Fortuna Liga, 6. forduló: A bajnokság egyik legkellemetlenebb csapata ellen is folytatná jó sorozatát a DAC

A válogatott szünet után a hétvégén a 6. fordulóval folytatódik a Fortuna Liga 2020/21-es kiírása, amelyben a DAC hazai pályán fogadja a Ružomberok együttesét.

Fotó: Cséfalvay Á. András

A DAC remek formában, sorozatban hat győztes meccset (5 a bajnokságban, 1 az Európa-liga selejtezőjében) követően vonult el a válogatott szünetre. A játékosok többsége így két hetet készülhetett a soron következő bajnokira, voltak viszont, akikre válogatott kötelezettségek vártak. Sebastian Nebylát és Malý Matúšt leszámítva (az U19-esek csehek elleni felkészülési meccsét eltörölték) mind pályára léptek, többségük pedig nem is eredménytelenül: Schäfer András győztes meccsen debütálhatott a nemzeti csapatban, Kalmár Zsolt gólpasszt adott az oroszok ellen, Martin Jedlička pedig lehúzta a rolót a horvátok előtt.

A hétvégén már újfent a bajnokságé a főszerep, a sárga-kékek pedig a Ružomberok együttesét fogadják hazai pályán. A rózsahegyiek az előző szezont ünnepléssel zárták: a Spartak Trnava legyőzésével ugyanis kiharcolták az Európa-liga selejtezőjében való indulás jogát. Az új idény viszont eddig nem az elképzelésük szerint alakul: az öt forduló alatt képtelenek voltak győzni a bajnokságban, az EL-selejtezőben pedig gyenge játékkal simán alulmaradtak a svájci Servette ellenében.

Bár a sárga-kékek legutóbb győzni tudtak Rózsahegyen, a közelmúltból mégsem őriznek kellemes emlékeket soron következő ellenfelükről – júniusban ugyanis ők búcsúztatták Bernd Storck fiait a Slovnaft Cup elődöntőjében (1:1, 0:3). A bajnoki mérkőzések tekintetében a két csapat legutóbbi 10 egymás elleni találkozóján négy DAC-győzelem mellett kétszer a rózsahegyiek örülhettek, négyszer pedig pontosztozkodás lett a vége.

A Ružomberok híres a masszív védekezéséről, ezzel pedig Kalmár Zsolt, a DAC csapatkapitánya is tisztában van, aki ezúttal is nehéz mérkőzésre számít.

„3-5-2-es felállásban futballoznak, nagyon szorosan védekeznek, gyors ellentámadásokra játszanak. Át kell törnünk a védőfalukat, de úgy érzem, hogy mindenki magabiztos. Remélem, hogy sikerül otthon tartanunk a három pontot és folytatjuk a győzelmi sorozatunkat. Jó formában vagyunk, de tisztában vagyunk vele, hogy a Ružomberok ellen nehéz futballozni. Nagy kreativitásra lesz szükségünk a zárt védelmük áttöréséhez“

– idézi Kalmárt a DAC hivatalos oldala.

Hasonló véleményen van a sárga-kékek hálóőre, Martin Jedlička is:

„A Ružomberoknak el kell kezdenie a pontgyűjtést, ezért nagyon nehéz dolgunk lesz ellenük. Valószínűleg védekezőbb felfogásban lépnek majd pályára, de csak rajtunk múlik a siker. Ha sikerülne gyorsan vezetést szereznünk, akkor kicsit kinyílnának és megszerezhetnénk a második gólt is, majd az előny tudatában higgadtan végigjátszhatnánk a meccset.”

Egy biztos: szombaton a DAC azon lesz, hogy meghosszabbítsa győzelmi sorozatát, a Ružomberok pedig vélhetően mindent megtesz majd azért, hogy kikerüljön a gödörből.

A két csapat egymás elleni mérkőzései a 2019/2020-as idényben:

FC DAC 1904 – MFK Ružomberok 0:1

MFK Ružomberok – FC DAC 1904 0:0

FC DAC 1904 - MFK Ružomberok 1:1

MFK Ružomberok - FC DAC 1904 3:0

MFK Ružomberok - FC DAC 1904 0:1

Rangadót is rendeznek hétvégén a Fortuna Ligában: a címvédő Slovan a Spartak Trnava együttesét fogadja. A mérkőzés favoritja egyértelműen a pozsonyi csapat, hiszen a játékosok minden bizonnyal bizonyítani akarnak majd az új edzőnek, Darko Milanicnak. Viszont a nagyszombatiakat annak ellenére sem kell lebecsülni, hogy utóbbi három bajnokijukon nyeretlenek maradtak.

A hullámzó teljesítményt nyújtó Žilina annak a Sereďnek az otthonában lép pályára, amely a DAC elleni szezonnyitón bekapott hat gól óta megtáltosodott és hét pontot gyűjtött három meccsen úgy, hogy még gólt sem kapott.

A sereghajtó és még nyeretlen Trenčín az utolsó előtti Michalovce otthonában küzd meg szezonbeli első győzelméért, a Radványi Miklós vezette Pohronie pedig Nyitrán gyűjthet újabb fontos pontokat.

A forduló első mérkőzését már pénteken lejátszották, ezen a Zlaté Moravce együttese a Senicát fogadta. A vezetést a vendégek szerezték meg már az első percben. Čögley volt szabálytalan a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Piroska panenkásan értékesítette. A hazaiak fél óra után egyenlítettek: Ďubek szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Balaj pedig közelről nem hibázott. Néhány perccel később újfent a vendégeknél volt az előny, miután Eneji mesterien indította Košťált, aki a kifutó kapus fölött a kapuba pörgetett. Az aranyosmarótiaknak végül mégiscsak sikerült megmenteniük egy pontot: a 61. percben Ďubek fejelt le egy beadást, Hrnčár pedig öt méterről kilőtte a bal alsót. A végeredmény: ViOn-Senica 2:2