Döntetlent játszott a DAC a Dynamo Moszkva ellen

1

dac_torokorszag

A törökországi edzőtábor második mérkőzésén is döntetlent játszot a DAC.

Az orosz Dynamo Moszkva ellen Pačinda révén jutott vezetéshez a dunaszerdahelyi csapat, és bár az ellenfél pár perc leforgása alatt fordított, a végén Mészáros kiharcolta az egyenlítő találatot.

Az orosz második vonal listavezetője ellen húsz játékosunk is lehetőséget kapott László Csaba vezetőedzőtől.

Az első játékrészben komolyabb helyzet, de kapura tartó lövés sem született, annál nagyobb volt a küzdelem.

A második félidő elején Németh bedobása és Šafranko párharca után Pačinda elé pattant a labda, aki laposan, kapásból talált be, a hosszú kapufa segítségével – 1:0. A moszkvai gárda négy perc alatt fordított. Előbb Pancsenko szögletét Szapeta fejelte a hálóba (1:1), majd Szépe megingását Pancsenko használta ki (1:2). A hajrában Mészáros harcolta ki az egyenlítő találatot, az orosz kapust letámadva megszerezte a labdát, és éles szögből az üres kapuba gurítva beállította a 2:2-es végeredményt.

Törökországban még két edzőmeccset abszolvál a csapat: január 28-án, szombaton, közép-európai idő szerint 15 órakor a kazah Kairat Almaty lesz az ellenfél, majd január 29-én, vasárnap 13 órától a bolgár FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa következik.

FC DAC 1904 – FC Dynamo Moszkva 2:2 (0:0)

Titanic Sport Center, Belek, Törökország, 2017. január 25., 17.00 ó (15.00 CET), napos idő, +14°C

Gólszerzők: 52. Pačinda, 89. Mészáros – 70. Szapeta, 74. Pancsenko

DAC: Tofiloski – Zsivkovics (59. Kosorin), Šatka (46. Szépe), Huk (51. Michalík), Németh – Ljubičić (51. Sandal), Aluku (51. Kontár) – Štepanovský (46. Vida), Sarr (46. Simon), Pačinda (71. Almási) – Šafranko (59. Mészáros). Edző: László Csaba.