Előkészületi mérkőzésen, Koštrna, Čmelík és Ayong találataival győzött a DAC - VIDEÓ

Az előző két találkozón kevesebb játéklehetőséget kapott játékosait vetette be ma Peter Hyballa, összesen tizenöten kerültek a pályára a Csíkszereda együttese ellen.

Egy védelmi megingást követően már az első percben tizenegyeshez jutott a Csíkszereda, amit Bajkó értékesített - 0:1.

Alig telt el két perc, amikor a másik oldalon Taiwot buktatták, és szintén büntetőt ítélt az örmény játékvezető. A DAC csapatkapitánya, Koštrna is hidegvérrel használta ki a lehetőséget - 1:1. A 7. percben fordított a DAC, Čmelík küldött egy lepattanó labdát ballal laposan a jobb alsóba - 2:1.

A DAC többet birtokolta a labdát, az ellenfél kontráira viszont oda kellett figyelni. Egy ilyen végén a 18-éves Antal lódult meg a bal szélen, majd egyéni akcióját rutinosan gólra váltotta - 2:2.

A második játékrészben több volt a pontatlanság, sokáig a két tizenhatos között járt a labda. A vége felé aztán felpörögtek az események, mindkét oldalon születtek lehetőséget, de csak egy végződött góllal. A 87. percben Ayong fordult le szépen a védőiről, majd a léc alá tüzelt, megszerezve első találatát a DAC mezében - 3:2.

A DAC szerdáig marad Törökországban, és addig még egy felkészülési mérkőzést abszolvál. Hétfőn a szlovén liga őszi ezüstérmese, az Olimpija Ljubljana következik.

FC DAC 1904 - FK Csíkszereda 3:2 (2:2)

Bellis Hotel Field B, Belek - Antalya, Törökország, 2019. február 2., szombat 15:00 ó (13:00 CET), napsütés, +16°C

Góllövők: 4. Koštrna (11 m), 7. Čmelík, 87. Ayong - 2. Bajkó (11 m), 37. Antal

DAC: Slančík - Koštrna (46. Blackman), Malý (67. Kone), Csóka, Šimčák - Čmelík, Baumgartner, Nagy, Taiwo (46. Ayong) - Bilenkyi, Kelemen (67. M Vida). Edző: Peter Hyballa.

Csíkszereda: Bordás - Aszalos, Mitra, Lalic, Nemes - Veres, Gonzalez - Cseglődi, Pantović, Antal - Bajkó. Edző: Valentin Suciu.