MFK Zemplín Michalovce: Kira – Sviarčinskij, Kavka, Carrillo, Božok – Grič - Koscelník, Žofčák (60. Danko), Turík, Šimčák (58. Regáli) - Sulley (74. Bragin)

FC DAC 1904: Macej - Davis, Huk, Šatka, Živkovič - Kalmár, Ljubičič, Pambou (46. Ľupták) - Vida (61. Divkovič), Pačinda, Čmelík (83. Koštrna)

1. FC Tatran Prešov - AS Trenčín 0:7 (0:3)
Gólszerzők: 33., 89. Beridze, 60., 79. Janga, 27. Ubbink, 37. Mance, 46. Gong.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 3:2 (1:1)
Gólszerzők: 14., 72. Jánošík, 55. Špalek, ill. 10. Oršula, 87. Vittek.

Szombat:

FC Nitra–MFK Ružombarok 0:0

FC Senica–Spartak Trnava 1:3 (0:2)
Gólszerzők: Medvedev (70.), ill. Egho (15.), Jirka (38.), Godál (77. – 11-esből).

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble– FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)
Gólszerző: Ľ. Urgela (44.).

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

xxx

Elmondható, hogy egy jó ideig igazságosabb lett volna a döntetlen, a DAC azonban a második félidő jó részében magához ragadta az irányítást, és nem hagyott teret az ellenfél játékosainak, akiknek emiatt oda is veszett a motivációja. A három pont így megérdemelt, ezzel pedig a DAC feljön a harmadik helyre a tabellán!

90-3'
VÉGE.

90-3'

A nagymihályi kapus sok-sok időt veszteget el egy szabadrúgással, a bíró ugyanis rendre visszább rakatja a labdát.

90-1'

Pačinda lesről indul, a játékvezető lefújja.

90'

Három perc hosszabbítást jelez a játékvezető.

88'

Ljubicic durrantott a kapu fölé.

87'
HELYZET!

Két cserejátékos hozott össze egy kisebb helyzetet. Regáli szerette volna kiugratni Bragint, de a passz egy kissé hosszú volt, Macej gyűjtötte be a labdát.

86'

Bragin gyűrte le Hukot a DAC tizenhatosán belül, kifele jöhet szabadrúgás.

85'

Regáli ügyesen cselezett befele a bal szélről, majd célba vette a rövid sarkat, de a labda egy kevéssel elkerülte a kaput.

84'

Pačinda kereste egy beíveléssel Kalmárt, de őt megelőzte egy védő.

83'
Csere

Utolsó csere a DAC-nál, Rossi érezhetően a védelmet szeretné erősíteni. Čmelík hagyja el a pályát, és Koštrna érkezik hátra.

81'

Koscelník beívelése után Bragin csúsztatta meg a labdát a kapu előtt, de macejnek ez csemege.

80'

Bragin lövésébe beleáll egy védő.

79'

Macej fogott magabiztosan egy távoli lövést.

78'

Divkovič kevergetett az ellenfél tizenhatosán belül, nem tudott kapura fordulni a labdával, a társak pedig kissé későn jöttek segíteni.

77'

Čmelík elé pattan egy levágódó labda, amit megpróbál kapura tűzni, de jócskán mellé megy.

76'

Divkovičot Carillo állítja meg.

75'
Csere

A hazaiak cserélnek megint: lejön az egyik legaktívabb nagymihályi, Sulley, akit Bragin vált az utolsó negyedórára.

73'
ATYA ÉG!

Sulleyt ugratták ki a védők között, aki egy védőt még be is csapott, majd a tizenhatos előteréből lőtt kapura, úgy tűnt, Macej már verve volt, de lábbal hatalmasat védett!

71'
DAVIS MEGSZERZI A VEZETÉST!

Kira kapus öklözött ki egy labdát, ami a tizenhatos bal sarkánál álló Davishez került. A kapus még csak ocsúdott, mikor a DAC szélsője beadás helyett kapura küldte a labdát, ami pedig a hosszú alsóban kötött ki.

70'

Davis hosszú beadása után Regáli szabadítja fel a nagymihályi kaput.

67'

Koscelník centerét Šatka szedi le, majd azonnal ellentámadást indít.

65'

Danko jobboldali centere után Živković tisztáz Sulley elől.

64'

Kalmár immár elemében: szépen fordult le a védőjéről, majd odapasszolt Divkovič elé, aki egyből kapura fordult, lövése azonban elkerülte Kira kapuját.

62'

Kalmár alakít ki lövőhelyzetet, Kira azonban magabiztosan hárítja a löketét.

