Gólszerzők: 9., 72. Pačinda, 56. Sarr, 65. Vida, 67. Šafranko.

FC DAC 1904: Slávik – Živkovič, Michalík, Šatka, Davis – Ljubicic – Vida (73. Černák), Simon (81. Mészáros), Sarr (76. Kontár), Pačinda – Šafranko

Prešov: Talian – Micherda, Bartek, Dzurík, Haladej – Kubus (60. Grešák), Keresteš, Leško (70. Haščák) – Katona – Rolinc (84. Tubonemi), Streňo

FOTÓGALÉRIA: FC DAC 1904 - Tatran Prešov (5:0) FOTÓK

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

xxx

Ugyan tény, hogy a Tatran teljesítménye roppant gyenge volt, ez semmit nem von le a sárga-kékek érdemeiből. A DAC ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott.

90'

A bíró semennyit sem hosszabbít a mérkőzés végén, nincs is nagyon értelme.

89'

A bedobás után Pačinda becselezi magát a tizenhatoson belülre, majd megpróbálja laposan középre tenni, de Talian kapus ismét résen van.

89'

Talian kifutva rúgja ki a labdát Pačinda elől.

87'

Davis végzett el idő előtt egy szabadrúgást, mikor a bíró még csak a sorfallal babrált, Ljubicic így hiába lő a kapuba... A gól nem érvényes.

86'

Živkovič centere után Mészáros helyezte fejjel a labdát a bal kapufához, Talian kapus azonban óriásit védett!

84'

Csere a vendégeknél: Rolinc helyére állt be Tubonemi.

82'

Rolinc kapott jó labdát a védők között, Šatkáról sikerült lefordulnia, lövését nagy bravúrral, vetődve hárította Slávik kapus.

81'

Mészáros András áll be a végére Pambou helyett.

79'

Szabadrúgáshoz jutott az Eperjes, de ebből sem sikerült helyzetig jutniuk.

77'

Davis és Streňo akasztotta össze a nem létezp bajszát az eperjesi alapvonal közelében. A bíró némi hezitálás után végül mindkettejüknek kioszt egy sárgát.

76'

Kontár Zoltán is pályára lép az utolsó negyedórára. Sarrt váltja.

73'

Vida helyett Černák áll be a DAC-nál.

72'
BENN AZ ÖTÖDIK IS!

Pačindát ugratták ki a bal szélen, a védője lemaradt róla, ő pedig egyedül vezethette a kapura, majd a kimozduló Talian mellett a hosszú alsóba helyezett.

70'

Csere a vendégeknél: Haščák áll be Leško helyére.

67'
4:0!

Egy jobboldali beadást követően elsőre úgy tűnt, Šafranko pöckölte a kapuba a labdát, de úgy tűnik, egy védőn pattant meg, így a negyedik DAC-gól öngól.

65'
ÚJABB GÓÓÓL!

Pambou indította a bal szélen Pačindát, aki félmagasan tett középre, Šafranko még nem érte el, de a hosszú saroknál Vida becsúszva a kapuba juttatta a labdát!

64'

Érik az újabb gól, egy jobboldali center után Šafrankóhoz fejelné a labdát a hosszú saroknál egyedül várakozó Pačinda, előbbi azonban lesen állt.

62'

Davis kényszerítőzött Pačindával, utóbbitól gyönyörűen kapta vissza a labdát, majd már a tizenhatoson belülről célba vette a kaput, de Talian kapus a helyén volt.

61'

Egy jobboldali beadást követően Vida a rövid saroknál fejel, de a labda elmegy keresztbe!

60'

Létszámfölényben támadott a DAC, a szélről középre tették a labdát Pačindának, de ezzel le is lassult az akció. Pačinda Ljubicichez passzolt, aki pedig egyből próbálta kapura küldeni a labdát. A lövése viszont fölé ment.

58'

Šafrankót intettôk le lesen.

56'
GÓÓÓL!

Davis ívelt középre balról, szögletből, Sarr pedig a kapuba fejelt!

54'

Michalík lövését blokkolta a védelem.

52'

Pačinda balról ívelt középre, Michalík próblt a labdához férni, de a bíró támadó szabálytalanság miatt kifele ítélt szabadrúgást.

50'

Vida beadására Sarr mozdult rá, a labda végül egy védőről ment ki, szöglet.

48'

Michalík szabálytalankodása után Leško ívelt a kapu elé, Šatka pedig felszabadított.

46'

Rolinc laposan tette középre a labdát, MIchalík tisztázott.

46'
Indul a második félidő, ezúttal a DAC kezdett.

45-1'

Pačinda lövése a rövid felsőbe tart, Talian kapus azonban résen van.

45'
KAPUFA!

A védők gyenge felszabadítása után Pambou pörgeti fel maga előtt a labdát, majd küldi kapura, ami a kicsit kint álló Talian kapus felett a felső lécről vágódik vissza a játéktérre.

