FK DAC 1904: Macej - Živkovič, Šatka, Huk, Davis - Ľjubičič - Vida (55. Ashiru), Aluku (77. Malec), Kalmár, Pačinda - Mervó (63. Divkovič)

Prešov-DAC – Rossi: Valami hiányzott a támadásoknál

ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 3:0 (2:0)

Gólszerzők: 16. Gešnábel, 19. Chren, 54. Gešnábel

MFK Michalovce - MFK Ružomberok 1:1 (0:0)

MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gólszerző: 11. Otubanjo

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉSEK UTÁN:

xxx

Másodszor zárul gól nélküli dönetlennel a DAC és a Prešov párharca idén, míg a sárga kékek harmadik egymást követő mérkőzésének ez az eredménye. Valahol elhagyták a góllövő cipőiket, és ez lassan kezd ciki lenni.

90-3'
VÉGE

90-2'
ZICCER!

A kapu elé érkező centert Pačinda küld kapura, de a lövésébe beleérnek, az ismétlés pedig alig jut át a védők lábai között, Slančík végül meg tudja fogni.

90'

Davis szöglete után Slančík habozik, de végül sikerül megfognia a labdát.

88'
Csere

Kačala be, Katona le.

87'
HELYZET!

Udeh centere után Miliutin fejel egy kevéssel fölé.

85'

Kalmár centere után Divković beállt Udeh és Slančík alá, akik pedig ütköztek egymással. Mindketten lent maradtak, de végül úgy tűnik, tudják folytatni.

84'

Ljubicic felívelt labdája kijön a védelemről, Kalmár szerzi meg, őt pedig buktatják.

82'
Csere

Wiezik lesérül, a vállát fogja, elég fájdalmas lehet. Dzurik jön helyette a végére.

81'

Pačinda próbált átmenni az egész hazai védelmen, átadásábe viszont beleértek, ezután Malechoz került a labda, akinek lövése célt tévesztett.

80'

Živković fékezi meg az ellenfél kontráját.

79'

Kalmár beadását blokkolták.

78'

Ljubicic hosszan ívelt előre, Divković viszont lesre futott közben.

76'

Egy előreívelt labdába Ljubicic tud még belefejelni, de nem tudta már helyezni, Slančík állva megfogja.

75'
Csere

Aluku hagyja el a pályát, Malec áll be.

73'

Wiezik fejese nagyon pontatlan.

73'

Újabb gyors ellentámadással jutottak el a DAC tizenhatosáig a hazaiak. Keresztes ügyes sarkazással adta át a labdát a szintén lendületben lévő Katnának, aki kitette a bal szélre, a centert viszont már blokkolták.

72'
Csere

Adekunle hagyja el a pályát, Micherda áll be.

70'

Wiezik nem tudta rendesen kapura küldeni a labdát egy beadás után, Macej könnyedén begyűjti.

68'

Streňo Davistől cselez befele, majd megereszt egy lövést jócskán fölé.

66'
STREŇO!

Egy ez egyben mehetett kapura Wiezik átadása után Streňo, de annyit tétovázott, hogy közben két védő is beérte, majd a kifutó Macej felett megpróbálta átemelni a labdát, de az a kapu mögött hullott le.

65'

Petko futott lesre Wiezik átadása után.

64'
MI MARADT KI?!

A következő rövid szöglet után Živković centerez, Kalmár a hosszúnál fejelhet, de nem találja el a kaput. Óriási helyzet maradt ki.

63'

Pačinda beadását Divković várta, de elfelejtél előle.

62'
Csere

Mervó lemegy, alig volt látható, Divković jön helyette.

61'
Sárga lap

Adekunle a vétkes.

60'
ZICCER!

Elképezstő, mit hozott össze a DAC védelme. Egy baloldali beadás után úgy tűnt, Davis felszabadít, de rosszul vette át a labdát, és aztán próbálta fedezni, hogy Macej felszedje vagy Huk lője el, a fene tudja, de végül az lett, hogy Petko belekotort, és Macejnek kellett kiszednie a léc alól.

