Felkészülési mérkőzés: A DAC négyet vágott a galántaiaknak

A 2019-es év első felkészülési mérkőzésén a DAC csütörtökön Čmelík (2), Huk és Bilenkyi találataival 4:2 arányban legyőzte a Galántát.

Fotók: Cséfalvay Á. András – további fotókért kattints!

A DAC téli felkészülésének hatodik napján jött el az ideje az első edzőmérkőzésnek, amelyen a III. ligás Galántát látták vendégül. A szomszédos város csapata az élvonalbeli Szered farmjaként is működik, ezért az első játékrészben több, elsőligás tapasztalattal rendelkező focista lépett pályára fekete-fehérben. A kapitányi karszalag például Ľubomír Michalík karjára került, akit a DAC szurkolóinak nem kell külön bemutatni.

Az év ezen időszakában talán még sosem meccselt természetes füvön a DAC. Az Akadémia egyik fűtött talajú, remek állapotban lévő pályájára mindkét félidőre teljesen más tizenegyet küldött Peter Hyballa. Hiányzott Ayong, Herc és Macej, esélyt kapott viszont Csóka (először), Čmelík és Blackman (hosszú kihagyás után), illetve két ifijátékos, Nagy Laci és Kelemen.

Jobban nem is kezdődhetett volna a sárga-kékek számára az összecsapás, Kalmár szöglete után Kone fejelt Hukhoz, aki fordulatból már a 4. percben kilőtte a jobb felső sarkot - 1:0. A 33. percben Koštrna, Vida K., Bilenkyi volt a labda útja - az ukrán, aki ma középcsatárként szerepelt, pár lépésről növelte a hazaiak előnyét (2:0). A játékrész legutolsó akciójából szépítettek a vendégek: Mečiar 17 méteres szabadrúgása Jedlička vinklijében kötött ki - 2:1.

A második félidő, amelynek a hazaiak tizenegy, a vendégek nyolc cserével vágtak neki, szintén 2:1-es DAC-sikerrel zárult. Ezúttal Čmelík volt a főszereplő, aki előbb tizenegyesből, majd Kelemen lapos beadásából profitált. A harmadik találatot megelőző büntetőt Divković harcolta ki, ám a fiatal horvát támadó ennél a szituációnál sajnos lesérült, és így tíz emberrel játszotta a DAC az utolsó 24 percet. A vendégek második találatát szintén tizenegyes hozta, ezt Kemakolam buktatásáért ítélte meg a játékvezető, és maga az érintett értékesítette, beállítva a 4:2-es végeredményt.

Ezzel a találkozóval megkezdődött a téli felkészülési mérkőzések nyolcrészes sorozata, és a következőre sem kell sokáig várni. Két nap múlva, szombaton 13-órától a magyar NBII-es Soroksár látogat a MOL Akadémiára.

FC DAC 1904 - FC Slovan Galanta 4:2 (2:1)

MOL Akadémia, 1-es számú füves pálya, Dunaszerdahely, 2019. január 17., csütörtök, 18:00 ó, tiszta égbolt, +5°C

Góllövők: 4. Huk, 33. Bilenkyi, 67. Čmelík (11 m), 81. Čmelík - 45. Mečiar, 85. Kemakolam (11 m)

Játékvezetők: Chromý - Hegedűs, Martiš, 260 néző

DAC, I. félidő: Jedlička - Koštrna, Špiriak, Kone, Davis - Huk - Nagy, Kalmár - Tretyakov, Bilenkyi, K. Vida. II. félidő: Slančík - Blackman, Šatka, Csóka, Šimčák - Bednár - M. Vida, Baumgartner - Čmelík, Kelemen, Divković. Edző: Peter Hyballa.

Galánta, I. félidő: Šálka - D. Baša, Djiby Ba, Michalík, Mečiar - Bilas, Lukáčik - Hillarie, Nurmuradov, Odong-Mba - Sokolić. II. félidő: Bartal - Eliáš, Djiby Ba, Dunda, Mečiar - Hlavna, Bilas - Kemakolam, Guemache, Popluhár - R. Baša. Edző: Vladimír Bertok.