DAC: Gól az első percben? Nem újdonság!

1

...

Rosszul kezdődött a DAC számára a múlt heti Trencsén-DAC bajnoki: már a 34. másodpercben hátrányba kerültek. Ez volt a klubtörténelem 640. élvonalbeli bajnokija, eddig összesen 1670 gól született. De vajon mennyi esett az első percben?

Rakétarajtot vett múlt vasárnap a hazai csapat a Trencsén-DAC bajnoki mérkőzésen, a balhátvéd Madu már 34. másodpercben betalált Tujvel kapujába. A címvédő további három gólt lőtt, a DAC részéről egyedül Szarka Ákos tudott válaszolni, aki ezzel hét találatnál tart a bajnokságban. Az 1:4-es vereség azt jelenti, hogy 640 élvonalbeli találkozó után a DAC mindenkori gólaránya 721:949.

A klub krónikája szerint eddig hét alkalommal esett gól már az első percben – négyszer a DAC, háromszor az ellenfél volt eredményes. Madu találata nem volt a leggyorsabb, kétszer még ennél is korábban rezdült a háló: a zsolnai Tomáš Oravec 2010. március 6-án a DAC stadionjában már a 17. másodpercben betalált, csapata végül 2:0 arányban győzött. A második leggyorsabb gól Jan Maroši nevéhez fűződik, aki az 1987/88-as idény 23. fordulójában 20 másodperc után talált Vahala hálójába (végeredmény: Olomouc-DAC 3:0).

(vastag betűvel a DAC találatai)

Öt esetben a korai gólt szerző csapat végül győzött, kétszer döntetlen született.

Egyébként a szlovák élvonal leggyorsabb találatát Mário Adamčík szerezte, aki 1998 szeptemberében az MFK Ružomberok színeiben már a 10. másodpercben bevette a privigyei Baník kapuját. Csapata végül 2:1-re nyert.

Ennyiszer esett gól a DAC élvonalbeli mérkőzéseinek 2. és 3. percében:

1985/86, 2. forduló: Bohemians-DAC 8:0, 3. Mičinec

1985/86, 6. forduló: DAC-České Budějovice 2:3, 2. Liba (öngól)

1994/95, 1. forduló: Slovan-DAC 2:0, 2. Nigro

1994/95, 20. forduló: DAC-Humenné 3:1, 3. Lišivka (öngól)

1995/96, 6. forduló: DAC-Slovan 2:4, 3. Mužlay

1995/96, 22. forduló: Inter-DAC 3:1, 3. V. Prokop

1996/97, 17. forduló: Rimavská Sobota-DAC 4:0, 2. Pisár (11 m)

1996/97, 19. forduló: Trnava-DAC 2:1, 2. Mačák

1996/97, 20. forduló: DAC-Dubnica 2:1, 3. Mišák

1996/97, 23. forduló: DAC-Prievidza 1:1, 3. Zsákovics (11 m)

2014/15, 24. forduló: DAC-Trnava 0:1, 2. Vlasko

Megjegyzés: az idény után a forduló, mérkőzés és eredmény, hányadik percben esett a gól és ki lőtte.

Összesen tehát a DAC 640 élvonalbeli bajnokiján 34 gól esett az első három percben.