Fortuna Liga, 19. forduló: Tomáš Huk 100. élvonalbeli mérkőzésére készül szombaton

1

Fotó: fcdac.sk

Az elmúlt két esztendőhöz hasonlóan a 2017-es évet is az aranyosmaróti ViOn elleni bajnokival zárja szombat délután (14.00) a DAC.

Az előző két óév végi összecsapáson a sárga-kékek sikere (2015-ben 2:0, 2016-ban 1:0) került a krónikába. A dunaszerdahelyiek drukkerei arra számítanak, hogy harmadízben is kedvenceik győzelmével térnek téli pihenőre. Ehhez azonban az ádventi hangulatban zajló párharcon gólra, gólokra lesz szükség. A sorozatban öt meccsen veretlen Rossi-legénység a legutóbbi három mérkőzésen gólképtelen volt, a DAC gólínsége immár 277 percet számlál.

A szezonzáró érdekessége, hogy a DAC védelmének tengelyében tüsténkedő Tomáš Huk századik élvonalbeli mérkőzésére készül szombaton.

Őszi eredmény: FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble–FC DAC 1904 2:3 (8. forduló).

A 19. forduló műsora:

December 9. (szombat)

14.00: FC DAC 1904–FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (játékvezető: Ziemba), FK Senica–Zemplín Michalovce (P. Hrčka), Spartak Trnava–Tatran Prešov (Glova), FK Železiarne Podbrezová–FC Nitra (Očenáš).

15.00: AS Trenčín–MŠK Žilina (Vlk).