Fortuna Liga, 18. forduló: Biztos előnyből várja a tavaszi szezonrajtot a DAC, gálázott a Slovan

A DAC a Sereď ellenfeleként lépett pályára Nyitrán a Fortuna Liga őszi idényének utolsó fordulójában.

Bár szeptemberben a két csapat dunaszerdahelyi összecsapásán a sárga-kékek sima 5:0-ás győzelmet arattak, mégsem számíthattak könnyű mérkőzésre. Az újonc utóbbi hat bajnokiján veretlen maradt, miközben legyőzték a rózsahegyieket és a trencsénieket, de a remek formában lévő zsolnaiakat is egy ponttal küldték haza. Emellett a DAC vezetőedzője, Peter Hyballa nem számíthatott az eltiltott Vakoun Issouf Bayo játékára sem – helyette Maksym Tretyakov került a kezdőbe.

Kiegyenlített mezőnyjátékkal kezdődött a mérkőzés, komolyabb helyzetek azonban a vendégcsapat előtt adódtak, de Vida Kristopher és Ľubomír Šatka lehetősége is kimaradt. Az első hazai helyzetre húsz percet kellett várni: Ulrich távoli lövése elszállt a kapu mellett. A 35. percben be is találtak a szerediek, de mivel leshelyzet előzte meg a gólt, a játékvezető érvénytelenítette a találatot. Az első játékrészben még adódott néhány helyzet mindkét csapat előtt, de gól nem született, így a csapatok 0:0-ás állással vonultak szünetre.

A második félidőben is folytatódott a kiegyenlített játék, mindkét csapat előtt adódtak kisebb-nagyobb helyzetek, de egyikük sem tudott betalálni. A 87. percben kis híján megszerezték a vezetést a hazaiak: egy szabadrúgást követően két DAC-védő egymást zavarta a felszabadításnál, az ismételten beadott labdát pedig Hučko közelről a kapu mellé fejelte. A kihagyott helyzet megbosszulta önmagát: a 90. percben Vida Kristophernek sikerült megtartania a labdát a szeredi tizenhatosnál, majd a balról érkező Herc elé tálalt, aki középre tette a labdát, a jól helyezkedő Šatka pedig a kapuba továbbította. Ezt követően már érdemlegesebb helyzet nem alakult ki, így a DAC begyűjtötte a rendkívül fontos három pontot, ezzel bebiztosította második helyét a bajnokságban.

A mérkőzés:

ŠKF Sereď – FC DAC 1904 0:1

Edzői vélemények:

Sereď-DAC – Hyballa: Küzdelmes meccs volt, szerencse is kellett

A forduló rangadójaként kikiáltott Slovan-Žilina mérkőzéstől előzetesen kemény, háromesélyes mérkőzést várhattunk. Ehhez képest a hazaiak már a 42. percben 4:0-ra vezettek – sőt, a 62. percben már ötgólosra növelték előnyüket a pozsonyiak. A vendégek Boženík és Kaša révén csak szépíteni tudtak, így a mérkőzés 5:2-es végeredménnyel zárult. A Slovan ezzel továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot, a zsolnaiak viszont négy pontra távolodtak a második helyezett DAC-tól.

Képtelen kilábalni a gödörből a kiesőhely felé sodródó Podbrezová, amely ezúttal a Michalovcétől kapott ki hazai pályán. A sereghajtó ViOn sincs irigylésre méltó helyzetben: most a nyitraiak hozták el a három pontot Aranyosmarótról (0:3). A vendégeknél Fábry mesterhármast ért el.

A szintén a kiesés elől menekülő Senica a Ružomberokot fogadta. A vendégek már az első percben megszerezték a vezetést Takáč révén, de Castaneda még az első félidőben egyenlíteni tudott. Több találat már nem születet, így pontosztozkodás lett a vége – ennek minden bizonnyal a hazaiak örülhetnek jobban.

Két gyengélkedő együttes csapott össze Nagyszombatban, ahol a Spartak az AS Trenčínt fogadta. A gólgyártást a bajnoki címvédő kezdte meg, miután Yilmaz már az ötödik percben betalált. Az első félidő közepén Corryn még egyenlíteni tudott, de nem sokkal később Grendel révén újfent a hazaiaknál volt az előny. A mérkőzés egészen a hajráig nyitott maradt, de Yilmaz végül eldöntötte a három pont sorsát.

Ezzel véget ért a Fortuna Liga 2018/19-es idényének őszi kiírása, a következő, 19. fordulót 2019. február 16-án rendezik.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 5:2 (4:0)

Gólszerzők: 11. Suchockij, 31. Ljubicić, 40. Šporar (11-esből), 42. Apau, 62. Strelec – 69. Boženík, 86. Kaša

FC Železiarne Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0)

Gólszerző: 90. Vaščák

FC ViOn Zlaté Moravce – FC Nitra 0:3 (0:0)

Gólszerző: 46., 74., 83. Fábry

FK Senica – MFK Ružomberok 1:1 (1:1)

Gólszerzők: 35. Castaňeda – 1. Takáč

FC Spartak Trnava – AS Trenčín 3:1 (2:1)

Gólszerzők: 5., 83. Yilmaz, 29. Grendel – 24. Corryn