Eb-selejtező - Ötgólos meccset nyert Amszterdamban a Nationalelf

2019. március 25. - 07:56 | Sport

A német válogatott 3-2-re nyert Amszterdamban vasárnap a holland együttes vendégeként a labdarúgó Európa-bajnoki selejtező C csoportjában.

Fotó: AP/SITA

A szünetben 2-0-ra vezetett a Nationalelf, és bár a házigazda a 63. percre egyenlített, Nico Schulz a hajrában megszerezte a három pontot érő találatot a németeknek.

A macedón csapat a G csoportban 1-1-es döntetlent játszott Szlovéniában, a vendégek egyenlítő találatát az Újpest korábbi, a spanyol Levante jelenlegi légiósa, Enis Bardhi szerezte.

Eb-selejtező:

C csoport:

Észak-Írország - Fehéroroszország 2-1 (1-1)
gól: J. Evans (30.), Magennis (87.), illetve Sztaszevics (33.)

Hollandia-Németország 2-3 (0-2)
g.: De Ligt (48.), Depay (63.), illetve Sané (15.), Gnabry (34.), Schulz (90.)

A csoport állása: 1. Észak-írország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Hollandia 3/2 (6-3), 3. Németország 3/1 (3-2), 4. Észtország 0/1 (0-2), 5. Fehéroroszország 0/2 (1-6)

G csoport:

Szlovénia - Észak-Macedónia 1-1 (1-0)
g.: Zajc (34.), illetve Bardhi (47.)

Lengyelország-Lettország 2-0 (0-0)
g.: Lewandowski (76.), Glik (84.)

Izrael-Ausztria 4-2 (2-1)
g.: Zahavi (34., 45., 55.), Dabbur (66.), illetve Arnautovic (8., 75.)

A csoport állása: 1. Lengyelország 6 pont, 2. Izrael 4 (5-3), 3. Észak-Macedónia 4 (4-2), 4. Szlovénia 2, 5. Ausztria 0 (2-5), 6. Lettország 0 (1-5)

I csoport:

Ciprus-Belgium 0-2 (0-2)
g.: E. Hazard (10.), Batshuayi (18.)

San Marino-Skócia 0-2 (0-1)
g.: McLean (4.), Russell (74.)

Kazahsztán-Oroszország 0-4 (0-2)
gól: Cserisev (19., 45+2.), Dzjuba (52.), Bejsebekov (62. - öngól)

A csoport állása: 1. Belgium 6, 2. Ciprus 3 (5-2), 3. Oroszország 3 (5-3), 4. Kazahsztán 3 (3-4), 5. Skócia 3 (2-3), 6. San Marino 0