ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MŠK Žilina 0:2 (0:1)
Gólszerzők: 23. Otubanjo, 70. Vavro (11-esből).

MFK Zemplín Michalovce - Spartak Myjava 3:2 (2:1)
Gólszerzők: 15. Škutka, 22. Podhorin, 90. Žofčák – 34. Ostojić, 84. Sládek.

ŽP Šport Podbrezová - MFK Ružomberok 3:1 (1:0)
Gólszerzők: 31. Podio, 48. Kochan, 58. Vajda – 90. Lačný.

AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:1)
Gólszerzők: 11. Janga, 60. Paur – 29. de Kamps.

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A MÉRKŐZÉS UTÁN:

xxx

A DAC meggyőző játékkal szerezte meg (végre) első győzelmét a 2016/17-es idényben. Ezen a mérkőzésen nehéz fogást találni, a sárga-kékek összeszedettek és fegyelmezettek voltak - többnyire.

90-1'

Ezzel vége is a mérkőzésnek.

90-1'

Kwin beívelése olyannyira veszélyesre sikeredett, hogy Taliannak hátra vetődve kellett kiszednie a kapuból.

89'

Brašeň jutott lövéshez, de a labda elkerülte a hazai kaput.

88'

Sarr hagyja el a pályát a DAC-nál, Szépe játszhat az utolsó percekben.

87'

Polievka pöckölt oda a lábával az egyik hazai védőnek, akár sárgát is érhetne a megmozdulása.

86'

Olansunjanmival szemben szabálytalankodtak úgy 30 méterre a DAC kapujától. Ő maga végezte el a megítélt szabadrúgást, de jócskán a kapu fölé lőtt.

84'

Štepanovský is lejön a sárga-kékeknél, és szokás szerint a végén ismét Vida Kristopher áll be.

82'
Hatalmas kapufa!

Szabadrúgáshoz jutott a DAC úgy 25 méterre a kaputól. Pačinda gyönyörűen csavarta el a labdát a sorfal felett, de az végől a jobb felső sarokból a kapufáról jött ki!

81'

Egy eperjesi szöglet után Keresteš fejelt egy kevéssel a kapu fölé.

80'

Szarka lejön, Polievka áll be a helyére.

78'

Szarkát második alkalommal kell ápolni. Le kell sétálnia a pályáról, ezzel is megy az idő...

77'

Štepanovský besárgul.

74'

Pačinda és Kwin kényszerítője végén utóbbi maga mögé kapta a labdát, így könnyedén szerelték.

74'

A hazaiak tizenhatosán belül Sarr fordult le egy védőről, majd megpróbálta lövésre letenni Pačindának, akit viszont már megelőzött egy védő.

71'

Egy jobboldali beívelésre a Tatran kapuja előtt Petko csapott le.

69'

Tubonemi próbálta meglepni Tofiloskit, de lövése pontatlan volt.

68'
NULLA-HÁROM!

Szarka kapott jó labdát elöl, majd a tizenhatoshoz érve egy védővel a nyakán meglőtte, Talian nem tudott hárítani.

67'

Harmadik cseréjüket is kihazsnálják a hazaiak: lejön Leško, Kačala áll be helyette.

65'

A nézőszám: 1390.

64'

A DAC jól őrzi a kétgólos vezetést, és nagyrészt irányítja is a játékot ezekben a percekben. Alig több mint 25 percet kell még kibírniuk, hogy meglegyen az első győzelem.

61'
HATALMAS ZICCER!

Tofiloski rettenetesen jött ki a kapuból, és a lényegében luftot öklözött. Az egyik játékos fejéről Katona elé pattant a labda, akinek csak az üres kapuba kellett volna lőnie, lövését azonban Brašeňnek sikerült hárítania a gólvonalon. Ezután Leško ismételhetett, ő meg fölé lőtt.

59'

Pačinda szerzett labdát az ellenfél tizenhatosán belül, majd kiszorított helyzetből tűzte kapura, Talian kapusról kijött, de ezúttal nem állt ott egyetlen DAC-játékos sem.

57'

Sarr beívelését Szarka csúsztatta meg a tizenhatoson belül egyedül mozgó Štepanovskýnak, aki viszont hosszan vette le, és már nem tudta megmenteni az alapvonal előtt.

55'

Štepanovský ment volna el Bujňák mellett a tizenhatos előtt, de a hazai védő otthagyta a lábát.

54'

Újabb csere a hazaiaknál: Rolinc helyett Katona áll be.

52'

Valóban így van: Keresteš jelentkezik játékra Bartek helyett.

50'

Štepanovskýt indította a Sarr a tizenahtos jobb szélénél, ő viszont csak becsúszva tudja még néhány pillanatig megtartani a labdát,  de ezután megszerzik előle.

48'

Sarr ütközött nagyon rosszl Bartekkal a félpályánál, utóbbit hordágyon vitték le a pályáról. Valószínűleg nem tudja folytatni.

46'
GÓÓÓÓÓÓL!