59'

Ashiru beadása elmegy mindenki előtt a kapu előterében, de a játékot közben megszakította a bíró, mert Ashhiru már az alapvonalon túlról tette be.

57'

A szögletből Pačinda áttekerte a labdát a túloldalra, ott már nem érte el senki.

56'

Ljubicic jobbról centerezett, bent viszont Mervó elől tisztáztak szögletre. Helyzet volt.

55'
Csere

Valami ilyen csere szinte mindegyik meccsen megvalósul: Vida lemegy, Ashiru jön.

53'

Egy roppant ígéretes támadást kótyavetyélt el a DAC. Pačinda kapott jó lebdát a bjobb szélen, le is ment vele az alapvonalig, majd visszatette Živkovićnak. Ha egyből adja, ziccerbe kerülhettek volna, de tolt rajta egyet, így már rajta voltak, a vége meg az lett, hogy a labdát kitették Šatkához, ő pedig vissza az akkor már lesre állított Pačindának.

51'

Egy jobboldali center után Ljubičić lőhetett kapura, de elsőre blokkolták a lövését, másodjára háttal állt, onnan fordult rá, majd mellélőtt.

49'

Katona csúszott el a tizenhatos előtt, miközben lövésre készült.

47'

Adekunle iramodott meg a bal szélen, de nem sikerült centereznie, szerelték.

46'

Egyik csapatnál sem volt csere a félidőben, lássuk, sikerült-e valami hasznosat mondania Rossinak, aminek eredményeként összekapják magukat a sárga-kékek a második játékrészben.

46'
Folytatódik a meccs

45'
VÉGE az első félidőnek

A játékvezető nem hosszabbít semennyit, nincs is miért.

44'

Ljubicic lövésébe beleértek, a labda végül Slančík karjaiba pottyant, Mervó azonban még teljesen feleslegesen beleszáll a kapusba. Röviddel ezután bocsánatot is kér.

43'

Udeh csípte el a Pačindának érkező passzot a hazai tizenhatosnál.

43'

Katona és Luberda kényszerítőzése végül úgy ér véget, hogy kimegy a labda az alapvonalon túlra.

42'

Adelunle beadása után Huk szabadít fel.

41'

Šatka szerelte ügyesen a megiramodó Miliutint.

40'

Kalmár gyengécske próbálkozását ismét a kapus fogta magabiztosan.

39'
SZÉP AKCIÓ!

Ezúttal a DAC vezetett egy kombinatív akciót: Kalmár néhány csel után Vidához passzolt a tizenhatoson belülre, őt viszont legalább százan vették körül, mire kitette a labdát Ljubicicnek, ő pedig tovább Živkovičnak a jobb szélre, ő lövés helyett vissza középre Ljubicicnek, amki pedig egy helyezett lövéssel próbálta bevenni a kpaut, de a labda pont Slančík karjaiban kötött ki.

37'

Ljubicic ívelt a tizenhatoosn belülre, Luberda fejeli visza a labdát.

34'

Az itt is markáns hangulatot teremtő sárga-kék szurkolótábor a helyzet után ismét feléledt.

33'

Vida csapja be Streňot, aki elesik előtte, így a DAC szélsője be tud törni a labdával a tizenhatoson belülre, lövését Slančík kapus védeni tudja, de egyben ki is ejti.

xxx

Ha úgy tűnik az eddigi bejegyzésekből, hogy a Tatran támad többet, akkor az nem véletlen, mivel valóban így van. A DAC eddig keveset mutatott, a Tatrannak eddig már akadt néhány sikeres, helyzettel zárt támadása.

30'
GYÖNYÖRŰ TÁMADÁS!

Olyan szép támadást vezetett a Prešov, hogy az akár gólt is érdemelt volna. Adekunle a középpályán egy biciklis csellel csapta be ellenfelét és indult meg a bal szélen a labdával, amit aztán Katonához passzolt középre, ő pedig Hukról kiugratta Streňot, aki lefutott vele ismét a bal szélre, onnan adott ismét középre, de a társai mögé, így a védelemnek sikerült felszabadítani.

