Fortuna Liga: FC DAC 1904 - ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:3 (Online)

A DAC utolsó idei bajnokiján az aranyosmarótiakat fogadja.

EREDMÉNY:

FC DAC 1904 - ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:3 (2:0)

Gólszerzők: 18. Urgela (öng.), 33. Pambou, 67. Pačinda – 62. Gešnábel, 71. Nascimento, 81. Ewerton.
Játékvezetők: Ziemba – Slyško, Pozor
Sárga lapok: Šatka, Ljubičič – Kováč, Dobrotka
Nézőszám: 4385.
A csapatok összeállításai:
FC DAC: Macej – Živkovič (64. Koštrna), Huk, Šatka, Davis – Ljubičič – Pačinda, Kalmár (75. Ashiru), Simon, Vida – Divkovič (85. Malec)
Zlaté Moravce: Kováč – Záhumenský, Horník, Dobrotka, Chren (43. Nikolič) – Sládek (46. Cleber), Bariš, Szymonowicz, Ewerton – Gešnábel (90.+5 Hamar), Urgela

EDZŐI VÉLEMÉNYEK:

Rossi: Ráfizettünk a védelem 15 perces kiesésére

A mérkőzésről készült fotóink ITT tekinthetők meg.

További mérkőzések:

Železiarne Podbrezová - FC Nitra 1:0 (1:0)
Gólszerző: 38. Krivák.
FK Senica–Zemplín Michalovce 1:1 (1:0)
Gólszerzők: 24. Medvěděv – 54. Danko
Spartak Trnava–Tatran Prešov 1:0 (1:0)
Gólszerző: 2. Čanturišvili
AS Trenčín–MŠK Žilina 5:2 (3:1)
Gólszerzők: 9. El Mahdioui, 13. Janga, 18., 70. Ubbink, 68. Beridze – 19. Káčer, 90. Hancko

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

xxx

A DAC kizárólag önmagára lehet mérges a végeredményért, és nem a bíróra, meg nem a néhol antofocit játszót, a játékot széttördelő és időt húzó ellenfélre. Kétszer vezettek két góllal, mégis kiengedték a kezükből a győzelmet, és kis híján ki is kaptak. A csapat védelme színvonalon alul teljesített, és amint meglett a vezetés, mintha feladták volna a kezdeményezést. Pedig a szintén szellős védelmű aranyosmarótiakon helyenként ők is könnyedén átsuhantak.

90-6'
VÉGE

Hat perc hosszabbítás után fújja le a bíró.

90-5'
Csere

Az utolsó másodpercekre áll be Hamar, Gešnábel helyére.

90-4'

Ashiru kapott csodálatos labdát a szélen Pačindától, de jóformán semmire nem mentek fele, mert a csereként beállt játékos egy épkézláb beadást se tudott összehozni.

90-2'
Sárga lap

Ljuibicic kapja szájalásért, jó hogy nem pirosat, annyit osztotta a bírót.

90'

Pačinda hajtja meg az időt húzó védelmet.

90'

Elmegy ezzel is vagy két perc. Cleber végül a saját lábán hagyja el a pályát.

88'

Clebernek nagyobn fáj valamije, a szurkolók meg persze jócskán mérgesek rá emiatt...

88'
Sárga lap

Dobrotka állítja meg szabálytalanul a meginduló Ljubicicet, ezért a sárga.

86'

Kováčnál úgy két percig áll a labda, sárgát kap érte.

84'
Csere

Újra belenyúl a csapatba Rossi: Malec érkezik Divkovič helyére.

84'
Újabb helyzet!

A védelem nem tudja tartani a tempót Urgelával, de szerencséjükre hosszú labdát kapott, és Macej megszerezte.

83'
ÉBRESZTŐ!

Zengi a szurkolótábor.

82'
MICSODA LÖVÉS!

Ewerton küldte el egy csellel Pambout, majd telibe lőtte a felső lécet!

81'
EGYENLÍTENEK A VENDÉGEK!

Ez hihetetlen, összehozták. A szöglet a hosszú oldalra ment, Ljubicic nem tudta elfejelni, sikerült visszatenni középre a labdát, ami ráadásul Pambou és Macej között elpattogott a kapu előtt, Ewerton pedig a szöglet oldaláról a kapuba passzol... Több ponton beavatkozhattak volna a DAC-játékosok, de könnyelműek voltak.

79'

Ewerton addig-addig kevergetett a bal szélen, míg sikerült becsapnia Koštrnát, és beadnia mellette a labdát. A hosszú saroknál pedig ismét tisztán fejelhetett az egyik vendégjátékos, de gól nem lett belőle. A DAC-védelem ma nem igazán muzsikál megfelelően.

77'

Nikolič centere után Macej szedi le a labdát az ötösön belül, Dobrotka viszont teljesen feleslegesen beleszáll. A kapus lent marad, ápolók jönnek.

76'

Urgela és Cleber kényszerítőzött a jobb szélen, és sikerült is átveniük a védőket, de végül Cleber addig tétovázott a szélen, míg szerelték.

