Európa-liga: Az Arsenal és a Chelsea is győzött

2019. április 12. - 07:44 | Sport

Az Arsenal házigazdaként, a Chelsea pedig vendégként került előnybe a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjének csütörtök esti, első mérkőzésén.

Fotó: TASR/AP

A két londoni csapat közül az Arsenal a 25. percben már 2-0-ra vezetett a Napoli ellen: előbb Aaron Ramsey volt eredményes, majd Kalidou Koulibaly öngólt vétett. A nápolyiak kapura lövési kísérletig is alig jutottak el, és bár a második félidőben javítottak a statisztikájukon, szépíteniük nem sikerült.

A Chelsea kiegyenlített meccset játszott a Sparta Praha vendégeként, a találkozó egyetlen gólját Marcos Alonso szerezte a hajrában.

Az Eintracht Frankfurt az első félidő közepén ember- és gólhátrányba került a Benfica otthonában, mivel francia hátvédje, Evan N'Dicka piros lapot kapott, a büntetőt pedig Joao Félix értékesítette. Az első félidő hajrájában történt gólváltást követően a második felvonást is 2-1-re nyerték meg a portugálok, így kedvező helyzetből várják az egy hét múlva sorra kerülő visszavágót.

A Villarreal-Valencia spanyol rangadó hatodik percében Daniel Parejo büntetőjét a hazaiak kapusa, Andrés Fernández kivédte, de a kipattanót Goncalo Guedes értékesítette. Santi Cazorla a szünet előtt tizenegyesből egyenlített, és sokáig úgy tűnt, 1-1 lesz a végeredmény, de a Valencia dán középpályása, Daniel Wass a 91., csapattársa, Guedes pedig a 93. percben betalált, így a vendégek tulajdonképpen már a négy között érezhetik magukat.

Európa-liga, negyeddöntő, első mérkőzések:

Slavia Praha (cseh)-Chelsea (angol) 0-1 (0-0)
gólszerző: Alonso (86.)

Benfica (portugál)-Eintracht Frankfurt (német) 4-2 (2-1)
gólszerzők: Joao Félix (21., 43., 54., az elsőt tizenegyesből), Dias (50.), illetve Jovic (40.), Paciencia (72.)
kiállítva: N'Dicka (20., Frankfurt)

Villarreal (spanyol)-Valencia (spanyol) 1-3 (1-1)
gólszerzők: Santi Cazorla (36., tizenegyesből), illetve Guedes (6., 93.), Wass (91.)

Arsenal (angol)-SSC Napoli (olasz) 2-0 (2-0)
gólszerzők: Ramsey (14.), Koulibaly (25., öngól)