DS-CAR LIGA: a negyedik forduló eredményei!

1

csc_1628_0

Az utolsó idei hazai DAC-mérkőzéshez igazodva zajlott le vasárnap a DS - CAR LIGA 2017-es kiírásának 4. fordulója.

A csapatok játékosainak döntő többsége is kíváncsi volt a sárga-kékek szezonbeli hazai epilógusára, így két mérkőzés szokatlan időben, már fél 12kor, illetve fél 1kor terítékre került, míg a harmadik összecsapás csak a Zólyombrézó elleni ligameccs után lett lejátszva – a megkevert menetrend azonban nem zökkentette ki az alakulatokat, melyek, mint mindig, most is mindent megtettek a győzelemért. Nézzük, ezúttal kik örülhettek pontszerzésnek!

A bombagólok sem hiányoztak a Trinidad (zöld mezben) Cukorgyár elleni meccséről (Fotó: ifj. Fekete Nándor, archívum)

A ligarajtot jól elkapó Korona vonult elsőként pályára, mégpedig a La Brigada ellen, amely ugyancsak jól kezdte a szezont, az utóbbi időben viszont picit megtorpanni látszik. A játék képe is a jelenlegi forma alapján alakult, hiszen a tempót a Korona diktálta, és gólokig is eljutott, míg a La Brigada ha helyzeteket ki is tudott dolgozni, kihasználásukban már nem volt annyira hatékony, mint ellenfele, ez az állapot pedig végül magabiztos 9:1es Korona győzelemhez vezetett.

Ezután a Trinidad csatája következett a múlt héten az időjárás miatt pihenőre kényszerülő Cukorgyár ’99 ellen. A mérkőzés végig óvatos játékot hozott, a csapatok főként egymás hibáira vártak. Az első félidőben a Trinidadnak sikerült többször is rést találnia a Cukorgyár védőpajzsán, és habár a Cukorgyár a továbbiakban rövid időre megdramatizálta a meccset, a Trinidad nem hagyta magát kizökkenteni, és jobb hajrájának köszönhetően 6:4 arányban gyűjtötte be a győzelemért járó pontokat.

Már a DAC-meccs után uralkodó hangulat közepette nézett egymással farkasszemet az FC Standard és a Gödörkarcsa. A karcsai alakulat újoncai az előző hetekben is sorra szorongatták meg a liga rutinosabb csapatait, és ez az aktuális fordulóban sem volt másképp, hiszen a Standard is alaposan megizzadt ellenük, ám az első pontokra ez egyelőre most sem volt elég: a Standard, ha komplikációkkal is, de végül 4:3 arányban legyűrte mindvégig becsülettel küzdő ellenfelét.

A Gödörkarcsa (fekete mezben) újfent karnyújtásnyira volt első pontjai megszerzésétől (Fotó: a szerző felvétele, archívum)

A negyedik fordulót tehát kisebb ”időeltolódás” jellemezte, a jövő héten viszont már visszaáll a rend, hiszen a csapatok az 5. forduló keretein belül már a szokásos délutáni időpontokban lépnek pályára, amikor is többek között a La Brigadanak adódik majd alkalma közvetlen párharcban megelőzni a tabellán a Cukorgyárat. Folytatás tehát május 21-én, vasárnap!