75'

Pačinda szöglete után Kováč tisztáz.

74'
Csere

Sérülés miatt befejezi a meccset Kalmár Zsolt, Ashiru érkezik a helyére.

73'

Egy veszélyes szöglet után Macej öklözött.

71'
VENDÉGGÓL!

Cleber jó csere volt. Ewerton centerét lekezelte, majd Macej feletta kapuba helyezett.

69'

Záhumenský szállt bele csúnyán Ljubicic térdébe.

68'
GÓÓÓL!

Divković ment el a jobb szélen egy gyors kontra során, majd a középen egyedül érkező Pačindához centerezett, aki pedig a kiutó Kováč mellett a kapufa helyezett.

68'

Gešnábel az alapvonalon megy el két DAC-védő mellett, végül szerelik, de van némi feszültség a védelemben.

67'
EKKORA ZICCER A VILÁGON NINCS!!!

A szöglet után Šatka közvetlen közelről a kapufát találja el, visszapattan elé, de olyan gyengén kotor bele, hogy Kováć estében is ki tudja védeni.

65'

Koštrna beadása az egyik védőről ment ki, szöglet jön.

63'
Csere

Rossi reagál is, Živković lejön, Koštrna áll be a helyére a védelembe.

xxx

Rövid időn belül második tiszta gólhelyzetét alakította ki a vendégcsapat, és ha a sárga-kékek nem vigyáznak, arra ráfizethetnek.

62'
GÓL!

Szépít a vendégcsapat. Elengedte a mérkőzést kicsit a DAC. Záhumenský egy megkerülős csellel becsapta Živkovićot, majd középre adott, Macej nem mozdult ki, a hosszú saroknál pedig Gešnábel tisztán a kapuba fejelt.

60'

A szöglet után Pačinda lő mellé.

59'

Pačinda gurította le, Kalmár pedig belelőtte a sorfalba a labdát. Szöglet jöhet.

58'
KÖZVETETT SZABADRÚGÁS!

Egy rövid hazaadást Kováč felszedett a rá lecsapó Divkovic elől, így közvetett szabadrúgással jöhet a DAC a tizenhatoson belülről, de inkább annak sarkától.

56'
ŐRÜLET!

A vendégek legnagyobb helyzete maradt ki! Záhumenský, Ewerton és Cleber gyönyörűen játszották ki a DAC-védelmét, a végén Cleber kapta tisztán a labdát úgy 10 méterre a kaputól és egyből lőhetett, de a kapu fölé durrantott.

55'

Ljubicic viszi fel a labdát, majd kiteszi a bal szélre Davisnek, ő pedig valami emelésféleséggel próbálhatta meg becsapni a kinn álló kapust, de nagyon nem jött össze.

54'

Divkovićot pattintják le a földre, de a bíró nem fújja le.

52'

Divkovićot lesen állítják meg, gólhelyzetben lett volna.

50'

Előbb Živkovićcsal, majd Kalmárral szemben szabálytalankodtak a vendégek.

49'
SZÉP LÖVÉS!

Jó szögből végezhetett el szabadrúgást a ViON. A sorfalban némi kakaskodás volt, emiatt elment néhány perc, de végül Ewertonnak sikerült elcsavarnia mellette, Macej pedig vetődve hárított.

47'
Sárga lap

Épp a most érkező Clebert sikerült kiugratni Šatka mellett, a védő pedig összepöckölte a lábait. Živković keresztezett, ezért nem lehetett azt mondani, hogy egyből kapura mehetett volna, de azért Šatka megérdemelte a sárgát.

46'
Csere

A szünetben Cleber Silva Nascimento váltotta Sládeket.

46'
Indul a második félidő.

45-2'
VÉGE az első félidőnek.

45-2'

Még egy szabadrúgást végezhetett el a vendégcsapat, de helyzetig már nem jutottak.

45'

Kováč kapus különös kirúgása után a pálya szélén fejelt össze Vida és az egyik vendégvédő.

44'

Davis várt meg egy hozzá érkező labdát, míg lepattan, majd még mielőtt odaért volna rá a védő, tüzelt. Bár ne tette volna.

42'
Csere

Kényszerű csere a vendégeknél, Martin Chren nem bírja folytatni, Nikolic érkezik.

40'
MI MARAD KI?!

Davis ívelt középre, kalmár pedig teljesen szabadon lőhetett kapura, mégis elvétette.

39'
NAGY LÖVÉS!

Pambou él a játékkal, és a szögletből hozzá érkező labdát kapásból küldi vissza. Kevéssel ment fölé.

38'
ZICCER!

Óriási védést mutatott be ismét Pavol Kováč. Pačinda szöglete után megint az egyik hazai védő csúsztatása után alakult ki vészhelyzet - Ljubicic a hosszú saroknál majdnem a kapuba lőtt, de Kováč leért a labdára.

