A Dortmundtól szerződtetett védőt az Arsenal

2018. július 3. - 16:11 | Sport

A görög Szokratisz Papasztatopulosz az Arsenal labdarúgócsapatában folytatja pályafutását.

Forrás: Aktuality.sk

Az angol klub hétfői tájékoztatása szerint "hosszú távú" szerződést kötöttek a 30 éves védővel - a helyi sajtóban három plusz egy évről számoltak be -, aki a Borussia Dortmund gárdáját hagyta el a londoniak kedvéért. Kiemelték: a 79-szeres görög válogatott labdarúgó nagy nemzetközi tapasztalattal rendelkezik.

Papasztatopulosz a harmadik nyári igazolása az új vezetőedzőnek, Unai Emerynek, aki korábban már szerződtette a Bayer Leverkusen kapusát, a német Bernd Lenót, illetve a Juventus védőjét, a svájci Stephan Lichtsteinert.

A görög védő az AEK Athénban lett ismert játékos, 20 évesen szerződtette őt a Genoa, majd játszott az AC Milanban és a Werder Bremenben. Utóbbiból igazolt a dortmundi csapathoz, amelynek tagjaként az elmúlt öt szezon során két ezüst- és egy bronzéremnek volt részese a bajnokságban, míg tavaly Német Kupát nyert.