Fortuna Liga: FC DAC 1904 – FK Senica 1:0 (Online)

Szerda este 19:00-tól élőben közvetítettük az FC DAC 1904 soron következő mérkőzését.

Fotók: Cséfalvay András

Fortuna Liga, 9. forduló:

FC DAC 1904 - FK Senica 1:0

Gól: Davis (86. perc)

EDZŐI VÉLEMÉNYEK: Rossi: "A szurkolók biztatására van szükségünk, nem fütyülésre"

KÉPGALÉRIA: FC DAC 1904 - FK Senica (1:0) FOTÓK

Helyszín: MOL Aréna (7139 férőhely)

Nézőszám: 4598

Játékvezető: Chmura, asszisztensek: Lieskovský, Perát

Kezdőcsapatok (Forrás: huste.tv):

Fortuna Liga állása a mérkőzés után:

90'
VÉGE!

Davis szabadrúgása megmentette a mérkőzést a dunaszerdahelyiek számára - akik néhol ígéretes helyzeteket dolgoztak ki, ám egyszer a pontos befejezés, máskor pedig az összhang hiányzott.

A végeredmény:

Gól: David (86.)

90'
Mit megúsztunk!

A vendégek pontrúgásánál szerencsére működött a hazaiak lestaktikája, de nem sokon múlt az egyenlítés az utolsó percben

Az ívelésnél a DAC-védők lesre állították a Senica játékosait, csupán Vida nem volt hajlandó odafigyelni. Szerencsére így is lest fújt a bíró, de Huk iszonyatosan leordította a majdnem végzetes hibát ejtő magyar középpályást.

90'
Három perc hosszabbítás következik

Bízzunk benne, hogy sikerül megőrizni a vezetést.

86'
1:0 - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!!!!!!!!!!

Négy perccel a vég előtt újra Davis végezhet el egy szabadrúgást, és már nem passzol, inkább biztosra megy - a jobb alsóba csavar!

1:0

83'
"Csak a DAC, csak a DAC, csak a DAC!"

Fogy az idő, de a szurkolók még biztatják a hazaiakat.

80'
ATYAÚRISTEN, MIT HAGYOTT KI DIVKOVIČ?!

Ilyet egyszerűen nem lehet a kapu mellé fejelni. A szabadrúgást tökéletesen elvégző Davis sem hiszi el, amit látott.

79'
Kalmár végez el szabadrúgást

Nem sokkal csavar a senicai kapu fölé.

77'
Ljubicic tizenegyest akart volna

A hazaiak csapatkapitányát mintha buktatták volna, de a bíró nem ítél büntetőt, Rossi mester őrjöng a partvonal mentén.

Ha kicsit közelebbről megnézzük a szituációt, nem látni kontaktot.

75'
Pačindának nem megy, lejön

Lukáš Čmelík jön fel a hazai gólvágó helyett.

71'
Ápolások szabotálják a játékot

Most egy vendégjátékosnak fáj. Szusszanásnyi szünet után folytatódik a játék.

68'
Živkovič ápoltatja magát egy viszonylag durva komoly belépőt követően

De visszatérhet a pályára, nincs nagy baj.

66'
A játékvezető szexuális irányultságára célozgatnak a hazai szurkolók,

miután Chmura bíró nem volt hajlandó tizenegyest adni azért, mert Živkovič elesett a vendégek tizenhatosán belül.

65'
Davis ível, Pačinda mímel

Davis csavarja a vendégek tizenhatosába a lasztit, ám Pačinda nem kerül helyzebe, mert nem sikerül megkaparintania a labdát.

62'
Sokan jöttek ki a mai meccsre

A stadionban 4598 néző figyeli a mérkőzést, ami ahhoz képest, hogy hétköznap van, nagyon magas szám.

62'
Másodszor is cserélnek a vendégek

Alan Kováčot Hans Nunoo Sarpei váltja.

61'
Megy az adok-kapok a Senica térfelén

Mármint a DAC-játékosok adogatnak egymásnak egész ügyesen, de lövésig nem jut el senki, és miután Davis nagyon kisodródott a bal szélre, vége a mesének.

57'
Cserélnek a vendégek is

Jakub Krč helyett Dávid Richtárech lép pályára.

56'
Hiába várunk a hazai gólra

A második félidő elején tapasztalt nyomás enyhült, hiányoznak a DAC-helyzetek.

55'
Újra cserélnek a hazaiak

Malecet Divković váltja a DAC csapatában.

51'
Meddig bírja a Senica?

Huk szerzett labdát a középpályán, majd vitte fel a labdát, és Kalmár próbálkozott egy lövéssel - sajnos sikertelenül.

