Fortuna Liga, 15. forduló: Fontos győzelmet aratott a DAC, meglógott az első hármas

A DAC Rózsahegyen aratott nagyon fontos győzelmet a Fortuna Liga 15. fordulójának szombati mérkőzésén.

Bár a DAC legutóbbi rózsahegyi vendégjátékán négy góllal győzött, a két csapat augusztusi összecsapásán szoros mérkőzésen született 2:2-es döntetlen a MOL Arénában. A Ružomberok a bajnokság kezdete óta kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, viszont az utóbbi időben be-becsúszott néhány vereség. Ennek ellenére nem számíthatott túl könnyű mérkőzésre a DAC – főként, mert az eddigi nyíltsisakos támadófoci helyett az utóbbi hetekben a csapat stílusváltáson esett át, és immár sokkal több energiát fektetnek a védekezésre is.

Már a mérkőzés kezdetét követően mindkét csapat alakított ki helyzeteket. A vezetést akár már a 8. percben megszerezhette volna Kalmár: a tizenhatos előtt letámadta az egyik védőt, és a labdát is sikerült tőle megszereznie. A DAC játékosa egyedül tört Macíkra, sőt Bayo is felzárkózott mellé, de Kalmár inkább kapura lőtt, a hálóőr pedig hatalmasat védett lábbal. A nézők kiegyenlített játékot láthattak, mindkét oldalon kimaradtak a helyzetek, így a csapatok gólnélküli döntetlennel vonulhattak szünetre.

A második játékrész elején Kochan hagyott ki óriási helyzetet – ez pedig megbosszulta önmagát. Az 55. percben Kružliak röviden fejelt hátra egy labdát, amire Bayo csapott le. Az elefántcsontparti játékos bal oldalon tört a be a tizenhatoson belülre, majd jobb külsővel élesen átemelte Macík kapust. A labda a kapufáról pattant a hálóba. A hazaiak igyekeztek egyenlíteni, de újfent a sárga-kékek előtt adódtak óriási helyzetek: a 70. percben Kalmár és Vida Kristopher játszott össze szépen, az akció végén pedig utóbbi tüzelhetett, viszont az ötös előteréből a kapu fölé durrantott. A hazaiak egyre idegesebben futballoztak, ennek pedig végzetes következménye lett: A 75. percben Urdinov a nyakánál fogva rántotta le Hercet – a rózsahegyi játékos pedig második sárgája után mehetett zuhanyozni. A hosszabbításban Bayo hagyott ki két óriási helyzetet, az utolsó pillanatokban pedig az előrefutó Macík kapus csúsztatott a kapu mellé. Az eredmény azonban már nem változott, így a DAC elhozta a három pontot Rózsahegyről.

A mérkőzés:

MFK Ružomberok – FC DAC 1904 0:1

Edzői vélemények:

Ružomberok-DAC – Hyballa: Ami a szlovák bajnokságot illeti, számomra ez volt "A mérkőzés"

Sorozatban hetedik meccsét vesztette el a Trenčín, amely ezúttal hazai pályán szenvedett 0:2-es vereséget a hetek óta remek formában futballozó zsolnaiaktól. A zöld-sárgák így átmenetileg feljöttek a tabella második helyére, de a DAC későbbi győzelme miatt vissza is csúsztak a harmadikra. A DAC és a Žilina győzelmének köszönhetően sikeresen elszakadtak az élmezőnytől – a harmadik helyezett zsolnaiak és a negyedik helyen álló Ružomberok között kilencpontos a különbség.

Mióta a Senica legyőzte a dunaszerdahelyieket a kupában, a bajnokságban is szárnyra kapott: utóbbi két mérkőzését megnyerte, amelyeken hét gólt szerzett. Most a Podbrezová otthonában rendeztek gólfesztivált: 4:2-es győzelmének köszönhetően hat pontra távolodott az utolsó helytől.

A vártnál nehezebben győzött Nyitrán a Slovan: az első félidő utolsó perceiben Šporar és Holman kétgólos előnyhöz juttatta a listavezetőt, a fordulást követően azonban Fábry azonnal szépíteni tudott. Ezt követően már inkább a lapoké volt a főszerep: a hazaiaktól Kóňát és Nibát, a vendégektől Šporart állították ki.

Nem tartott sokáig a bajnoki címvédő Spartak fellángolása, amely 0:1-es vereséget szenvedett Nagymihályban. A Michalovce így valamelyest feledtetni tudta a múlt heti pozsonyi kisiklást (Slovan 0:6).

Tovább gyarapította pontjainak számát a Sereď, amely ezúttal a sereghajtó aranyosmarótiak otthonából hozta el a három pontot. Az újonc ezzel pontszámban beérte a negyedik helyen álló rózsahegyieket.

A válogatott mérkőzések miatt a Fortuna Ligában legközelebb két hét múlva rendeznek fordulót.

AS Trenčín – MŠK Žilina 0:2 (0:2)

Gólszerzők: 14. Škvarka, 32. Boženík

MFK Ružomberok – FC DAC 1904 0:1 (0:0)

Gólszerző: 55. Bayo

FK Železiarne Podbrezová – FK Senica 2:4 (1:3)

Gószerzők: 9. Leško, 71. Leško – 6. Dias, 9. Deretti, 12. Tesija, 64. Azankpo

FC Nitra – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2)

Gólszerzők: 46. Fábry – 38. Šporar, 45+1. Holma

MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava 1:0 (1:0)