Slovnaft Cup: Fölényes győzelmet aratott a DAC

1

Fotó: fcdac.sk

A DAC hat gólt szerezve fektette két vállra második ligás ellenfelét, a Svätý Jur csapatát, és jutott tovább a legjobb 32 közé. A meccsen végig a sárga-kék játékosok akarata érvényesült. Az eredmény a hazaiak számára akár hízelgő is lehet, hiszen a gólok mellett egyszer a kapufát, kétszer pedig a felső lécet is eltalálta a DAC. Közel 14 éve nem rúgtak hat gólt egy mérkőzésen – írja az fcdac.sk.

A döntetlennel végződött hétvégi fordulót követően a kupában kellett ma helyt állniuk a DAC játékosainak. Az aranyosmaróti összecsapáshoz képest Németh Krisztián vezetőedző két helyen változtatott a kezdőcsapaton: Szarka helyett Šabalát, Štepanovský helyett pedig Vidát küldte pályára. Az első öt percben nem diktáltak nagy iramot a játékosok, majd jött a 7. perc, amikor szinte a semmiből megszerezték a vezetést a hazaiak. Gašparovič buktatását (Tofiloski volt az elkövető) a játékvezető szabálytalannak ítélte, s mivel mindez a büntetőterületen belül történt, a fehér pontra mutatott. A megítélt tizenegyest Doležaj magabiztosan értékesítette – 1:0. Rövid időn belül akár két góllal is vezethettek volna a piros mezesek. Benest hagyták teljesen szabadon a jobb szélen, aki szinte az alapvonalig nyargalt a labdával, melyet a centerre váró Gašparovičhoz passzolt. Tofiloskinak ezúttal bravúrra volt szüksége a mentéshez. Ezt követően a DAC fokozatosan magához ragadta az irányítást, és a 20. percben össze is jött az egyenlítés. Egy Sarrnak szánt labdába a hazai Hulák ért bele szerencsétlenül, s a saját hálójába juttatta azt – 1:1. Az egyenlítés követően egyértelművé vált a DAC fölénye a pályán, Sarr, Vida és Šabala révén több ígéretes gólhelyzetet is kialakítottak a sárga-kékek, Sarr buktatásáért talán tizenegyes is járt volna, de nem sikerült előnyhöz jutniuk.

A második félidőre két új játékossal futottak ki a pályára a dunaszerdahelyiek. A kapuba Slávik állt be a sérült Tofiloski helyére, a középpályán pedig Polievka váltotta Ljubicicet. A játék ott folytatódott, ahol az első 45 percet követően abbamaradt, a DAC sorra dolgozta ki az ígéretes helyzeteket. A vezetést Sarr szerezte meg a csapat számára, aki a felső lécről elé pottyanó labdát juttatta a hazai hálóba – 1:2. A harmadik DAC-gól büntetőből született, melyet Pačinda értékesített – 1:3. Negyedszerre Huk volt eredményes sárga-kék szerelésben. A védő Pačinda kapu elé ívelt szabadrúgásába tette bele gólt érően a fejét – 1:4. A hajrá perceiben ismét Sarr villogott, előbb akcióból, Polievka remek előkészítését követően – 1:5, majd büntetőt rúgva rezegtette meg belülről a hazai hálót – 1:6. A gólokon kívül több kapura tartó lövése is volt a DAC-nak a második játékrészben, így ezúttal az eredménnyel és a mutatott játékkal is elégedettek lehettek a dunaszerdahelyi csapat szurkolói.

A mérkőzés elején bekapott gyors gól nem ijesztette meg a DAC csapatát. A 20. percben kiegyenlítettek, s noha az első félidőben még nem sikerült megfordítaniuk az eredményt, a másodikban már teljesen ellenfelük fölé kerekedtek, és ötször is betaláltak a kapujukba. Sarr mesterhármast szerzett, a csapat pedig továbbjutott. Ötnél több gólt legutóbb 2002 őszén rúgtak a dunaszerdahelyiek tétmérkőzésen, akkor a második ligában verték meg egy bajnoki találkozón 7:2-re a homonnaiakat. A negyedik forduló sorsolását szeptember 19-én, hétfőn tartják, ekkor tudjuk meg, ki lesz a következő ellenfele a DAC-nak a kupában.