28'

Erik Streňo lövése jócskán fölé megy.

25'

Egy újabb veszélyes beadás érkezett a DAC tizenhatosán belülre, Streňo meg is próbálta kapura küldeni, de csak fölé sikerült, és kiderült, megint lesen volt.

24'
Sárga lap

Pačinda lerántásért sárgát kap - technikai szabálytalanság volt a középpályán, hogy az ellenfél ne tudjon megindulni - ezután pedig a lerántott Jacko is kap egyet szövegelésért.

23'

Streňo veszélyeztetett - balról tört be a tizenhatoson belülre, és mivel bent nem várta senki a labdát, rálőtte. Macej vetődött, de a labda elkerülte a kaput.

22'

Huk állította meg az eperjesiek támadását.

20'

Adekunle vette le a lábáról Davist, előbbi járt rosszabbul.

20'

Pačinda jó szögből végezhetett el szabadrúgást, lövésébe azonban beleértek a hazaiak, és kiment.

18'
MICSODA VÉDÉS!

Davis vesztette el a labdát hátul a bal szélen, ami ezután Streňohoz került, ő átívelte azt a hosszú sarokhoz, ahol Adekunle teljesen egyedül volt. Fejesébe Macej egy bravúros reflexmzdulattal belekapott, így a labda nem jutott a kapuba - közben viszont kiderült, hogy egyébként is lesről fejelt a hazai támadó.

16'

Kalmár tekerte a kapu elé a labdát, melyre Živković érkezett a hosszú saroknál, de nem érte el.

14'

Živković fut lesre.

13'

Kalmár Pačindához passzolt szögletből, ő pedig kitette Davisnek a labdát. A bal szélső beadása ezt követően túl hosszú lett, a kapu mögött ért földet.

12'

Pačinda centerébe beleérnek, szöglettel jön a DAC.

10'

Vida hercolt a jobb szélen a labdáért, tőle elvették, de legalább megakadályozta, hogy az ellenfél építsen támadást.

9'
ÚJABB HELYZET!

Ismét egy gyors és szép támadást vezetett a Tatran, melynek végén Miliutin adta be laposan a labdát középre, Wiezik pedig kis híján megszerezte a vezetést. Csak egy kevéssel maradt le a labdáról.

8'
LESGÓL!

Petko kiváló beadását Wiezik továbbította fejjel a kapuba, de a bíró nem adta meg a gólt, mivel a támadó lesről ugrott fel.

7'

Pačinda mehetett volna kontrázni, a félpályánál azonban eléggé határozottan lebontották.

6'

Kalmár lövését blokkolta a hazai védelem.

4'

Živković átadásánál ALuku elcsúszik, jöhet az ellenfél.

2'

Kevés hiányzott, hogy egy rossz hazaadást megszerezzen a kapu előtt Mervó Bence, ám végül ez nem sikerült.

1'

Az eperjesiek első támadásukkal el is jutnak a tizenhatosig, egy pontatlan átadás után azonban Macej szerzi meg a labdát.

1'
Indul a meccs!

xxx
KEZDŐCSAPATOK

1. FC Tatran Prešov:

Slančík – Udeh, Luberda, Jacko – Petko, Keresteš, Katona (C), Miliutin – Adekunle, Więzik, Streňo.
Cserék:
Talian – Dupkala, Sedlák, Kačala, Dzurík, Micherda, Bartek.

FC DAC 1904:

Macej – Živković, Šatka, Huk, Davis – Ljubicić (C) – Pačinda, Kalmár, Aluku, K. Vida – Mervo.
Cserék:
Száraz – Ashiru, Pambou, Domonkos, Koštrna, Divković, Malec.

A két gárda legutóbb a hetedik fordulóban találkozott egymással, és a DAC akkor meglepetésre képtelen volt betalálni, a sároseperjesiek így a nullanullás döntetlennel elcsentek egy pontot Dunaszerdahelyről. A sárga-kékek elmúlt két meccsének ugyanez volt az eredménye, és igaz, hogy két erős csapat, a Zsolna és a Nyitra ellen, de most már ideje volna betalálni.