Később Živkovič lőtte be a kapu elé a labdát a jobb szélről, de a védők újra a helyükön voltak.

48'
Rossi mester valószínűleg szólt az öltözőben, hogy ideje volna gólt lőni

A DAC birtokolja a labdát, és próbál helyzetbe kerülni. Már volt egy Pačinda-szabadrúgás, és Vida is próbálkozott távolról.

47'
Volt egy csere a félidőben a hazaiak oldalán

Ashiru helyett Vida érkezett a második 45 percre.

46'
Indul a mandula!

Kezdődik a második félidő.

45'
Nincs hosszabbítás

A játékvezető nem hosszabbít, a sípjába fúj, és véget vet az első játékrésznek.

"Ahhoz, hogy győzzünk, több kell. Ezt mindannyain tudjuk"

- vonja le tökéletesen a tanulságot a bemondó, Bíró Tomi.

44'
Helyzet a másik oldalon

A jobb szélről kerül a labda a DAC kapuja elé, ám Kováč pár méterre a kaputól mellépörget.

42'
Ljubičič hosszan szökteti magát

Pačindától kap jó labdát a DAC csapatkapitánya, de nem jut el a befejezésig.

40'
Nem fordulnak teljesen csapatuk ellen a nézők

A keménymag nem egyszer volt elégedetlen a mai meccs folyamán, de most éppe a "Hajrá DAC!"-tól zeng a stadion.

36'
Ashiru óriási helyzete

Davis játsza meg Ashirut, aki egy kiváló labdaátvétel után a jobb alsóba akar gurítani, de a vendégkapus lába sajnos a helyén van.

35'
Nagyon-nagyon elégedetlen a hazai közönség

Nyomdafestéket nem tűrő szavakkal minősítik a DAC-drukkerek saját csapatuk játékát. Aztán felhangzik a szalonképesebb "Ébresztő! Ébresztő!" is.

33'
Kalmár a félpályáról ível Malec fejére

De a magas csatárnak nem sikerült fejelnie. Talán elérhette volna, ha jobban akarja...

31'
Davis baltáz el egy hatalmas helyzetet!

Simán megszerezhette volna a vezetést a DAC, ám Davis az ötös sarkáról sajnos nem találta el a kaput. A stadionban mindenki csak a fejét fogja, ahogy a panamai szélső is...

27'
Gólt akarnak a nézők is

A szurkolók lelkesen buzdítják a hazaiakat, a hangulatot már csak egy gól fokozhatná. Vagy kettő.

23'
Újra Pačinda lő!

Pörögnek az események, Ljubičič volt szemfüles és passzolt a gólra éhes Pačindának, de a lövést sajnos blokkolták.

21'
A DAC uralja a meccset

Húsz perc után egyértelmű, hogy a hazaiak uralják a meccset. A vendégek becsületesen védekeznek, egyelőre nem látni rajtuk, hogy az utóbbi 8. fordulóban csak két pontot gyűjtöttek.

20'
Ljubičič is próbálkozik egy távolival,

de lövése méterekkel elkerüli a Senica kapuját.

16'
Ügyesen felépített DAC-támadás

Kontra, ügyes passzok, majd a jobb szélről Živkovič próbál az ötösnél várakozó Pačindának passzolni, utóbbit azonban egy hazai védő megelőzi, és a vendégek felszabadítanak.

14'
Tizenegyesgyanú a DAC kapujánál

Ügyesen kényszerítőznek a senicaiak a DAC tizenhatosán belül, majd Šefčík elesik. Talán volt kontakt, de a játékvezető nem ítél büntetőt.

13'
DAC-szöglet

Pačinda szögletét kifejeli a hazai védelem.

10'
Pačinda bátor lövése épphogy elkerülte a kaput

Megérkezett az első, komolyabb hazai próbálkozás is. Pačinda nem töprengett, lőtt - épphogy mellé.

7'
Itt az első kapura tartó lövés

A vendégek könyvelhették el, de Vaščák távoli próbálkozása nagyon gyengének bizonyult, csemege volt Macej kapus számára.

2'
Rögtön hazai helyzet!

Pačinda adott egy kiváló labdát Ashirunak, aki mellélő.

Úgy tűnt, a vendégek kapusa beleért a labdába, azonban nincs szöglet.

1'
Indul a meccs!

A hazaiak végzik el a kezdőrúgást.

18:55
Még öt perc, és kezdődik a meccs!

A DAC a 4., az FK Senica pedig az utolsó helyet foglalja el a tabellán - így a hazaiak nyilvánvalóan a győzelemre utaznak.