Fortuna Liga, 14. forduló: Már most bánkódhat a DAC, felképelték a zsolnaiakat

Sorozatban harmadik mérkőzésén sem tudta legyőzni a Sereď csapatát a DAC a bajnokságban, szombaton ugyanis gól nélküli döntetlen született a MOL Arénában.

Fotók: Cséfalvay Á. András - további képekért kattints!

A DAC ezt megelőzően kétszer is vereséget szenvedett a Sereďtől, ezért Peter Hyballa legénysége visszavágásra készült Dunaszerdahelyen. Szombaton azonban semmi sem jött össze a sárga-kékeknek.

Az első félidőben javarészt kiegyenlített játék folyt a pályán, helyzetekhez viszont csak elvétve jutottak a csapatok. Az első komolyabb lehetőség a DAC előtt adódott: Blackman az alapvonal mentén tört be az ellenfél tizenhatosába, majd a középen érkező Ramirez elé tálalt, aki 5 méterről csúnyán a kapu fölé lőtt. A pontatlanság mindkét csapat játékára jellemző volt, ennek köszönhetően pedig többnyire még a tizenhatosok előterében elhaltak a támadások. A 27. percben Ronan remekül kényszerítőzött Ramirezzel, majd 17 méterről megeresztett egy lövést, a labda viszont a kapufán csattant. Egy perccel később már a túloldalon forgott veszélyben a kapu: Iván lövését Jedlička középre védte ki, az érkező Morong pedig egyből kapura küldte a labdát, a DAC hálóőre viszont másodszor is bravúrral hárított.

A második félidő egy veszélyes Ramirez fejessel kezdődött, majd pár perccel később Vida Kristopher is a kapufát találta el. A hazaiak egyértelműen domináltak, de a tíz emberrel védekező ellenfél védelmén csak elvétve tudtak átjutni. Viszont ha ez sikerült is, akkor ott volt még az Arsenaltól kölcsönben Szereden szereplő Iliev kapus, akinek bravúros védései többször is megtartották a csapatot. Egyszer azért sikerült betalálnia a DAC-nak: Fábry sarokrúgását követően Iliev már megfogta a labdát, de Kružliak kifejelte a kezéből, a játékszer Beskorovainyihez került, ő pedig az üres kapuba passzolt. A játékvezető viszont szabálytalannak látta Kružliak megmozdulását, így nem adta meg a találatot. Az utolsó percekre nem tudta kellően felpörgetni a játékot a DAC, így a szerediek értékes ponttal távoztak Dunaszerdahelyről.

A DAC-nak már most hiányoznak a Sereď ellen elhullajtott pontok, ugyanis ha a sárga-kékek szombaton győznek, akkor az aktuális fordulót a második helyen zárták volna.

A mérkőzés: FC DAC 1904 - ŠKF Iclinic Sereď 0:0

Képtelen kilábalni a gödörből a Spartak Trnava, amely sorozatban három nyeretlen bajnoki és a szerdai kupakudarc után ezúttal Nyitrán szenvedett egygólos vereséget. A találkozó egyetlen gólját Ristovski szerezte a 39. percben.

A sereghajtó Pohronie azt a Ružomberokot fogadta, amely ellen eddigi egyetlen győzelmét aratta. A bravúrt viszont ezúttal nem sikerült megismételni: a rózsahegyiek már az első félidő után 0:2-re vezettek, a hazaiak erejéből pedig már csak a szépítésre futotta. Radványi Miklós irányításával így továbbra is nyeretlen az újonc.

A Slovan magabiztosan verte hazai pályán a Senicát (2:0), míg a Michalovce hiába vezetett kétszer is a ViOn ellen, a vendégek mindannyiszor egyenlíteni tudtak (2:2).

Egy mérkőzést rendeztek vasárnap, ezen pedig nem kis meglepetés született: a Trenčín sorozatban hét nyeretlen bajnoki után 3:0-ra verte a közvetlenül az első helyet ostromló Žilinát. A gól nélküli első játékrészt követően a hazaiak egy perc alatt kétszer is betaláltak, a hajrában pedig a mindent eldöntő harmadik gólt is megszerezték.

FC Nitra – FC Spartak Trnava 1:0 (1:0)

Gólszerző: 39. Ristovski

FK Pohronie – MFK Ružomberok 1:2 (0:2)

Gólszerzők: 59. Klec – 29. Twardzik (11-esből), 42. Regáli

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 2:0 (1:0)

Gólszerzők: 45+1. Bajrić, 68. Ratão

MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (1:1)

Gólszerzők: 30. Rota, 64. Kountouriotis – 45+1. Jarovič, 83. Jarovič