53. Slovnaft Cup, nyolcaddöntő: A Pomléban rendes játékidőben nem született döntés, büntetőkkel a Skalica a továbbjutó

2022. március 2. - 16:32 | Sport

Szerda délután a Pomléban játszották a labdarúgó Szlovák Kupa (Slovnaft Cup) nyolcaddöntőjének párharcát, melyen a somorjaiak az úgyszintén II. ligás Skalica csapatával mérkőztek a továbbjutásért.

Őry Tibor illusztrációs felvétele

Gól nélküli első félidő után a folytatásban Khomutov góljával a hazaiak szereztek vezetést az 56. percben, az erdőhátiak azonban a párharc hajrájában Miháhek révén egyenlítettek. Mivel az összecsapás rendes játékidőben 1:1-es döntetlennel ért véget, tizenegyes döntöttek a továbbjutásról.

Büntetőkkel a Skalica 2:1 arányban nyerte a találkozót és sikerének köszönhetően a kupasorozat negyeddöntőjében folytatja szereplését.

Eredmény:

FC STK 1914 Somorja–MFK Skalica 1:1 (0:0), g.: Khomutov (56.), ill. Mihálek (81.) – büntetőkkel 1:2.