DAC: A 2017-es őszi idény számokban: gólok

1

Fotó: fcdac.sk

Erik Pačinda nyolc találatával a DAC házi gólkirálya és a bajnokság ötödik legjobbja. Csapatunk 2017/18-as őszi idénye a számok tükrében - a negyedik részben a gólokról – írja az fcdac.sk.

A Fortuna Liga 114 őszi mérkőzésén a nézők összesen 312 gólt láthattak, ami meccsenkénti 2,74-es átlagnak felel meg (egy éve 113 meccsen 297 és 2,63). A DAC tizenkilenc találkozóján összesen 45találat született (2,37-es átlag; tavaly 47 és 2,47). A negyedik legjobb védelemmel rendelkeztünk és a hetedik legproduktívabb csapat voltunk a bajnokságban: 25 gólt szereztünk, ami 1,32-es átlag meccsenként (tavaly 21 és 1,11); a mi hálónk 20 alkalommal rezdült (1,05/mérkőzés; tavaly 26 és 1,37). Az őszi idény során 4 mérkőzésen nem született gól: a 7. fordulóban DAC-Sároseperjes és sorozatban a 16-18. fordulóban Zsolna-DAC 0:0, DAC-Nyitra 0:0, Sároseperjes-DAC 0:0.

A 25 lőtt gól közül 10 az első, 15 a második félidőben esett. Tizenhét találat játékból, nyolc standard szituációból született. Tízszer a DAC szerezte az első találatot, ötször az ellenfél.

Patrik Macej hálója hét alkalommal maradt érintetlen, a leghosszabb bekapott gól nélküli sorozata 390 percig tartott. A csapat öt mérkőzésen nem tudott betalálni. A címvédő Zsolna elleni 4:2-es hazai győzelem alkalmával érte el a DAC el a legtöbb gólt, két meccsen három gólt rúgtak (mindkétszer az Aranyosmarótnak), négyszer dupláztak, és hét találkozón jutott egy-egy találatig. A bekapott góloknál a maximum az őszi záró fordulóban bekapott három gólt volt az aranyosmaróti ViOn-tól.

A házi gólkirály és a csapat legproduktívabb játékosa Erik Pačinda volt, aki nyolc találatán kívül négy gólpasszt is jegyzett. Pačinda volt egyébként az egész bajnokság legaktívabb játékosa a lövések számát tekintve, az 57 kísérletéből 29 talált kaput (51%-os pontosság). Kalmár Zsolt négyszer volt eredményes, a csapat harmadik legjobb góllövője pedig a balhátvéd Eric Davis lett három találattal.