Felkészülési mérkőzésen kapott ki a DAC a cseh élvonal harmadik helyezettjétől

Az év második felkészülési mérkőzésén a DAC szombaton 2:1 arányban kikapott a cseh élvonal harmadik helyezettjétől, az SK Sigma Olomouc csapatától. Vida révén szerezték meg a dunaszerdahelyiek a vezetést, a vendégek két hasonló helyzetből, mindkét félidő hajrájában találtak be.

Fotók: fcdac.sk (További képekért kattints a fotóra!)

A szerdai, Inter elleni 5:0-ra megnyert edzőmeccs után szombaton sokkal keményebb dió várt a DAC csapatára. A cseh élvonal őszi bronzérmese ellen is a 3-4-1-2-es hadrendet tesztelte Marco Rossi, aki a szerdai kezdőhöz képest több változást is eszközölt - a sérült Koštrna helyén Blackmant játszott, a beteg Simon posztjára Kalmár húzódott vissza, a tízes pozíción pedig Vida kezdett. Az említetteken kívül a sérült Čmelík, Huk, Száraz, Slávik és Kwin neve is a hiányzók listáján szerepel.

A szombati találkozón összesen 21 DAC-játékos kapott lehetőséget, köztük a 22 éves Marijan Ćorić. A 198 centi magas kapus a horvát élvonalbeli NK Istra 1961 együttesétől érkezett próbajátékra. A 16 éves Matúš Malý is a Sigma ellen mutatkozott be az A csapat mezében.

Nagyszerű első félidőt látott a szépszámú, nagyjából ötszáz fős közönség. A 8. percben Davis közeli lövését védte bravúrral Buchta. Negyedórányi játék után egy újabb tetszetős akciót mutatott be a csapat, ennek végén a labda Vida elé pattant, aki félfordulatból megszerezte a vezetést - 1:0. A 30. percben Divković lábában maradt a második találat. Az első félóra után a vendégek is veszélyesebbé váltak, egy pontrúgás után Hála másodszorra sem tudta a hálóba juttatni a játékszert. A félidő legvégén jött a hidegzuhany, a Sigma első szögleténél Řezníček ugrott a legmagasabbra, és fejjel kiegyenlített - 1:1.

A második játékrészre rányomta a bélyegét a sok csere, többet mozgott a labda a DAC térfelén, de sokáig úgy tűnt, marad a döntetlen. A hatodik, utolsó olomouci szögletnél azonban Yunis maradt őrizetlenül, és a hálóba bólintott - 1:2.

A törökországi edzőtáborba való utazás előtt még egy felkészülési mérkőzést abszolvál a csapat, szerdán 11 órától az NBII-es Gyirmót otthonában.

FC DAC 1904 - SK Sigma Olomouc 1:2 (1:1)

MOL Football Academy, műfüves pálya, Dunaszerdahely, 2018. január 20., szombat 14:00 ó, változékony idő, +3°C

Góllövők: 15. Vida - 45. Řezníček, 89. Yunis

Játékvezetők: Chromý - Martiš, Hegedüs, 500 néző

DAC: Macej (56. Ćorić) - Blackman (46. Špiriak), Šatka, Záhumenský (62. Bajić) - Živković (62. Malý), Ljubičić (59. Domonkos), Kalmár (68. Almási), Davis (54. Koné) - Vida (46. Aluku) - Pačinda (54. Mervó), Divković (46. Malec). Edző: Marco Rossi.

Sigma Olomouc: Buchta -– Sladký (60. Surzyn), Radakovič (60. Kotouč), Polom (46. Jemelka), Sláma (60. Manzia) - Hála (60. Zmrzlý), Houska, Plšek (46. Zahradníček), Kalvach, Falta - Řezníček (60. Yunis). Edző: Václav Jílek.

STATISZTIKA:

Lövés - kapura 7:8, mellé 4:7

Szöglet - 3:6

Les - 2:8

Edzői értékelés - Marco Rossi: „Az első félidő és a második játékrész első tizenöt perce boldoggá tettek. Hatvan percig nagyon jól játszottunk, sokkal több helyzetünk volt, mint az ellenfélnek. Néhány pontrúgásnál voltak csak problémáink, ezen még dolgoznunk kell. Nagyon nehéz viszont ez egy edzőmeccsen, ráadásul az olyan védekezésnél, amit mi alkalmazunk, ahol egy az egyben fogjuk az ellenfél játékosait. A srácok nem ismerik az ellenfél játékosait, nem tudják, mit várhatnak tőlük a pontrúgásoknál. Egy órán át azonban jól játszottunk, további gólhelyzeteket dolgoztunk ki, a mai találkozóval tehát elégedettnek kell lennünk. A második félidő második felében nagyon fiatal játékosokat küldtünk a pályára, akiknek még fel kell nőniük az ilyen fajta megmérettetésekhez. Mindazonáltal, a felkészülésben nekik is lehetőséget kell adni, másképp ugyanis nincs hol meccsperceket és tapasztalatot gyűjteniük.“