Niké-szombat, rájátszás, 2. forduló: Néma szurkolás és DAC-győzelem a MOL Arénában (VIDEÓ)

1

Fotó: TASR - Daniel Stehlík

A DAC szombaton 2:1-es győzelmet aratott a Žilina ellen a Niké-liga rájátszásának 2. fordulójában.

Furcsa kép jellemezte a DAC és a Žilina összecsapását: noha a hivatalos adatok szerint több mint 4 ezren látogattak ki a találkozóra, a nézőtéren síri csend honolt. A hazai közönség a csapat elmúlt hetekben produkált látványosan gyenge teljesítménye ellen tüntetve egyáltalán nem szurkolt a 90 perc során, sőt, a stadion B lelátójának közepét teljesen üresen hagyták.

A hazai csapat tehát a közönség segítsége nélkül volt kénytelen felvenni a kesztyűt a zsolnaiakkal, és noha aktívan kezdett, a vendégek előtt adódott a mérkőzés első komolyabb helyzete. A 12. percben Bile húzott el a bal oldalon, majd két védő között megjátszotta a középen teljesen üresen érkező Jambort. Popović mellett ugyan eltekerte a labdát, de az a kapu mellett is elment. A 20. percben betaláltak a hazaiak, de mint pár pillanattal később kiderült, az öröm korai volt. Koné ugyan élesebb szögből mattolni tudta Belko kapust, de előtte egy lehulló labdát úgy szerzett meg, hogy a könyökét is használta Stojchevskivel szemben. A VAR rövid vizsgálat után úgy állapította meg, hogy a DAC támadójának mozdulata szabálytalan volt. A kezdeti hazai elán után a zsolnaiak vették át a kezdeményezést, de ez tulajdonképpen labdatartásban és néhány sikertelen próbálkozásban merült ki. A sárga-kékek ellentámadásokból próbáltak veszélyeztetni. A 27. percben Andzouana kapott remek labdát Herctől, de a hazaiak csapatkapitánya nem tudta elpörgeti a kimozduló Belko fölött. Nem sokkal később Trusa durrantott élesebb szögből a zsolnai kapu fölé, két csapattársa hiába kérte középen a labdát. Az első játékrész hajrájában egyértelműen a vendégek domináltak, de próbálkozásaikat rendre blokkolni tudták a hazaiak – ebből legfőképpen Csinger vette ki a részét.

Alig kezdődött el a második félidő, máris betalált a Žilina: egy tetszetős akció során kisakkozták a hazaiak védelmét a vendégek, Iľko pedig az üres kapuba vágta a labdát. A partjelző ugyan azonnal lest jelzett, de még a VAR is megvizsgálta az esetet, és úgy ítélte meg, hogy valóban lesállás előzte meg a gólt, így maradt a 0:0. Néhány perccel később a túloldalon viszont érvényes találat született. Vitális szöglete után Trusa csúsztatta meg a labdát, a hosszú oldalon érkező Brunetti pedig a földbe fejelte. Belko a felpattanó lasztit hatalmasat vetődve igyekezett kikanalazni, de már csak a gólvonalon túlról tudta megtenni. Ugyan ezt a szituációt is hosszú perceken át vizsgálta a VAR, valamint a játékvezetőt is lehívták a pálya szélére, hogy a saját szemével nézze vissza a történteket, de végül megadták a találatot. A hazaiak öröme viszont nem tartott sokáig: Minárik a tizenhatos határáról jobb külsővel tekert a rövid alsóba, Popović hiába nyújtózkodott. Az egyenlítés után is inkább a Žilina volt a kezdeményezőbb, a DAC pedig ellentámadásokból próbált veszélyeztetni. A 77. percben egy ilyen alkalom során sikerült is újabb gólt szereznie. Gidi vesztette el a labdát a középpályán, Gouré megindult vele, majd jó ütemben kiugratta két védő között Trusát, aki a kimozduló Belkóval szemben nem hibázott. A hajrában a zsolnaiak nem tudtak komolyabb nyomást gyakorolni a hazai csapatra, még a kilencperces hosszabbítás sem segített rajtuk, így a DAC három nyeretlen mérkőzés után tudott újra győzni a bajnokságban.

A mérkőzés: FC DAC 1904 – MŠK Žilina 2:1

A felsőház másik mérkőzésén a Podbrezová hazai környezetben maradt alul a Ružomberokkal szemben. A gól nélkül első félidőt követően a vendégek a fordulást követően Hladík és Boďa jóvoltából öt perc alatt kétszer is lecsaptak, ez pedig elégnek bizonyult a három pont begyűjtéséhez.

Az alsóházban a Banská Bystrica csak gól nélküli döntetlent játszott a sereghajtó Zlaté Moravcével, ezt viszont nem tudta kihasználni a Trenčín. A vendég Skalica Matejov és Černek találatával már félórányi játék után kétgólos előnyre tett szert, és ugyan Gajdoš nem sokkal később szépíteni tudott, Morong még a szünet előtt újabb gólt szerzett a vendégeknek. Mint kiderült, ez volt a mérkőzés utolsó találata.