.,59. Kalmár, 57. Ramírez – 20. Almási, 62. Kmeť

MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín 1:1 (0:1)

Gólszerzők: 82. Phillips – 40. Čataković