DAC-válogatott: Davisék nem lesznek ott a vébén, Nebyla tíz perc alatt betalált a spanyoloknak

1

Eric Davis (jobbra) nem jutott ki Panamával a világbajnokságra (Fotó: AP-archív)

A DAC felnőttcsapatának hat labdarúgója kapott meghívót hazája nemzeti csapatától az elmúlt napokban rendezett válogatott mérkőzésekre. Lássuk, ki hogyan szerepelt címeres mezben.

2018 után ezúttal nem lesz ott a 2022-es katari világbajnokságon az Eric Davist és Cesar Blackmant a soraiban tudó Panama, amely sokáig őrizte az interkontinentális selejtezőt érő negyedik helyet. Davisék a sereghajtó Honduras elleni hazai döntetlennel (1:1) kerültek nehéz helyzetbe, az USA elleni 1:5-ös vereséggel pedig teljesen elszállt minden reményük, így már nem osztott, nem szorzott az sem, hogy az utolsó fordulóban legyőzték a selejtezős csoport élén végző Kanadát (1:0). Davis az USA és Kanada ellen is végig a pályán volt, előbbi ellen pedig ő adta a gólpasszt a szépítő találatot jegyző Godoynak. Blackman csupán egy félidőnyi lehetőséget kapott a juharlevelesekkel vívott tét nélküli találkozón.

Sebastian Nebyla a szlovák U21-es válogatottba kapott behívót, amely Eb-selejtezőn előbb legyőzte Észak-Írországot (2:1), majd szoros mérkőzésen vereséget szenvedett Spanyolországban (2:3). A DAC középpályása mindkét mérkőzésen csereként állt be – előbbin a 79., utóbbin pedig a 81. percben, sőt a spanyolok ellen ő szerezte csapata második gólját a 91. percben.

Szintén az Eb-selejtezőn vett részt a magyar U21-es válogatott, amelybe a DAC fiatal hálóőrét, Veszelinov Dánielt is beválogatták. Gera Zoltán védencei előbb San Marinót győzték le 4:0-ra, majd Lengyelországban játszottak 1:1-es döntetlent. Veszelinov mindkét találkozót a kispadról nézte végig.

Nikola Krstović előbb az U21-es montenegrói válogatottban volt érdekelt az Olaszországgal vívott Eb-selejtezőn, és bár végig a pályán volt, góllal nem tudott hozzájárulni a találkozóhoz, amely végül 1:1-es döntetlennel végződött. Hétfőn viszont az a megtiszteltetés érhette, hogy a görögök elleni felkészülési mérkőzésen a felnőttválogatottban is bemutatkozhatott. Krstović kezdőként 62 percet játszott, Montenegró végül 1:0-ra győzött.

Ezúttal sem hiányozhatott Andrejs Ciganiks a lett válogatottból, amely két felkészülési mérkőzést játszott. A DAC játékosa a Kuvait elleni találkozón (1:1) végig a pályán volt, Azerbajdzsán ellen (1:0) pedig kezdőként 62 percet kapott.