36'

Davis ívelt középre szabadrúgásból, de a labda érintés nélkül ment ki.

34'

Kalmár beadása után Horník tisztázott.

32'
GÓÓÓL!

Egy rettentően rossz átadásra csapott le Divkovič, akivel szemben már csak Kováč kapus állt. Megpróbálta elpasszolni mellette a labdát, de a hálóőr jól fogta a szögeket, és lábbal még beleért. A laszti így Pambou elé került, aki kissé kiszorított helyzetből emelte fel azt a jobb felsőbe, végül a kapufáról befele pattanva kötött ki a kapuban.

30'

Szabadrúgásból ívelték a DAC kapuja elé a labdát a vendégek, amikor Ljubicic együtt ugrott fel Dobrotkával, a labda kifele ment, utóbbinak viszont ettől megfájdult valamije.

28'

Gešnábelt játszották meg a jobb szélen, Barišnak történt átadása viszont már pontatlan volt.

26'

Pambou lövési kísérleti elpattog több méterrel a kapu mellett.

24'

A gól után visszavett a tempóból a DAC. Most Pambou baltáz el egy átadást a középpályán, Davis nem éri el a labdát.

21'

Ljubicic marad lent egy ütközés után, ápolni kell, de úgy tűnik, folytatni tudja.

19'

Megpróbáltak azonnal válaszolni a gólra a vendégek, Sládek beadását azonban Davis semlegesítette.

18'
GÓÓÓL!

Önggóllal szerez vezetést a DAC. Egy jobboldali szöglet után két vendégvédő zavarta meg egymást a kapu előtt, egyikük fejéről pedig a hálóba repül a labda, Kováč még beleért, de megakadályozni nem tudta.

17'

Horník old meg ügyesen hátul egy szituációt, szereli Živkovićot majd a szögletet, de még a bedobást is meggátolja.

16'

Ljubicicet hozták helyzetbe a tizenhatoson belül, ő lendületben levitte a labdát az alapvonalig, és onnan tette középre, Kováč viszont lecsapott rá.

15'

Kalmár kapott jó labdát a középpályán, nagy terület volt előtte, el is fogyasztotta, majd kitette jobbra Pačindának, aki olyan Robbenesen elkezdett onnan befele mozogni, lövés viszont nem érkezett, letette helyette a mögötte érkező Živkovićnak, aki meg egy rossz mozdulattal egyszerűen kitessékelte a labdát az alavonalon túlra. Ebben a támadásban ennél több volt.

13'

A vendégek védelme nem mindig áll a helyzet magaslatán, sokadszor baltáznak el egy egyszerű passzot hátul, aminek eredményeként az ellenfél jöhet.

12'

Záhumenský próbálkozott szintén egy lapos lövéssel, de az övé nem volt olyan veszélyes, mint az előbb Kalmáré. Macej magabiztosan fogta.

10'
KALMÁR!

25-ről eresztett meg egy lapos lövést, ami épp a kapus előtt pattant le, de Kováč bravúrosan hárított.

9'

Élesen lőtték be a szögletet jobbról a sárga-kékek, a labdába azonban nem ért bele senki.

7'

Kalmár szöglete után a védelem tisztázott, de visszakerült hozzá a labda, az ezt követő lövési kísérletébe viszont beleértek.

6'
SZÉP TÁMADÁS!

Pačinda kapott indítást a jobb szélen, majd a tizenhatosnál visszahúzta és ballal tekerte be a labdát a hosszú saroknál érkező Davishez. Picit mögé jött a labda, így nem tudta a fejesét a kapura irányítani, de egy szöglet azért összejött.

5'

Gešnábel kapott labdát a védők mögé, de pillanatokon belül kiderült, hogy ő is ott volt, lesen.

5'

Ljubicic Kalmárt játszotta meg, aki előtt a középpályán viszont ketten összezártak és szerelték.

3'
HELYZET!

Kalmár szöglete után Vidához került a labda, aki fordulatból próbálta kapura tűzni, de ez nem igazán jött össze, a labda jócskán fölé ment.

1'

A DAC első támadása a középkezdés után nem volt sikeres, Kováč kapus kirúgása következik.

1'
Elkezdődött a mérkőzés

xxx
KEZDŐCSAPATOK
FC DAC 1904
Macej – Davis, Huk, Šatka, Živković – Ljubicić – K. Vida, Pambou, Kalmár, Pačinda (C) – Divković.
Cserék:
Száraz – Mervo, Ashiru, Domonkos, Koštrna, Špiriak, Malec.
FC ViOn Zlaté Moravce
Kováč – Chren, Dobrotka (C), Horník, Záhumenský – Paixao da Silva, Bariš, Szymonowicz, Sládek – Gešnábel, Urgela.
Cserék:
Novota – Nikolić, Nascimento, Hamar, Švec, Jančura.

A sorozatban öt meccsen veretlen Rossi-legénység a legutóbbi három mérkőzésen gólképtelen volt, a DAC gólínsége immár 277 percet számlál. Bővebben...