Fortuna Liga, 17. forduló: Durván elverték a Slovant Zsolnán, ennek pedig a DAC is örülhet

Az MŠK Žilina vasárnap kiütéses győzelmet aratott a listavezető Slovan Bratislava ellen a Fortuna Liga alapszakaszának 17. fordulójában.

Fotó: TASR

A zsolnaiak hat mérkőzés óta voltak veretlenek, legutóbbi öt bajnokijukat pedig egyaránt elveszítették, így nem is volt kérdés, hogy melyik csapat a mérkőzés favoritja. Ehhez képest a hazai csapat alaposan bekezdett, és Kaprálik mesterhármasával már félórányi játék után 3:0 volt az állás. Ugyanez a játékos a fordulást követően csapata negyedik találatát is megszerezte, a Slovan erejéből pedig már csak a szépítésre futotta az utolsó percekben.

A Žilina győzelmének a DAC is örülhet, hiszen így három pontra faragta hátrányát a pozsonyiakkal szemben.