62'
Csere

Divkovič váltja Vidát a DAC-nál.

61'

Živković cselez befelé jobbról, majd a rövid sarokra húzza vissza a labdát, de az egy kevéssel elkerüli a kaput.

60'
Csere

Ápolás közben Žofčák is elhagyja a pályát, Danko áll be.

59'

Marin Ljubicic marad lenn, a bokáját fogja. A hazaiak kirúgják a labdát, ápolni kell.

58'
Csere

A hazaiak cserélnek: Šimčák helyére Regali áll be.

56'

Vida játszotta meg Kalmárt a kaputól mintegy 30 méterre, ő egy csellel próbálta becsapni védőjét, de elvesztette a labdát.

55'

Kalmár vezetett egy ellentámadást, Pačindát próbálta kiugratni, de a labda egy védő lábáról Čmelík elé került, ő megpróbálta beefejezni az akciót, de a labda ismét levágódott valakiről.

54'

Čmelíknek keményen odalépett Božok a középpályán.

53'

Pačinda kapott labdát a védők mögé, Kira azonban jól mozdult ki, és megkaparintotta előle.

53'

A középre lőtt labda a bolyból Kalmárelé keürl, ő belsővel próbálta kapura tenni, de ez nem jött össze.

52'

Kalmár, akit ezúttal alig venni észre a pályán, kiharcolt egy szabadrúgást az ellefél szögletzászlója közeplében.

51'

Azt lehet mondani, hogy továbbra is a Nagymihály a határozottabb, agresszívabb, ők diktálnak, a második félidő első perceiben nem tűnik úgy, hogy a bekapott gól különösebben megtörte volna őket.

49'

Rákapcsolt a Nagymihály, ezúttal Sulley volt az előkészítő, Žofčák kapta a labdát középen, ő még továbbpasszolta Koscelníknek, aki egy csel után megpróbálta kapura tűzni, de egy védőben elakadt.

48'
PUSZTÍTÁS A DAC KAPUJA ELŐTT!

Šimčák lőtte be a labdát a kapunak háttal álló Sulleynak a bolyba, neki sikerült átvennie, de már nem tudta a kapu felé pöckölni, közben megnőtt az embersűrűség azon a területen, a védelem fel akart szabadítani, míg Šimčák és Sulley a kapuba próbálta juttatni a labdát, de az csak nem akart semerre sem mozdulni, ott pattogott köztük, míg végül a bíró a DAC javára, kifele ítélt szabadrúgást.

46'

Žofčák ugratta ki a a védők mögé lőtt labdájával a balról bemozduló Sulleyt, de ő lesről indult.

46'

Cserélt a DAC a félidőben, a pirosveszélybe került Pambou helyett Ľupták állt be.

46'
Folytatódik a mérkőzés.

45-1'
Vége az első félidőnek.

Pszichikailag sokat hozzátehet a DAC játékához a félidő vége előtt történt egyenlítés, mivel amit eddig láttunk, az nem sok. Álmosan játszottak, néhány igyekvő játékos mellett a többiek fásultsága többnyire megölte a támadásokat. Rossi a félidőben valószínűleg megmossa cseppet a fejeket.

45-1'

Pačinda kezezése után kifele jöhet szabadrúgással a Nagymihály.

45'

Macej jön ki jól egy előreívelt labdára, és szedi le azt Sulley elől.

44'
EZ IGEN! PAČINDA!

Igyekezetét megkoronázta egy góllal. Egy védelmi hibát használt ki, egy gyenge átadásra csapott le, majd a kifutó Kira kapus mellett a hálóba helyezte a labdát.

42'

Božok szabadrúgását Macej könnyedén leszedi.

41'

Davist kell ápolni.

39'
SZÉP TÁMADÁS!

Nagyon elmés attakot vezetett a nagymihályi csapat. Grič kapta egy ügyes emeléssel a védők mögé a labdát, majd levezette az alapvonalig, onnan meg félmagasan, erősen középre lőtte. Macej hiába repült ki, nem érte el. Más sem, de közel álltak az újabb gólszerzéshez a nagymihályiak.

38'

Davis centere után Carrillo szabadít fel sokadik alkalommal.

37'

Egy lapos center után Ljubicic hozza ki a labdát a DAC kapuja elől.

35'
MI MARADT KI?!?!

Davis íveli fel a labdát a bal szélen Čmelíknek, aki egy védővel a nyakán meg is szerzi, védője színészkedve elesik, de a bíró hagyja továbbmenni, a DAC támadója pedig az alapvőnalról teszi be hajszálpontosan Pačindához a labdát, ő pedig belsővel kapura, de a labda olyannyira nem volt erős, hogy Kira kapus könnyedén leért rá. Ez nagy helyzet volt.

