Fortuna Liga, 20. forduló: Kiütötte a Ružomberok a Žilinát

1

Fotó: TASR

A Ružomberok fölényes győzelmet aratott a Žilina ellen a Fortuna Liga 20. fordulójának hétfőre halasztott mérkőzésén.

A mérkőzés elején kétszer is komolyabban veszélyeztettek a zsolnaiak, de előbb Sauer próbálkozását hárította lábbal Krajčírik, majd Paur szemtől szemben a hálóőrrel nem talált kaput. A 24. percben Paur ívelését követően Luka kézzel ért a labdához a hazai tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Kopas magabiztosan értékesítette. Nem kellett viszont sokat várni a rózsahegyi egyenlítésre, a 31. percben Bobček jóvoltából már 1:1 volt az állás. A fordulást követően aztán beindultak a hazaiak. Az 57. percben flippergolyóként pattogott a labda a zsolnai kapu előtt, végül viszont Bobček a kapuba tudott fejelni. Öt perccel később Fabiš indított támadás a jobb szélen, majd megjátszotta Lichýt, ő pedig megszerezte csapata harmadik találatát. A 70. percben a csereként beálló Boďa tovább növelte a Ružomberok előnyét, a hajrában pedig Rymarenko állította be az 5:1-es végeredményt.

A Ružomberok így két pontot faragott a hátrányán a vasárnap csak ikszelő Spartakkal szemben, és nem mellesleg a gólarányát is alaposan feljavította.

A hétfői eredmény:

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 5:1 (1:1)

Gólszerzők: 32., 56. Bobček, 62. Lichý, 70. Boďa, 86. Rymarenko – 24. Kopas (11-esből)