Slovnaft Cup: Negyeddöntőben a DAC, 3:1-re verték a Prešovot!

1

Kattints a fotóra, galéria nyílik!

17 órától a nyolc közé jutásért játszottak a sárga-kékek a Tatran Prešov ellen.

Az 1458 néző előtt játszódó összecsapás első helyzete Ljubicic nevéhez fűződött, aki egy szöglet után kapásból fölé durrantott. A 15. percben a vendégek szerezték meg a vezetést Hector révén. Egy szögletből érkező beívelés után Luberda fejelését Tujvel kitenyerelte, csakhogy Hector lecsapott a labdára és a kapuba továbbította.

Nem sokat kellett várni a DAC válaszára. A 17. percben Pačinda adta a kapu elé a labdát, amelyet Szarka nem ért el, de Polievka igen, és egyenlített.

Alig tíz perccel később Polievka hibázott ziccerben. Sarr beadását először még Pačinda vette le, majd lőtte kapura, Barát kapusról azonban kijött a labda. Polievka belőhette volna a második gólját, de nem tudta átemelni a fekvő kapuson a labdát.

Több kapura lövési kísérlet után a 38. percben Tujvel hibázott, amikor egy beadást kiejtett, de a DAC-védőknek sikerült megakadályozniuk, hogy a vendégek azt a kapuba lőjék. Pár perccel később a vendégektől Leško lökete kerülte el mindössze egy kevéssel a bal felső sarkat.

A második félidő elején, az 50. percben Szarka lőtt egy kapufát a tizenhatosról, percekkel később épphogy lemaradt Sarr beadásáról a kapu előtt. A következő percekben egyre nagyobb nyomás alá helyezte a vendégek kapuját a DAC, az 57. percben pedig ennek meg is lett az eredménye: Szarka betalált! Polievka szerzett labdát az epejersiek térfelén, majd a jobb szélen elvitte, beívelte, Szarka pedig befejelte a kapuba.

A 78. perc környékén kiment a világítás a stadionban, le kellett állítani a játékot, de csak pár percre. Ez nemhogy megzavarta volna a DAC-ot, hanem felturbózta, legalább is a csereként beállt Horváth Bélát, aki szabadrúgásból kilőtte a jobb felsőt, ezzel kétgólosra növelve a DAC előnyét.

A mérkőzés utolsó perceire még Mészáros András váltotta Erik Pačindát, és igyekezett megmutatni tehetségét: először elfutott a jobb szélen, majd éles szögből kísérelt meg egy lövést, a labda viszont elment keresztbe. Egy perccel később ismét labdát szerzett a jobb oldalon, beadása azonban pontatlan volt.

A mérkőzés végül 3:1-es végeredménnyel zárult. A DAC bent van a legjobb nyolc között a kupában! Folytatás tavasszal.

Hogyan jutottak idáig a csapatok?

DAC:

2. forduló: Stropkov (III. liga) – DAC 0:3, góllövők Polievka 2, Sarr

3. forduló: Vyšný Mirošov (IV. liga) – DAC 1:1, tizenegyesekkel 1:3, góllövő Vateha (öngól)

4. forduló: Stráňavy (IV. liga) – DAC 0:3, góllövők Štepanovský, Jurčo, Brašeň

Tatran:

2. forduló: Perín (V. liga) – Prešov 0:8, góllövők Šafranko 3, Voda, Leško, D. Jacko, Dzurík, P. Jacko

3. forduló: Haniska (II. liga) – Prešov 1:1, tizenegyesekkel 5:6, góllövő Leško

4. forduló: Makov (III. liga) – Prešov 3:10, góllövők Šafranko 3, Katona 3, Leško 2, Voda, Keresteš

A Slovnaft Cup hivatalos szétírása szerint egészen a negyeddöntőig egy mérkőzés dönt a továbbjutásról. Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, egyből tizenegyespárbaj következik.