Kerületi focikalauz: Sorozatban immár nyolc meccsen veretlenek a bősiek

1

Fotó: Cséfalvay András

A nyugat-szlovákiai Tipos III. liga küzdelemsorozata szerdán hétközi fordulóval folytatódott.

Nyékvárkonyban a DAC-fakó a kiesés elöl menekülő nagymegyerieket 5:0 arányban tarolta le. A termálosok egyébként az utóbbi hét meccsüket elbukták, bentmaradási esélyeiket az újabb kudarc tovább rontotta. A nagymegyeriekhez hasonlóan mentési manőverek foglalkoztatják az érsekújváriakat is, akik a sereghajtó negyediek elleni idegenbeli összecsapáson három pontot raboltak. Zsinórban nyolc meccsen veretlenek a bősiek, akik az újabb hazai párharcukon nagy csatában két vállra fektették a trónkövetelő Lednické Rovne alakulatát. Az első félidőben Belkovics László parádés góljával szereztek vezetést a Duna-partiak, fordulás után Tóth László harmadik ziccerét értékesítve küldte padlóra az 54. perctől emberhátrányban futballozó vendégeket.

NYUGAT-SZLOVÁKIA, TIPOS III. LIGA, 36. forduló:

DAC B–Nagymegyer 5:0 (2:0), g.: Sandal (2.), Sabler (9., 81.), Bazsó (73.), Hubert (86.).

Topoľčany–Galánta 0:1 (0:1), g.: Kočiš (4.).

Nagyölved–Horná Nitra 1:0 (0:0), g.: Hlaváčik (62.).

Beluša–Dubnica 0:2 (0:1), g.: Vaško (26.), Jakúbek (55.).

Púchov–Nemšová 0:0.

Šurany–FC ViOn Zl. Moravce B-Vráble 0:3 (0:1), g.: Bakaľár (14., 88.), Šľachta (61.).

Vágsellye–Horses 1:0 (1:0), g.: Račkovič (25.).

Negyed–Érsekújvár 0:1 (0:1), g.: Poluch (19.).

Bős–Led. Rovne 2:0 (1:0), g.: Belkovics (16.), Tóth (79.).

Szabadnapos: KFC Komárom.

1. KFC Komárom x 28 x 20 x 5 x 3 x 66:24 x 65

2. Led. Rovne x 28 x 17 x 5 x 6 x 55:30 x 56

3. Púchov x 28 x 15 x 8 x 5 x 44:19 x 53

4. Beluša x 29 x 14 x 6 x 9 x 37:33 x 48