Felkészülési mérkőzés: kikapott lengyel ellenfelétől a DAC (videó)

A Fortuna Liga és a lengyel Ekstraklasa élcsapatainak vasárnapi összecsapásán a helyzetkihasználás döntött. A Lech az egyetlen kaput eltaláló kísérletével szerezte meg a győzelmet.

A rendelkezésére álló legerősebb összeállítását küldte pályára Peter Hyballa, a DAC vezetőedzője. A második játékrészben lehetőséget kapott a legújabb igazilás, Abdulrahman Taiwo is, akinek ez volt az első mérkőzése sárga-kékben.

Ideális időjárási viszonyok mellett léptek pályára a lengyel élvonal őszi bronzérmese ellen, és a kilencven perc nagy részében a DAC akarata érvényesült a pályán.

Az első játékrészben szinte alig forogtak veszélyben a kapuk, bár az iramra és a mezőnyjátékunkra nem lehetett panasz.

Fordulás után felpörögtek az események, Tretyakov egymaga három óriási lehetőséget hagyott ki, Koštrna lapos lövése alig szállt el a kapu mellett, Taiwo elől pedig a gólvonalról kanalazták ki a labdát. Ahogy az lenni szokott ilyen esetekben, ami nem megy az egyik oldalon, az bejön a másikon. A Lech a 72. percben találta el először – és utoljára – a DAC kapuját, és ebből született a győztes gól. Egy baloldali beívelés után Tomczyk maradt üresen az ötösünkön, és erősen a léc alá fejelt.

A következő felkészülési mérkőzést holnapután, kedden játssza a csapat, amikor a dán liga 4. helyezettje, az Esbjerg lesz az ellenfél. A tervezett kezdési időpont 13:00 óra (Belekben 15:00).

KKS Lech Poznań - FC DAC 1904 1:0 (0:0)

Bellis Hotel Field A, Belek - Antalya, Törökország, 2019. január 27., vasárnap 11:00 ó (09:00 CET), borult idő, +12°C

Góllövő: 72. Tomczyk

DAC: Jedlička - Koštrna, Šatka, Kone (82. Kitambala), Davis - Huk - Kalmár (89. Šimčák), Herc - K. Vida, Bilenkyi (61. Taiwo), Tretyakov. Edző: Peter Hyballa.

Lech: Burić (81. Bakowski) - Gumny (61. Smajdor), Vujadinović, Rogne, Tomasik - Tiba (61. Szkrzypczak), Gajos - Klupś (46. Tomczyk), Marchiwski  (65. Letniowski), Kamiński (58. Radut) - Amaral. Edző: Adam Nawalka.