Fortuna Liga, 18. forduló: Dráma Pozsonyban, már hat gólnál jár a DAC kölcsönjátékosa

Szerdán három bajnoki mérkőzést rendeztek a Fortuna Liga őszi szezonjának utolsó fordulójában, amelyeken 15 gól született.

Fotó: TASR

A Sereď-Pohronie találkozóhoz hasonlóan a ViOn-Spartak összecsapást is elhalasztották, miután a nagyszombatiaknál is felbukkant a koronavírus, így csupán három mérkőzést rendeztek szerdán, ezeken viszont kiszakadt a gólzsák.

A kiesőzóna elől menekülő Trenčín fontos három pontot szerzett Nitrán. A gól nélküli első félidőt követően a vendégek a 60. percben Zubairu révén megszerezték a vezetést, de örömük még negyed órát sem tartott – Mustafič senkitől sem zavartatva fejelhetett a trencséniek kapujába. Csakhogy a vendégek nem elégedtek meg a döntetlennel, a 87. percben pedig Čataković pontos lövésével a győzelmet jelentő találatot is megszerezték.

Hét gólt és hazai győzelmet hozott a Michalovce-Ružomberok összecsapás. A vezetést a hazaiak szerezték meg a 20. percben: Takáč lökete még a kapufán csattant, a kipattanót viszont Regáli okosan a hosszúba passzolta. Alig telt el öt perc, máris egyenlítettek a hazaiak – egy szögletet követően Vaško fejjel volt eredményes. Nem sokkal később újfent szögletből találtak be a hazaiak, ezúttal Tandir fejelt a rózsahegyiek kapujába. Egy perccel később máris jött a válasz a túloldalon: Kostadinov sarokkal hozta helyzetbe Regált, aki közelről nem hibázott. Fél óra után tehát 2:2 virított az eredményjelzőn, de ez még nem volt minden – három perccel a félidő vége előtt Regáli kapott mesteri indítást, Marković kapussal szemben pedig nem hibázott. A rózsahegyi támadó így mesterhármast ért el a találkozón. A második félidőben a DAC-tól kölcsönben a nagymihályiaknál játszó Abdulrahman Taiwo került főszerepbe, ami végül megváltoztatta a mérkőzés kimenetelét. A játékrész elején ellene szabálytalankodtak a rózsahegyi tizenhatoson belül, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest végül a veterán Žofčák értékesítette. A 78. percben aztán maga a nigériai támadó is betalált. Tandir lövése kijött a kapufáról, a labda pedig egyenesen Taiwo elé érkezett, aki közelről kíméletlenül bevarrta. Mint később kiderült, ez a gól győzelmet ért. A 22 éves támadó eddig nyolc mérkőzésen lépett pályára a Michalovce együttesében, és már hat gólnál jár a bajnokságban.

Drámai pillanatokat hozott a forduló rangadója, a Slovan-Žilina összecsapás. A vezetést meglepetésre a vendégek szerezték meg a félidő vége előtt – Bernát kapáslövésére Greif moccanni sem tudott. Alig kezdődött el a második játékrész, máris egyenlítettek a hazaiak. Nono beadását követően Daniel vette le mellel a labdát, majd a bal felsőbe lőtt. Húsz perccel később a Slovan megfordította az eredményt: Ratao beadását követően újfent Daniel volt eredményes közelről. Sokáig úgy tűnt, ezzel eldőlt a három pont sorsa, csakhogy a hajrában egyenlíteni tudtak a zsolnaiak – Fazlagićról megfeledkeztek a Slovan kapuja előtt, ő pedig köszönte szépen és a rövid oldalba bombázott. Az igazi dráma azonban csak ezután következett: a ráadás negyedik percében Čavrić jobbról tört be a vendégek tizenhatosába, majd a túloldalon érkező Rataóhoz továbbított, aki a testével a kapuba juttatta a labdát. Anang ugyan még kibombázta a játékszert, de a jelek szerint a labda áthaladt a gólvonalon, így a találatot megadták. A Slovan tehát újabb fontos győzelmet aratott, és ezzel visszaállította ötpontos előnyét a második DAC-cal szemben.

A DAC Senica elleni találkozójáról ITT írtunk bővebben.

A szerdai meccsekkel véget ért a Fortuna Liga őszi szezonja, és majdnem két hónapos téli szünet veszi kezdetét. Folytatás februárban.

FC DAC 1904 – FK Senica 2:0 (0:0)

Gólszerzők: 51. Kalmár, 72. Nicolaescu

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 4:3 (2:3)

Gólszerzők: 25. Vaško, 33. Tandir, 48. Žofčák (11-esből), 78. Taiwo – 20., 34., 42. Regáli

FC Nitra – AS Trenčín 1:2 (0:0)

Gólszerzők: 73. Mustafič – 60. Zubairu, 87. Čataković

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 3:2 (0:1)

Gólszerzők: 48., 65. Daniel, 90+4. Ratão – 37. Bernát, 85. Fazlagić

Elhalasztva: ŠKF Sereď – FK Pohronie, FC ViOn Zlaté Moravce – FC Spartak Trnava