Fortuna Liga, 2. forduló: Újabb Krstović-olló, piros lap és büntető – drámai hajrát hozott a Žilina-DAC találkozó

A DAC vasárnap 1:1-es döntetlent játszott a Žilina vendégeként a Fortuna Liga alapszakaszának második fordulójában, de közel volt hozzá, hogy nulla ponttal távozzon.

Fotó: TASR

Már az első tíz perc pörgős futballt hozott: a harmadik percben Kružliak életerős fejese centikkel a kapu fölé ment, majd a túloldalon Jibril vitte el a labdát Veszelinov mellett, de végül a kapu mellé lőtt, végül pedig Moumou próbálkozása csattant a felső lécen. A 13. percben aztán a hazaiak megszerezték a vezetést: egy zsolnai kontrát követően Myslovič a második hullámban érkezett és kapta a labdát a tizenhatos előtt, majd néhányat tolt rajta és kilőtte a jobb felső pipát. A kapufák találkozásáról először a jobb kapufa aljára, majd a felső lécre pattant vissza a labda, végül onnan a kapuba. Ezt követően a játékrész szinte eseménytelenül telt el, a 37. percben viszont nagy lehetőség adódott a DAC előtt. Szabálytalan hazaadás miatt közvetett szabadrúgást végezhettek el a sárga-kékek 12-13 méterre a hazai kaputól, Krstović viszont nem tudta átbombázni Belko kapust és az elé felsorakozó egész zsolnai csapatot. A szünet előtt még a hazai hálóőr óriási bravúrral hárította Nebyla lövését.

A második játékrész két gyors Kstović-lövéssel indult, Belko viszont mindannyiszor résen volt. Nem sokkal később be is talált a montenegrói támadó, csakhogy Moumou lesállása miatt a játékvezető végül érvénytelenítette a gólt. A hazai kapus többször is szép védésekkel mentette meg csapatát a góltól, a 77. percben viszont már ő is tehetetlen volt. Egy jobboldali beadást követően Krstović lemásolta az EKL-ben szerzett gólját, és újfent ollózó mozdulattal talált a hálóba. Ezután alaposan felpörögtek az események: pár perccel később a csereként beállt Nicolaescu az állást is megfordíthatta volna, csakhogy a felső lécet találta el. A mérkőzés végéhez közeledve már-már mindenki kezdte elkönyvelni a döntetlent, amikor a 88. percben veszélyes becsúszás miatt a zsolnai Gidi azonnal piros lapot kapott. Így tehát nagy lehetőség adódott a sárga-kékek előtt, ennek ellenére mégis a zsolnaiak dönthették volna el a találkozót. A ráadás perceiben ugyanis Dimun szabálytalansága miatt a játékvezető büntetőt ítélt a hazaiak javára. Kopason múlt minden, lövését viszont Veszelinov kifogta, így végül maradt az 1:1.

A mérkőzés: MŠK Žilina – FC DAC 1904 1:1

A Slovan után a Ružomberok is megszenvedett a Podbrezovával, amely Pavúk találatával a 37. percben megszerezte a vezetést. Csakhogy a második liga tavalyi győztese nem sokáig örülhetett előnyének, ugyanis a hazaiak hamar büntetőhöz jutottak, Maslo pedig tizenegy méterről nem hibázott. A második félidő elején Grendel kiállításával tíz emberre fogyatkoztak a vendégek, a rózsahegyiek pedig ezt gyorsan ki is használták. Madleňák beadása megtalálta Regálit, aki fejjel mattolta Ludhát. A Podbrezová viszont emberhátrányban sem adta fel, igyekezete pedig odáig vezetett, hogy az utolsó percekben büntetőhöz jutott. Kováčik állt a labda mögé, Krajčírik kapus pedig nem tudta megmenteni csapatát a góltól. A Podbrezová így értékes ponttal távozott Rózsahegyről.

Óriási meglepetés született Nagyszombatban, ahol az újonc Banská Bystrica vendégeskedett. A hazaiak több ígéretes helyzetet is kidolgoztak, mégis a vendégek szereztek vezetést. Polievka kényszerítőzött Richtérecchel, majd egy védőn keresztül a kapu jobb oldalába lőtt. A Spartak rögtön a fordulást követően egyenlített. Migaľa nem tudott felszabadítani egy jobbról érkező beadást, a labda Bukatához került, aki a tizenhatos határáról mattolta Hruškát. A mérkőzést viszont nem tudták megfordítani a nagyszombatiak, sőt a hajrában jött a meglepetés. Depetris lövését ugyan Mikovič blokkolta a gólvonalon, de hiába örültek a nagyszombatiak, Takáč kapus szabálytalankodott a besztercebányai támadóval szemben, a játékvezető pedig büntetőt ítélt a vendégeknek. A tizenegyest maga a sértett végezte el, magabiztosan a bal felsőbe lőtt. A Spartak részéről már újabb válasz nem érkezett, így a Banská Bystrica megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

A vasárnapi eredmények:

MŠK Žilina – FC DAC 1904 1:1 (1:0)

Gólszerzők: 13. Myslovič – 77. Krstović

Piros lap: 88. Gidi (ZIL)

MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová 2:2 (1:1)

Gólszerzők: 41. Maslo (11-esből), 65. Regáli – 37. Pavúk, 89. Kováčik (11-esből)

Piros lap: 57. Grendel (POD)

FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Gólszerzők: 46. Bukata – 35. Polievka, 82. Depetris (11-esből)