33'

Az utóbbi percekben eléggé leült a játék, mintha mindkét csapat várná, mit cselekszik a másik.

32'

Pačinda robotol elöl, letámadja a védőket, a kapust, de egyelőre eredménytelenül.

30'

Les a nagymihályi oldalon, kifele jöhet szabadrúgással a DAC.

28'
Sárga lap

Šimčák is besárgul, miután szabálytalankodik a félpályán Živkovićcsal szemben, aztán még reklamál is.

26'

Turik beívelését Macej gyűjti be.

25'

Ismét egy kiváló ritmusváltással zavarta meg a DAC hátsó alakzatát a nagymihályi támadósor, Žofčáknak viszont a tizenhatosnál sikerül kézzel beleérnie a labdába, emiatt pedig a DAC-hoz kerül a labda.

24'

Sulley szabálytalankodik támadás közben Šatkával szemben, szabadrúgással jöhet a DAC.

23'

Koscelník lövése elkerüli a kaput.

22'
NAGY HIBA!

Előnyös helyzetben volt egy előre ívelt labdánál a nagymihályi védelem, a gyengén hazaadott labdára viszont Čmelík kiváló ütemben startolt rá, és meg is szerezte, majd kissé kisodródva a kapusba lőtt. Ismétlése egy ívelés lett volna, de Kira ezt is leszedte.

20'
PIROSAT kaphatna Pambou!

Egy nagymihályi támadás közben a visszaérkező középpályás lerántotta az egyik nagymihályit, a bíró azonban megkegyelmezett neki. Második sárga lapját gyűjthette volna be...

19'
Sárga lap

Ezúttal a másik oldalon: Sviarčinskij kapja.

17'
HELYZET!

Egy meglehetősen veszélyes játákba kezdett hátul a védelem, és Macej kapus, aki a hazaadott labdát végül nagyon sután lőtte el. Úgy, hogy a hazaiak támadhattak ismét, a labda Sulley elé került, aki a tizenhatos előterében egy csellel becsapta a védőjét, majd tisztán lőhetett. Lökete nem volt gyenge, de épp oda tartott, ahol Macej kapus állt.

16'
Sárga lap

Šimčákkal szemben szabálytalankodtak, Pambou kapja a meccs első sárgáját.

15'

Živković jobbról ívelt a nagymihályi kapu elé, Vida azonban két védő kzött nem tudott kellően felugorni, tisztáztak előle.

14'
HELYZET!

Koscelník újabb beadásánál Huk előzte meg Sulleyt az ötösön, és fejelte el biztonságba a labdát.

13'

Pillanatok alatt a DAC kapuja előtt termett a nagymihályi támadósor egy gyors kontrával, Koscelník beadását azonban Macej kiöklözte a rövid saroktól.

12'

Vidát lesen inti le a játékvezető.

10'
GÓÓÓL!

Két védő állt a rövid saroknál, a kapu lőtt pedig három hazaira szintén csak kettő dunaszerdahelyi jutott, és épp a három hazai közül sikerült a labdát Sulleynak a kapuba juttatnia.

9'

Huk blokkolta Sulley löketét, szöglettel jöhetnek a hazaiak.

8'

A DAC támadása közben Pačinda kezéhez ért a labda, felszabadult a nagymihályiak tizenhatosa.

7'

Čmelík centere után egy védőről megy ki a labda.

5'

Vidán pattan fel egy felszabadító rúgás, és így lesz veszélyes, de Čmelík nem tudja elérni a labdát a vonal előtt.

3'

A DAC-é az első szöglet, Kalmár ível középre, de a védelem felszabadít.

1'
KEZDŐDIK!

A DAC ezúttal feketében, a nagymihályiak sárgában.

KEZDŐCSAPATOK:

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Sviarčinskij, Kavka, Carrillo, Božok – Grič – Koscelník, Žofčák (C), Turik, Šimčák – Sulley.
Cserék: Bieszczad – Bednár, Kolesár, Regáli, Danko, Kolesár, Bragin.

FC DAC 1004: Macej – Živković, Šatka, Huk, Davis – Pambou, Ljubicić (C), Kalmár – Čmelík, Pačinda, Vida.
Cserék: Száraz – Ľupták, Ashiru, Koštrna, Divković, Malec, Kontár.

A mérkőzés egyik érdekessége, hogy a DAC első számú hálóőre (Patrik Macej) és kapusedzője (Martin Raška) a nyáron Nagymihályról szerződött Dunaszerdahelyre. Bővebben...