Fortuna Liga, 12. forduló: Kellemetlen ellenfél vár a DAC-ra a MOL Arénában

A DAC hazai pályán kezdi meg a Fortuna Liga alapszakaszának második felét.

Fotó: Cséfalvay Á. András - archívum

A kéthetes válogatott szünetet követően újra beindul a szlovák bajnokság. A játékosoknak volt idejük a felkészülésre és a regenerálódásra, viszont egyéb dolgok is történtek azóta. Egyrészt biztossá vált az, amit már egy ideje rebesgettek: Erik Pačinda három év után elhagyja a DAC-t, és a cseh Viktoria Plzeňben folytatja pályafutását. A 29 éves játékos fontos tagja volt a csapatnak, az utóbbi időben azonban rendre a kispadra szorult, Divkovič pedig remekül helyettesítette őt a kezdő tizenegyben.

A másik hír a válogatotthoz köthető: lemondott Ján Kozák szövetségi kapitány, miután hét játékosát éjszakai tivornyázáson kapta. A csavargók között volt a DAC védője, Ľubomír Šatka is, aki azóta elnézést kért a történtekért. Épp Šatka volt az, aki legutóbb a ViOn ellen szépségdíjas gólt szerzett – kérdés, hogy a történtek mennyire nyomták rá a bélyeget a játékára.

A DAC azt a Podbrezovát fogadja a MOL Arénában, amelyet az első fordulóban 2:1 arányban győzött le idegenben. Akkor Pačinda szerezte meg a vezetést a sárga-kékeknek, majd Mikuš a második félidő elején egyenlített. A győztes gólt Vida Kristopher szerezte a 92. percben. A papírforma hazai győzelmet ígér, ugyanis a DAC az idei szezonban még veretlen Dunaszerdahelyen, míg a Podbrezová egy döntetlen mellett csupán egy seredi győzelmet tud felmutatni idegenben. Ennek ellenére nem számíthatnak könnyű mérkőzésre Peter Hyballa védencei, a két csapat utóbbi egymás elleni mérkőzései a következőképpen alakultak: 2:1, 1:0, 2:2, 0:0, 0:0. Emellett az sem elhanyagolandó, hogy a hatodik helyen álló Podbrezová vélhetően kapaszkodni fog minden egyes pontért annak érdekében, hogy az alapszakaszt a felső házban zárhassa.

A legutóbbi eredmény: FK Železiarne Podbrezová – FC DAC 1904 1:2

A fordulót a Trnava–Senica mérkőzés nyitja. A bajnok Spartak legutóbb a Sereď ellen aratott nyögvenyelős győzelemmel szakította meg negatív sorozatát, viszont korai lenne még feltámadásról és sima hazai győzelemről beszélni: a Senica két héttel ezelőtt kis híján meglepte a Slovant a saját pályáján.

Két hullámzó teljesítményű csapat csatáját hozza a Trenčín–Nitra összecsapás: mindkét gárda két győzelmet és három vereséget könyvelhetett el az utóbbi öt bajnoki alkalmával. Különösen a trencséniek érezhetik magukat hullámvölgyben, ugyanis sorozatban három bajnokin is nulla pontot gyűjtöttek.

A Slovan a Zlaté Moravce csapatát fogadja, és bár legutóbb kis híján megégették magukat a Senica ellen, kicsit nagyobb koncentrációval behúzhatják a kötelezőnek tűnő győzelmet. Remek formában várja a hétvégét a sorozatban négy meccsen diadalmaskodó Žilina, amely a gyengécske Michalovcét fogadja – bár azért nem kis fegyvertény, hogy a nagymihályiak legutóbb elhozták a három pontot Trencsénből. A Ružomberok az újonc Sereď otthonában gyarapíthatja pontjait.