DAC-ifik: Egy hellyel feljebb a tabellán

2019. június 3. - 16:15 | Sport

I. labdarúgóliga (U19), 31. forduló. Tizenegy találatot (mindössze), három elpuskázott büntetőt és két öngólt (is) produkáltak az élvonalbeli alakulatok a hétvégén.

A kihagyott tizenegyesek a következő csapatokhoz, ill. játékosok nevéhez fűződnek: az eperjesi Stanislav Olejník a podbrezováiak elleni találkozó 75. percében, 0:0-ás állásnál; a poprádi Samuel Kuba Trencsénben a mérkőzés 62. percében, 1:0-ás hazai vezetésnél; a fővárosi Denis Potoma pedig a nagymihályi meccs 74. percében, 0:0-ás részeredménynél hibázott.

Öt gárda egyszer sem talált az ellenfél hálójába. Győztek a listavezető pozsonyi égszínkékek, és közelebb kerültek a bajnoki cím megszerzéséért. A dunaszerdahelyiek a tabellaszomszéd zsolnaiak ellen diadalmaskodtak, s egy hellyel feljebb araszoltak a tabellán.

EREDMÉNYEK

FK DAC 1904 DUNASZERDAHELY–MŠK Žilina 2:0 (1:0), g.: Denis Richnavský (42.), Ján Holík (87.).

Sárga lap: Marián Tandara (79., MŠK Žilina).

Játékvezető: Martin Ďurčo.

Nézőszám: 100.

A DAC összeállítása:

Bénes Krisztián – Magyar Attila Máté (C), Nagy Máté, Ján Holík, László János, Marko Kelemen, Bari Krisztián, Sebastian Gembický, René Dibúz (83. Lukáš Leginus), Dávid Doktorík (12. Denis Richnavský), Matúš Malý.

További cserepadosok: Bénes Krisztián – Hervay Tamás, Dominik Veselovský, Magyarics Tamás, Šimon Dolinský.

Szakmai stáb:

Edző: Szíjjártó László. Másodedző: Gőgh Árpád. Kapusedző: Novota János. Csapatvezető: Jaroslav Hepner. Gyúró: Méry Attila.