44'

Sarr ugrik ki lesről a jobb szélen.

44'

Michalík lép oda csúnyán az egyik játékosnak az eperjesi térfélen. A bíró ezúttal sem nyúl lapért.

42'

Streňo átadása nagyon mély, Slávik kapus szerzi meg a labdát.

40'

Talian kapus indítja a bal szélről befele mozgó Streňot, aki egyedül törhetne kapura, ha a játékvezető nem állítja meg lesen. Elrúgja a labdát, de a bíró nem bünteti meg ezért...

39'

Živkovič gyenge beadása után a védelem egy pillanatra tisztáz, Pambou azonban egy távoli lövéssel próbálkozik. A labda alig megy el a kapuig, Talian kapus könnyedén felszedi.

38'

A vendégek soraiból érkező lövés felszabadító erejű a DAC kapuja előtt. A közönségben köt ki.

36'

Šafrankót állíja meg a vendégvédelem.

35'

Ígéretesen alakult a DAC támadása, melynek végén a balról betörő Davist ugratták volna ki, az átadás viszont rövid volt, így a védelemnek sikerült lecsapnia a labdára.

33'

Sarr csapott be egy védőt az ellenfél térfelén, a másik viszont precízen keresztez és szereli.

32'

Ljubicic távoli lövése elég gyenge, jócskán melé megy.

31'

A bal szélről laposan érkezett a labda az eperjesi kapu elé, Šafranko a rövid saroknál próbálta kapura küldeni, de a védőjének sikerült közbelépnie.

30'

Vida beadása nem volt valami erős, de a védelem elbénázta, így a labdát sikerült Pačindának megszereznie. Egy csel után azonban őt is szerelték.

28'

Šafrankót állítja meg lesen a játékvezető.

25'
GÓLHELYZET!

Egy jobboldali center Streňonak egy picit hosszú a labda, a becsúszó Michalík csípi el, majd felszabadít.

22'

Vida passzolt Pačindához, aki tovább tette volna a labdát Šafrankónak a tizenhatos vonalánál, de az utóbbi átadást már lefülelte a védelem.

20'

Pačindát próbálták kiugratni, de a védelem összezárt.

18'

Streňo tesztelte Slávik éberségét, a kapus pedig levizsgázott, könnyedén fogta a távoli lövést.

17'

Živkovič újabb beadásval Šafrankót kereste, de a védelem tisztázott.

16'

Živkovič nagyon aktív, ismét centerrel próbálkozott a jobb szélről, de blokkolták.

14'
ZICCER!

Egy rossz passz után Pačinda indulhatott meg az eperjesi kapu felé, csak a kapus állt vele szemben, de ő pont jól zárta a szögeket, és hárítani tudta Pačinda lövését.

12'

Egy jobboldali beadás után az egyik vendégvédőről pattan rosszul a labda, vissza a kapu elé, de végül sikerül felszabadítaniuk.

11'

Živkovič beadása ismét ígéretes volt, de ezúttal nem jutottak helyzetig a sárga-kékek.

10'
GÓÓÓL!

Vezet a DAC!

Pambou ívelt a védők mögé, Pačinda ugrott ki a túloldalon, majd helyezett a kapus mellett a hálóba.

9'

Sarr szerzett labdát a jobb szélen, majd megindult  a tizenhatos felé indult. Passz helyett lövéssel próbálkozott, de a löketét blokkolták.

7'

Sarr indította Pambout, de hosszú a labdája.

6'

Pačinda centerét blokkolják.

4'

Pačinda szöglete után a kapu előtti kavarodásból Sarr tudta kapura fejelni a labdát, de támadó szabálytalanságért a bíró kifele ítélt szbaadrúgást.

3'

Egyelőre csak kóstolgatják egymást a csapatok. Živković és Šafrankónak is volt egy-egy megindulása.

1'
A vendégek kezdték a mérkőzést.

Kezdőcsapatok:

FC DAC 1904: Slávik – Davis, Michalík, Šatka, Živković – Ljubicić (C) – Pačinda, Pambou, Saar, K. Vida – Šafranko.
Cserék: Tofiloski – Mészáros, Černák, Kocsis, Kontár, Németh, Kosorin.

1. FC Tatran Prešov: Talian (C) – Haladej, Dzurík, Bartek, Micherda – Katona, Kubus, Keresteš, Leško – Rolinc, Streňo.
Cserék: Ferenc – Župa, Haščák, Tubonemi, Grešák.

A szombati összecsapáson László Csaba vezetőedző védencei favoritként fogadják kelet-szlovákiai riválisukat. A DAC futballistái természetesen szeretnék folytatni új stadionjukban az őszi szezon végén elkezdett győzelmi szériájukat. Bővebben...