Slovnaft Cup, nyolcaddöntő: Kwint is pótolnia kell László Csabának

Szerda este (19.00) Dunaszerdahelyen zajlik a kerületi riválisok, a DAC és a Spartak Trnava újabb összecsapása, mely a labdarúgó Szlovák Kupa (Slovnaft Cup) nyolcaddöntőjének utolsó párharca.

A sárga-kékek angol hete szombaton a nagymihályiak elleni győztes (2:1) bajnokival rajtolt el, kupacsatával folytatódik, szombaton, december 3-án pedig a Senica otthonában zajló újabb bajnoki mérkőzéssel fejeződik be. A DAC vezetőedzője, László Csaba újabb problémával szembesült, ugyanis a hosszabb-rövidebb ideje sérüléssel bajlódók (Davis, Egri, Kocsis, Pačinda, Brašeň) létszámát a védelem tengelyében tüsténkedő Kwin gyarapította. Felépült sérüléséből, a csapattal gyakorol Szarka, de ő a hosszabb kihagyást követően még erőnléti hiányosságokkal küzd.

A továbbjutás ezúttal is egy mérkőzésen dől el. Amennyiben a párharc rendes játékidőben döntetlennel fejeződik be, hosszabbításra nem kerül sor. A találkozó győzteséről büntetők döntenek. A mai mérkőzést játékvezetőként Marhefka irányítja, győztese pedig a legjobb nyolc közé kerül, s a 2016. március 7-re tervezett negyeddöntőben a Poprad együttesét látja vendégül.