Alig egy perc telt el, amikor szöglethez jutott a DAC, a beadást követően pedig Kwint senki sem őrizte. Az előtte mintegy másfél méterre felugró védő elvétette a labdát, ő pedig a kapuba fejelt.

46'
A Tatran kezdte a második félidőt.

45'

Rövid ráhúzás után a bíró lefújja az első játékrészt.

44'
GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!

Vezet a DAC! Egy bal szélen vezetett támadás során Brašeň vette észre Ľuptákot, aki levezette a labdát az alapvonalig, majd középre tette, a rövid saroknál álló Szarka már kapura próbálta pörgetni, de Talian kapus még hárított, viszont kijött róla a labda, Štepanovský pedig megoldotta.

43'

Olansunjanmi és Leško állt oda a labda mögé, végül utóbbi lőtte el, Tofiloski számára ez csemege volt.

41'

Leško próbálta meglepni Tofiloskit egy rövid sarokra leadott csípős lövéssel, de a DAC kapusa résen volt, és hárított.

40'

Štepanovský hiába jutott be az alapvonalnál a tizenhatoson belülre, majd tette középre a labdát, bent nem volt senki...

38'
SZÉP TÁMADÁS!

A középpályán, de még saját térfelükön szereztek labdát az eperjesiek, majd Olansunjanmi indult meg a labdával, kitette a szélre Leškónak, ő pedig beívelte Tuboneminek, aki viszont már nem tudta kapura fejelni.

35'

Pačinda szabadrúgásból ívelt az eperjesi tizenhatoson belülre, de a védelem felszabadított.

32'

Brašeň indította egy szép megmozdulással Pačindát a bal szélen, őt viszont megelőzték. Bedobással jöhet a DAC elöl.

29'

Kwin kapja a mérkőzés első sárga lapját.

27'
HELYZET!

Pačinda szabadrúgása után Sarr tovább engedi a labdát Kwinnek, aki viszont egy kevéssel a kapu fölé helyez!

24'
KAPUFA!

Leško a felső kapufát találja el!

23'

Michalík kezezését fújta le a játékvezető, Leško állítja le a labdát.

23'
TIZENEGYES A HAZAIAKNAK!

22'

A második szöglet után Vlk játékvezető az egyik DAC-játékos szabálytalankodása után kifele ítélt szabadrúgást.

20'

Pačinda végezheti el a mérkőzés első szögletét, beadása után Jacko mentet, jöhet a következő.

18'

Ezúttal Štepanovský a feladó, aki elcsúszott a centerezésnél, Talian ezt is megszerzi.

16'

Leškót kellett szerelni hátul, a DAC tizenhatosán belül, Michalíkés Sarr megbirkóziott a feladattal.

15'

Sarr beadását Talian kapus szedte le magabiztosan.

14'

Szarka próbálta meg helyzetbe hozni Štepanovskýt, de utóbbihoz nem jutott el a labda a tizenhatoson belül.

12'

Fontos pillanatban szerelt becsúszva Michalík.

10'

Az első tí perc nem hozott túl látványos játékot, és inkább a hazai csapat dominált a pályán.

8'

A meccset egy kiadósabb eső előzte meg, de továbbra is áznak a játékosok.

6'

Tubonemi próbálkozik lövéssel távolról, de blokkolják.

4'

Sarr veszíti el a labdát a saját térfelén, röviddel később Leško veheti célba a DAC kapuját, de egy kevéssel elvéti.

2'

Michalík semlegesítette a hazaiak egyik passzát, amellyel megpróbálták kiugratni csatárukat.

1'
Elkezdődött a mérkőzés.

A DAC játékosai végezték el a kezdőrúgást.

KEDŐCSAPATOK:

1. FC Tatran Prešov: Talian – Bujňák, Petko, Jacko, Tubonemi – Leško, Rolinc, Dzurík, Olansunjanmi – Bartek, Micherda.
Cserék: Penksa – Dupkala, Kačala, Katona, Haladej, Keresteš, Kubus.

FC DAC 1904: Tofiloski – Huk, Michalík, Kwin Kwin, Brašeň – Sarr, Ľupták, Pačinda, Pambou, Štepanovský – Szarka.
Cserék: Slávik – Szépe, Ljubicić, Nagy, K. Vida, Šabala, Polievka.

Tizedik fordulójához érkezett a Fortuna Liga 2016/2017-es idénye, és a DAC az egyetlen csapat a bajnokságban, amely még nem tudott nyerni. Erre minden esélye megvan az újonc sároseperjesiek otthonában, ugyanis ők lőtték eddig a legkevesebb gólt a bajnokságban, mindössze kettőt. Ez a két gól ugyanakkor elég volt számukra egy győzelemre és két döntetlenre is, aminek köszönhetően egy ponttal megelőzik a tabellán utolsó DAC-ot, és joggal készülhetnek ők is arra, hogy a sereghajtó felett hazai pályán illenegyőzniük. Érdekes meccsnek nézünk elébe.