Európa Liga: Ez az öt csapat közül kerül majd ki a DAC ellenfele
Hétfőn az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) kialakította a selejtező sorsolási csoportjait, tehát megtudhatjuk, hogy mely öt csapatból kap ellenfelet a DAC.
A dunaszerdahelyi sárga-kékek nem kiemeltként a 7. sorsolási csoportba kerültek, ami azt jelenti, hogy az Apollon Limassol (ciprusi), a Kajrat Almati (kazah), a Ventspils (lett), a Cracovia (lengyel) vagy a Dinamo Tbiliszi (grúz) lesz az ellenfelük.
A selejtezőben magyar-szlovák párharcok is kialakulhatnak, ugyanis a MOL Vidi az MFK Ružomberokot, a Spartak Trnava pedig a Honvédot kaphatja ellenfélül.
A selejtező 1. fordulójának sorsolását kedden 15:30-kor tartják a svájci Nyonban.
A SELEJTEZŐ 1. FORDULÓJÁNAK SORSOLÁSI CSOPORTJAI
1. CSOPORT
KIEMELTEK
FC Vaduz (liechtensteini)
Kilmarnock (skót)
Brann (norvég)
Vityebszk (fehérorosz)
Malmö (svéd)
NEM KIEMELTEK
Shamrock Rovers (ír)
Ballymena (északír) vagy NSÍ (feröeri)
Connah's Quay Nomads (walesi)
KuPS Kuopio (finn)
Breidablik (izlandi)
2. CSOPORT
KIEMELTEK
Hajduk Split (horvát)
Legia (lengyel)
Radnicski Nis (szerb)
CSZKA Szófia (bolgár)
Ordabaszi (kazah)
NEM KIEMELTEK
Flora (észt)
Torpedo Kutaiszi (grúz)
Sant Juliá (andorrai) vagy Europa FC (gibraltári)
OFK Titograd (montenegrói)
Gzira United (máltai)
3. CSOPORT
KIEMELTEK
Tobol Kosztanaj (kazah)
Kukësi (albán)
FCSB (román)
Csukaricski (szerb)
Maccabi Haifa (izraeli)
NEM KIEMELTEK
Milsami Orhei (moldovai)
NS Mura (szlovén)
Debreceni VSC (magyar)
Bananc (örmény)
Jeunesse Esch (luxemburgi)
4. CSOPORT
KIEMELTEK
Rangers (skót)
Bröndby (dán)
Cork City (ír)
Molde (norvég)
Crusaders (északír)
NEM KIEMELTEK
Progres Niederkorn (luxemburgi) vagy Cardiff MU (walesi)
B36 Tórshavn (feröeri)
Inter Turku (finn)
KR Reykjavík (izlandi)
Prishtina (koszovói) vagy St. Joseph's (gibraltári)
5. CSOPORT
KIEMELTEK
Mol Vidi (magyar)
Zrinjski Mostar (bosnyák)
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)
Neftci (azeri)
Levszki Szófia (bolgár)
NEM KIEMELTEK
Hibernians (máltai)
Ružomberok (szlovák)
Akademija Pandev (északmacedón)
Speranta Nisporeni (moldovai)
FK Zeta (montenegrói)
6. CSOPORT
KIEMELTEK
Spartak Trnava (szlovák)
Zalgiris Vilnius (litván)
Fola Esch (luxemburgi)
Alaskert (örmény)
Olimpija Ljubljana (szlovén)
NEM KIEMELTEK
Csihura Szacshere (grúz)
RFS Riga (lett)
Budapest Honvéd (magyar)
Makedonija Szkopje (északmacedón)
Radnik Bijeljina (bosnyák)
7. CSOPORT
KIEMELTEK
Apollon Limassol (ciprusi)
Kajrat Almati (kazah)
Ventspils (lett)
Cracovia (lengyel)
Dinamo Tbiliszi (grúz)
NEM KIEMELTEK
Teuta (albán)
La Fiorita (San Marinó-i) vagy Engordany (andorrai)
Siroki Brijeg (bosnyák)
DAC (szlovákiai)
Zalgiris Kaunas (litván)
8. CSOPORT
KIEMELTEK
Haugesund (norvég)
Aberdeen (skót)
Stjarnan (izlandi)
Norrköping (svéd)
Dinamo Minszk (fehérorosz)
Riteriai (litván)
NEM KIEMELTEK
Liepaja (lett)
Levadia Tallinn (észt)
Barry Town (walesi) vagy Cliftonville (északír)
Saint Patrick's (ír)
RoPS Rovaniemi (finn)
KÍ (feröeri) vagy Tre Fiori (San Marinó-i)
9. CSOPORT
KIEMELTEK
Hapoel Beer-Seva (izraeli)
AEK Larnaca (ciprusi)
Domzale (szlovén)
Pjunik (örmény)
Sabail (azeri)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
NEM KIEMELTEK
U Craiova 1948 (román)
Balzan (máltai)
Laci (albán)
Shkupi (északmacedón)
Petrocub-Hincesti (moldovai)
Narva Trans (észt)
Az 1. forduló első mérkőzéseit július 11-én, a visszavágókat 18-án rendezik.
-para-